Férfi kézilabda KEK: a fürediek kétgólos hátrányba kerültek Párizsban

2011.02.20. 17:33
Sótonyi László (jobbra) jó tanácsaira a visszavágón is nagy szükség lesz (Fotó: Havran Zoltán, archív)
A Balatonfüred 29–27-re kikapott a párizsi Tremblay otthonában a férfi kézilabda KEK nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

A balatonfürediek idegesen kezdték a találkozót, első góljukat csak a 7. percben lőtték, a hazaiaknál viszont Romain Guillard megállíthatatlannak bizonyult. Találataival 5–1-re elhúzott a Tremblay, ám szerencsére még időben magára talált Sótonyi László csapata, amely ezt követően már egyenrangú ellenfele volt a franciáknak.

A szünetben 14–11-es állással vonultak a csapatok, a második félidő első negyedórájában azonban olyannyira összeállt a Balatonfüred védekezése, hogy 17–16-ra már ők vezettek.

Az újabb fordulatot követően ismét a hazaiak percei következtek, már ötgólos is volt az előnyük, a végére azonban ezt sikerült kétgólosra csökkenteni, így a fürediek biztató helyzetből várhatják a jövő vasárnapi visszavágót.

FÉRFI KÉZILABDA KEK
NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
TREMBLAY (francia)–BALATONFÜRED KSE 29–27 (14–11)
Párizs-Tremblay, 1100 néző. V: Pettersen, Hansen (norvégok)
TREMBLAY: MIAS – Sall, WAEGHE 3, Mongin 1, Peyrabout, GUILLARD 10 (1), BINGO 5. Cs: Pocuca (kapus), Prat, ZUZO 4, POULIN 4, Ugolin 2. Edző: Stephane Imbratta
BALATONFÜRED: Szathmári – TOMBOR 4 (1), KOVÁCS GY. 3, IVANOV 2, KIS Á., Szöllősi 2, PÁSZTOR 9 (4). Cs: SZABÓ T. (kapus), SANDRK 5, Salamon 1, Mateo, Németh L. 1. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 10. p.: 5–3. 22. p.: 8–6. 24. p.: 10–6. 39. p.: 15–15. 44. p.: 16–17. 55. p.: 26–21
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/5
Stephane Imbratta: – Nagyon csalódott vagyok, mert a magyarok gyors játékára nem volt válaszunk. Az első félidőben már négy-öt góllal is vezettünk, s jó lett volna ezt növelni, vagy legalább megőrizni.
Sótonyi László: – Elértük minimális célunkat, a továbbjutási reményeink megmaradtak. Mégsem vagyok elégedett, mert sok elkerülhető hibát követtünk el. Szabó, Sandrk és Pásztor jól játszott, a szünet után sokat javult Tombor. A nyolc közé akkor juthatunk, ha a visszavágón sokkal fegyelmezettebben kézilabdázunk.