Francia-svéd és dán-spanyol csata az elődöntőben

2011.01.25. 22:48
A dán Söndergaard lövését próbálja védeni Mattias Andersson (Fotó: Reuters)
Kialakult az elődöntő párosítása a férfi kézilabda-világbajnokságon. Franciaország a házigazda svédekkel, míg Dánia Spanyolországgal csap össze a fináléba jutásért.

Az elődöntő mezőnye már hétfőn ismertté vált, a párosítása azonban csak a középdöntő utolsó mérkőzése után. A svédek a 21. percig tartották a lépést a százszázalékos dánokkal, akik viszont ezután elhúztak, és a szünetben már 17–11-re vezettek. A második játékrészben már nyolcgólos is volt az előnyük, ám a végére levették a lábukat a gázpedálról, így a házigazda megúszta tisztes vereséggel.

Az argentinok közel álltak egy újabb bravúros pontszerzéshez, de hiába vezették még kettővel a második félidő közepén, és hiába támadhattak az egyenlítésért az utolsó fél percben, a szerbek 26–25-re nyertek, ezzel megelőzték a dél-amerikai válogatottat.

A Franciország–Izland mérkőzés döntött az I. csoport első helyéről. Ezt végül a franciák szerezték meg, akik magabiztos teljesítményt nyújtva hat góllal nyertek, és így jobb gólkülönbségüknek köszönhetően a spanyolok előtt végeztek.

Ezzel eldőlt, hogy az elődöntőben francia–svéd és dán–spanyol párharcokra kerül sor.

FÉRFI KÉZILABDA-VB, SVÉDORSZÁG
I. CSOPORT, 3. FORDULÓ
Franciaország–Izland 34–28 (16–13)
Ld: Karabatic 7, Barachet 6, Fernandez, Accambray 4-4, ill. Petersson 6, Gunnarsson 5
Németország–Norvégia 25–35 (13–17)
Ld.:  Kraus 6, Pfahl, Glandorf, Sprenger, Kaufmann 4-4, ill. Tvedten 8, Myrhol, Rambo 7-7, Paulsen 4
SPANYOLORSZÁG–MAGYARORSZÁG 30–24 (13–13)

II. CSOPORT, 3. FORDULÓ
Horvátország–Lengyelország 28–24 (13–11)
Ld: Buntic 7, Zrnic 6, Vori, Strlek 4-4, ill. Jaszka, Tluczynski 4-4, Jurecki, Zaremba 3-3
Dánia–Svédország 27–24 (17–11)
Ld: Christiansen 6,  Hansen 5, Knudsen 3, ill. Du Rietz 5, Ekberg 4, Larholm, Larsson 3-3
Szerbia–Argentína 26–25 (15–13)
Ld: Ilics, Vujin 6-6, Prodanovics 4, ill. Kogovsek, F. Fernandez 5-5,  Simonet 4