Kikaptunk a spanyoloktól, a hetedik helyért játszunk

2011.01.25. 18:25
A TUDÓSÍTÁS MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
A magyar válogatott 30–24-re kikapott Spanyolországtól, így a negyedik helyen végzett a férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjének I. csoportjában. A Mocsai-csapat utolsó mérkőzésén a hetedik helyért játszhat pénteken, mégpedig a lengyel válogatottal.

A spanyolok amolyan B-csapattal kezdtek, sok ország válogatottja azonban ezt szívesen elfogadná a kezdőjének is. Hétfőn a németek ellen 3–0-val nyitottunk, most viszont a 9. percben 4–1 volt oda, nagyon sok hibával játszottunk az elején.

A kezdeti bizonytalanság után magunkra találtunk, a védekezésünk összeállt, Katzirz Dávid pattintott lövésével pedig a 20. percben utolértük az ellenfelet (9–9).

Emberhátrányban Császár Gábor keze villant kétszer egymás után, így nem engedtük ismét elhúzni a spanyolokat (11–10). A Veszprém irányítója előtt Mocsai Tamás két bombája is utat talált José Javier Hombrados kapujába, Pérez Carlosnak azonban az első játékrészben nem ment.

A félidő utolsó említésre méltó jeleneteként a Gál Gyula sérülése miatt a csapatba visszakerülő Gulyás Péter kanyarodott fel a szélről, majd átlövésből a kapu bal oldalába vágta a labdát, így a szünetben 13–13-at mutatott az eredményjelző.

A második félidőt Sterbik Árpáddal játszották le a spanyolok, a vajdasági származású kapus pedig első megmozdulásaként a „kapufára nézte” Iváncsik Gergő ziccerét. A 36. percben Mocsai bejátszása után Zubai Szabolcs avatta fel Sterbiket, de még így is 17–14-re vezettek a spanyolok.

Nem védekeztünk túl tisztán, aminek eredményeképp egymás után kaptuk a kétperces kiállításokat. Mikler Roland hétméteres védésével mutatkozott be a mai meccsen, de aztán kettős emberelőnyben kétszer is mattolták az ibériaiak. Ötgólos spanyol vezetés után Lékai Máté, a Pick-Szeged fiatal irányító-átlövője jelezte, hogy vannak még a magyar csapatnak tartalékai, két találata után adott egy gólpasszt Zubainak, és már csak kettő volt a különbség (21–19).

Hiába jöttünk azonban fel, néhány Sterbik-védést és Iker Romero-gólt követően szinte pillanatok alatt megint öttel elhúztak Rocasék. Bosszantó módon több ziccert is kihagytunk a második félidőben, ám Lékai újabb betörés utáni góljaival ismét felzárkóztunk (25–23).

Az utolsó percek sajnos a spanyoloknak sikerültek jobban, így megnyerték a mérkőzést, ami azt jelenti, hogy a magyar csapat a csoport negyedik helyén végez, és pénteken a lengyelekkel csaphat össze a hetedik helyért.

MEGNYUGODTUNK A NÉMETEK VERESÉGÉTŐL – MOCSAI

FÉRFI KÉZILABDA-VB, SVÉDORSZÁG
KÖZÉPDÖNTŐ, I. CSOPORT, 3. FORDULÓ
SPANYOLORSZÁG–MAGYARORSZÁG 30–24 (13–13)
Jönköping, 4300 néző. V: Canbro, Claesson (svédek)
Spanyolország: Hombrados – Rocas 3, Maqueda 1, ROMERO 9 (4), Morros 3, Entrerrios R. 2, UGALDE 3. Csere: STERBIK (kapus), GARABAYA 2, CANELLAS 3, García Lorenzana 2, García Parrondo, Rodríguez Vaquero, Gurbindo, Aguinagalde 2
Magyarország: FAZEKAS – Iváncsik T. 3, Mocsai 2, Ilyés 4, Schuch, Pérez 1, Iváncsik G. 1. Csere: Mikler (kapus), CSÁSZÁR 4, ZUBAI Sz. 5, Katzirz 1, Gulyás P. 1, Nagy K., LÉKAI 4, Törő.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 0/0
Az eredmény alakulása. 9. p.: 4–1. 13. p.: 8–4. 16. p.: 8–7. 20. p.: 9–9. 25. p.: 12–10. 36. p.: 17–13. 40. p.: 18–16. 44. p.: 21–16. 48. p 21–19. 52. p.: 24–19. 56. p.: 25–23. 59. p.: 27–24