Közel állt a bravúrhoz, de búcsúzott a Balatonfüred

2011.02.27. 19:52
Pásztor góljai ellenére búcsúzott <br />a Füred (Fotó: Czerkl Gábor, archív)<br />
A férfi kézilabda KEK nyolcaddöntőjének visszavágóján a Balatonfüred 20–20-as döntetlent játszott a francia Tremblay ellen, ezzel pedig összesítésben 49–47-re alulmaradt és búcsúzott a sorozattól. A kiesés ellenére minden dicséretet megérdemel a magyar csapat, ugyanis többször is továbbjutásra állt a meccs folyamán, és a hajrában is meg volt az esélye a bravúrra.

A Balatonfüred jól helytállt az első mérkőzésen Franciaországban, és csak két góllal kapott ki ellenfelétől, így bizakodással várhatta a hazai visszavágót.

A fürediek góljával indult a meccs, de kisvártatva egyenlített a francia csapat. Ezután hosszú percekre befagyott az eredmény, majd Pásztor István találata törte meg a gólcsendet. Nem vezetett ugyan sokáig a magyar csapat, de 4–2-nél először dolgozta le hátrányát összesítésben Sótonyi László együttese, 7–4-nél pedig már a magyar csapat állt jobban. Ezután majd tíz percig nem talált be a hazai együttes, de jókor jött az időkérés, sikerült rendezni a sorokat, és végül 9–8-as előnnyel vonulhattak pihenőre a játékosok.

A franciák sokszor nem tudtak mit kezdeni a fürediek kemény védekezésével, többször is hibáztak támadásban, de Szathmári János is bravúrok sorozatát mutatta be a kapuban, a kevés gól pedig a magyar csapatnak kedvezett.

A folytatásban felzárkózott a Tremblay, sőt három góllal meg is lépett (12–15), de nem adták fel a hazaiak, és a 24. percben már 17–17 állt az eredményjelzőn, így kezdődött a hajrá, ami nagy izgalmakat hozott.

19–18-nál három perc volt hátra, összesítésben pedig csak egy gól kellett a továbbjutáshoz. Szathmári hetest védett, a Füred viszont csak kapufáig jutott, az ellentámadásból pedig a vendégek legjobbja, Sall egyenlített. Gyors középkezdés után Tombor Csaba szerzett gólt szélről, de nem sikerült kivédekezni a franciák támadását, ezzel el is dőlt a párharc.

FÉRFI KÉZILABDA KEK
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
BALATONFÜREDI KSE–TREMBLAY EF (francia) 20–20 (9–8)
Balatonfüred, 1500 néző. V: Pavel, State (románok)
BALTONFÜRED: SZATHMÁRI – TOMBOR 6 (1), Szöllősi B. 2, Salamon 1, KOVÁCS GY. 3, Sandrk 2, PÁSZTOR 3. Cs: NÉMETH L. 2, Mateo, Kis Á. 1, Ivanov. Edző: Sótonyi László
TREMBLAY: Pocsucsa – Ugolin 2, SALL 7, MONGIN 2, Prat, Guillard 2 (1), Bingo 1. Cs: MIAS (kapus), Zuzo, POULIN 3, Pitre, Waeghe 1, Peyrabout 2. Edző: Stephan Imbratta
Az eredmény alakulása. 7. p.: 2–1. 18. p.: 4–2. 21. p.: 7–4. 28. p.: 9–7. 39. p.: 11–12. 47. p.: 12–15. 55. p.: 17–17
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/1
Továbbjutott: a Tremblay, 49–47-es összesítéssel
Sótonyi László: – Annak ellenére sem vagyok csalódott, hogy kis csapatom támadásban túl sok hibát követett el, nem volt türelme, ereje a francia védelem átjátszásához. Néha a taktikai fegyelemmel is akadt gond.
Stephan Imbratta: – A védekezésünk volt a meccs és a sikerünk, a továbbjutásunk kulcsa. Támadásban is türelmesebbek, okosabbak voltunk, mint egy hete, és a szerencse is mellettünk állt.