Karabaticék elkerülték a leégést

2013.01.12. 22:58
Több csapat „edzőmeccsel” kezdte meg szereplését, ám a franciákra ez nem igaz (Fotó: Action Images)
A tunéziai férfi kézilabda-válogatott nyolc perccel a vége előtt még két góllal vezetett a franciák ellen, a véghajrában azonban a címvédők megrázták magukat, és 30–27-re nyertek a spanyolországi vb-n. Dánia és Horvátország nagy különbségű győzelemmel mutatkozott be, Oroszország öt góllal megverte Izlandot, Argentína pedig két találattal legyűrte Montenegrót.

A-CSOPORT

Brazília a 20. percben még 9–7-re vezetett Németország ellen, a következő szűk negyedórában azonban csak egy gólt lőtt, ezzel pedig el is dőlt az összecsapás. A németek tíz góllal diadalmaskodtak.

Argentína a legutóbbi vb-n már megmutatta oroszlánkörmeit, így nem lehet bombameglepetésnek nevezni a Montenegró elleni sikerét, bár a délszláv válogatott nem kutyaütő, amit jelez, hogy a vb-selejtezőn az olimpiai ezüstérmes svédeket ejtette ki. Ezúttal azonban szinte végig futottak az eredmény után a montenegróiak, akik az utolsó nyolc percre ugyan egygólos előnnyel fordultak, végül mégis pont nélkül maradtak. A Pick Szeged friss szerzeménye, Marko Lasica három és fél percet játszott, ezalatt nem lőtt gólt, míg a Tisza-partiak korábbi montenegrói játékosa, Vladimir Oszmajics egyszer talált be.

A játéknap utolsó találkozóján a címvédő franciák az Afrika-bajnok Tunéziával csaptak össze. A jelentősen megfiatalított arabok remekül tartották a lépést világverő ellenfelükkel, még nyolc perccel a vége előtt is két góllal, 25–23-ra vezettek. Jérome Fernandezék azonban nem véletlenül nyertek meg minden jelentősebb tornát az utóbbi években, egy 5–0-s rohanással fordítottak, és 30–27-re megnyerték a találkozót.

B-CSOPORT

A Macedónia–Chile meccsen nem borult a papírforma, ám nem sok hiányzott hozzá. A 16. percben 8–4-re még a dél-amerikaiak vezettek, de egy 5–0-s rohammal a macedónok fordítottak, majd a második félidőben hat góllal elhúztak. Chile azonban nem adta fel, egy gólra felzárkózott, ám ennél többre nem maradt ereje. Macedónia legeredményesebb játékosa Kiril Lazarov volt, bár az Atlético Madrid kiválósága ötször hétméteresből volt eredményes.

Nagy küzdelmet hozott az Izland–Oroszország ütközet is, amelyet a kelet-európaiak nyertek meg. Az izlandiak nagyon beragadtak az elején, 8–3-as hátrányba kerültek, ám a 39. percben 19–16-ra már ők vezettek. Nemcsak az első tíz percet szúrták el azonban, hanem a hajrát is, így az előző vb-ről lemaradó oroszok fontos győzelemmel kezdték meg szereplésüket.

A csoportkör első fordulóját a dánok zárták a legtöbb szerzett góllal, az Eb-címvédő 41–27-re nyert a következő vb-nek otthont adó katariak ellen.

C-CSOPORT

Szerbia a Dél-Korea ellen aratott 31–22-es diadalával mutatkozott be. Legjobbja a 7 gólos Momir Ilics volt, a korábbi veszprémiek közül Marko Vujin 5, Zsarko Sesum 3 gólt lőtt. A szegedi Rajko Prodanovics négyszer talált be, míg a Picket korábban erősítő Petar Nenadics egy góllal járult hozzá a szerb sikerhez.

Szlovénia még a 37. percben is csak 21–18-ra vezetett Szaúd-Arábia ellen, de a következő negyedórát 7–0-ra megnyerte, ezzel pedig végleg megtörte az ázsiaiak ellenállását.

A lengyelekre nagyobb falat várt a fehéroroszok révén, de végig vezetve magabiztos győzelmet arattak, bár szomszédaik a 11 lövésből 9 gólt szerző Sziarhej Rutenka vezérletével két gólra felzárkóztak.

D-CSOPORT

A pénteken pályára lépő spanyolok után a horvátok is edzettek egy jót, Ausztráliát 23 góllal verték meg. Az olimpiai bronzérmesnél elsősorban a szélsők voltak elemükben, Zlatko Horvat nyolc, Ivan Cupic hét találatig jutott.

A magyarok mérkőzéséről itt olvashat.

FÉRFI KÉZILABDA-VB, SPANYOLORSZÁG
1. FORDULÓ
A-CSOPORT, GRANOLLERS
Németország–Brazília 33–23 (12–10)
Legjobb dobók:
Weinhold 7, Schmidt 5, Theuerkauf, Groetzki 4-4, ill. Pacheco, Patrianova, Cardoso 4-4
Argentína–Montenegró 28–26 (13–12)
Ld: D. Simonet 7, F. Fernández, P. Simonet 5-5, Vieyra 4, ill. Roganovics 6, Melics, Szevaljevics 4-4, Grbovics 3
Franciaország–Tunézia 30–27 (13–14)
Ld:
Fernandez, Abalo 6-6, N. Karabatic 5, Barachet 4, ill. Bannur 7, Szanaj 5, Dzsalluz 4
B-CSOPORT, SEVILLA
Macedónia–Chile 30–28 (12–10)
Ld: K. Lazarov 8, Manaszkov 6, Sztoilov, Mojszovszki 4-4, ill. R. Salinas 8, E. Feuchtmann 5, Martínez 4
Oroszország–Izland 30–25 (14–13)
Ld:
Gorbok 6, Csipurin 5, Atman, Zsitnyikov 4-4, ill. Sigurdsson 7, Pálmarsson 6, Ólafsson 5
Dánia–Katar 41–27 (19–13)
Ld: Eggert, Lindberg 8-8, Mortensen 7, Markussen 4, ill. Abdelhak, al-Rajesz 4-4
C-CSOPORT, ZARAGOZA
Szerbia–Dél-Korea 31–22 (13–9)
Ld:
Ilics 7, Vujin 5, Prodanovics 4, ill. Om Hjo Von 6, Kim Dong Csol 5, Dzsong Ji Kjong 3
Szlovénia–Szaúd-Arábia 32–22 (17–15)
Ld: Marguc 6, L. Zvizej, Dolenec 5-5, ill. al-Obajdi, al-Abdulali 5-5, al-Habib 4
Lengyelország–Fehéroroszország 24–22 (14–9)
Ld: Lijewski 7, Jaszka, Wisniewski, M. Jurecki, B. Jurecki, Kubisztal 3-3, ill. Sz. Rutenka 9, Silovics 3