Kézi BL: Bánhidi a hét csapatában, Bombac gólja a legszebbek között

2019.11.25. 11:43
Az EHF Tv ezúttal is összeszedte a Bajnokok Ligája-hét legjobbjait. A női mezőnyben a válogatottak szereplése miatt ezúttal nem rendeztek fordulót, a férfiaknál a Telekom Veszprém és a Mol-Pick Szeged is nyert.

A férfiak álomcsapatában Bánhidi Bence lett a forduló legjobb beállója, míg Dean Bombac az ötödik legszebb gólt dobta a szövetség listáján. A legszebb védések között ezúttal nincs magyar érdekeltség. Bánhidi Bence lett a forduló legjobb beállója, míg Dean Bombac az ötödik legszebb gólt dobta a szövetség listáján. A legszebb védések között ezúttal nincs magyar érdekeltség.

A HÉT ÁLOMCSAPATA

A TOP ÖT GÓL

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA,CSOPORTKÖR
9. FORDULÓ
B-CSOPORT
TELEKOM VESZPRÉM–PGE VIVE KIELCE (lengyel) 28–24 (13–15)

Veszprém,5125 néző.Vezette:Mazeika, Gatelis (litvánok)
VESZPRÉM:Cupara – NENADICS 4, Tönnesen 3, B. Blagotinsek, Terzic, Lauge 2, Strlek 3 (1).Csere:STERBIK (kapus), Gasper Marguc 1, A. NILSSON 5, GAJIC 4 (2), Mackovsek, BOROZAN 4, Moraes, Manaszkov 2 (1), J. Omar.Edző:David Davis
KIELCE:WOLFF – JANC 4, A. Dujshebaev 2, Karacic 2, KARALJOK 6, Kules 3, Á. Fernández 1.Csere:Pehlivan 2, D. Dujshebaev, Aguinagalde 3, Vujovics 1 (1), Lijewski, Guillo.Edző:Talant Dujsebajev
Az eredmény alakulása:5. perc: 3–3. 12. p.: 7–6. 18. p.: 7–9. 27. p.: 12–14. 38. p.: 18–18. 44. p.: 21–20. 53. p.: 24–21. 57. p.: 26–21
Kiállítások:16, ill. 6 perc
Hétméteresek:7/4, ill. 2/1
David Davis: –
Mindig nehéz Dujsebajev csapatai ellen játszani, aki tudja, hogyan kell megnehezíteni a rivális dolgát. Remek hangulatú mérkőzésen győztünk. Szerettük volna a védelmet stabilizálni, de Sterbik Árpád teljesítménye kiemelkedett. Wolff is nagyon jól védett, de Árpi még nála is jobb volt.

Talant Dujsebajev: –Nagyon büszke vagyok fiatal játékosaimra, akik hatvan percen keresztül remekül harcoltak. Több hibát is elkövettünk, de az ilyen meccsek kiváló tapasztalatot jelentenek nekünk. Élmény itt játszani, legközelebb megpróbálunk nyerni Veszprémben.

A-CSOPORT
RK Celje PL (szlovén)–MOL-PICK SZEGED 23–34 (11–19)
Celje,
Zlatorog Arena, 4500 néző. Vezette: Brunner, Salah (svájciak)
CELJE: Ferlin – Gal Marguc 2 (1), D. Silva, Leban 2 (2), Poteko 1, SARAC 6, Kodrin. Csere: M. Vujovics (kapus), HORZEN 4, D. Razgor 1, Groselj 2, Rakita 3 (2), Cvetko, Novak 1, S. Zabic 1. Edző: Tomaz Ocvirk
SZEGED: MIKLER – RADIVOJEVICS 6 (3), MAQUEDA 5, Källman 4, BÁNHIDI 7, Bodó 1, BOMBAC 2. Csere: Alilovic (kapus), Zsitnyikov, CANELLAS 1, Henigman 1, Gaber 1, Sostaric 2, KASPÁREK 3, Ifj. Rosta M., Bajus 1. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 12. p.: 4–8. 14. p.: 4–11. 21. p.: 7–15. 27. p.: 10–19. 35. p.: 13–20. 42. p.: 14–24. 53. p.: 19–31. 58. p.: 22–34
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/3
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Tomaz Ocvirk:
– Sok a sérültünk, ráadásul futószalagon játsszuk a mérkőzéseket, így alig tudunk edzeni. A jobb csapat győzött, a következő meccsre kell koncentrálnunk.
Juan Carlos Pastor: – Jó meccset játszottunk, elégedett vagyok a csapat teljesítményével. A siker kulcsa a védekezés volt, de Mikler Roland is jól védett. A végére a fiatalok is beszálltak, Bajus Brunó góljának különösképpen örülök. Vannak sérültjeink ugyan, de jó úton járunk, a jövőben is ilyen okosan kell kézilabdáznunk.