Férfi kézi NB I: háromgólos hátrányból fordított a Szeged

H. D.H. D.
2020.09.09. 19:46
Bogdan Radivojevics hét góllal járult hozzá a szegedi győzelemhez (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A férfi kézilabda NB I 2. fordulójában a Csurgó a második félidő elején három góllal is vezetett a Mol-Pick Szeged ellen, Juan Carlos Pastor csapata azonban 32–28-ra megnyerte a mérkőzést. A Tatabánya és az Orosháza hazai pályán egyaránt egy góllal nyert: előbbi a Gyöngyöst, utóbbi a Komlót győzte le. A Dabas a második mérkőzését is elveszítette, ezúttal a Cegléd otthonában kapott ki 23–21-re.

A Mol-Pick Szeged esélyeshez méltóan kezdett a Csurgó otthonában, és a 10. percre már ötgólos előnyt alakított ki (2–7). A Tisza-parti együttes a folytatásban is tartotta az előnyét, az első félidő utolsó öt percében azonban nagyon beindult a Csurgó, amely az ötgólos hátrányból, 16–15-re fordított.

A szünet után a házigazda ott folytatta, ahol az első 30 percben abbahagyta, és a hat góllal záró Grega Krecic vezérletével hárommal is elhúzott (18–15). A szegediek ezt már nem hagyták annyiban, és néhány perc leforgása alatt egy 8–1-es rohanással fordítottak (19–23).

Ezt követően a csurgóiaknak még volt egy-két fellángolásuk, de egyenlíteniük már egyszer sem sikerült, Juan Carlos Pastor csapata 32–28-ra nyert.

A Gyöngyös jól kezdett a Tatabánya otthonában: a vendégek az első 13 percben mindössze két gólt engedtek a házigazdának. Ezt követően azonban beindult a Tatabánya, amely az első félidő végére fordított (11–9), s a kétgólos előnyéből a mérkőzés végére egyet meg is őrzött (25–24).

FÉRFI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ

CSURGÓI KKMOL–PICK SZEGED 28–32 (16–15)
Csurgó, 500
néző.Vezette:Altmár, Horváth M.
CSURGÓ:Tatai – Gebhard, Lemeter1,Hanusz2,Popovic1,Kovacsevics3,Gábor M. Csere:Füstös (kapus) Vaszics2,KRECIC6,SZEITL4,Kerkovics3 (3),Borsos, MLADEN KRSZMANCSICS2,NAGY SZ.4. Edző:Alem Toszkics
SZEGED:Allilovic – B. RADIVOJEVICS9 (3),KASPÁREK5,Bombac3,Bánhidi4,Bodó3,J. Källmann4. Csere:MIKLER (kapus), J. Cannelas, ifj. Rosta M., Henigman1,Gaber, M. Stranovsky1,Zsitnyikov, Szilágyi B., Mackovsek2. Edző:Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc:2–4.18. p.:6–11.24. p.:9–14.30. p.:16–15.35. p.:18–17.41. p.:20–23.45. p.:23–25.52. p.:26–29.56. p.:27–31
Kiállítások:12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/3, ill. 4/3
Alem Toszkics: –Nagyon nehéz játszani egy ilyen kiváló csapat ellen, de örülök, mert sikerült megszorítanunk a Szegedet. Volt esélyünk, de egy kicsit megijedtünk a lehetőségtől. Számunkra most indul a bajnokság, ezt a formát szeretnénk átmenteni a folytatásra.
Juan Carlos Pastor: –Nagyon jól kezdtünk, hat góllal is vezettünk, majd a második sorunk elveszítette ezt az előnyt, sőt a hazaiaknak sikerült átvenniük a vezetést, ez rányomta a bélyegét a második félidőre. Jól jött ez a magas hőfokú mérkőzés, mivel fontos találkozók várnak ránk a jövőben.

GRUNDFOS TATABÁNYA KCHE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 25–24 (11– 9)
Tatabánya, 700
néző.Vezette:Andorka, Hucker
TATABÁNYA:WYSZOMIRSKI – Zdolik1,Győri M.2,Debreczeni, SIPOS A.2,ANCSIN3,Hornyák P.2. Csere:Konecny (kapus), Molnár B.2 (2),Nemes1,Balogh Zs.4,JUHÁSZ Á.5,ILYÉS, Hornyák B., Szunajko S.3 (3). Edző:Vladan Matics
GYÖNGYÖS:NAGY B. – Varsandán5 (3),HERCEG7,Duris, Vilovszki, Markez4,Urbán. Csere:TÓTH M. (kapus), Gerdán, UBORNYÁK3,Hegedűs3,Gábori2,Gráf. Edző:Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 4. perc:0–2.11. p.:2–5.18. p.:6–5.24. p.:9–7.36. p.:13–12.46. p.:19–16.50. p.:20–19.56.p.:23–21
Kiállítások:8, ill. 6 perc
Hétméteresek:6/5, ill. 3/3
Vladan Matics:– A védekezésünk működött, pedig sérülés miatt nagyon korán elveszítettük Debreczenit, majd a hajrában Sipos is piros lapot kapott. Döntő volt, hogy a vezetést nem engedtük ki a kezünkből, nagy szívvel játszott a csapatom.
Konkoly Csaba:– Csapatom nagy lelkierőről tett tanúbizonyságot, büszke vagyok a játékosaimra. Nagyon jól védtek a kapusaink, óriásit küzdöttünk, de jár a gratuláció a Tatabányának is.

OROSHÁZI FKSE-LINAMARSPORT-36-KOMLÓ 24–23 (10–10)
Orosháza, 200
néző.Vezette:Bíró, Kiss O.
OROSHÁZA:ÖZMUSUL – Pásztor M., PESKOV6,TÓTH K.5,Usal1,Lele4 (3),Németh L.2. Csere:Majdán (kapus), Kancel, Döme2,Sakic1,Bella, Kiss A.3,Lászlai. Edző:Ratko Djurkovics
KOMLÓ:Granic – Vaskó2,Zobec5 (3),Balázs, JERKOVIC6 (2),Grünfelder1,Csomor2. Csere:Djurdjevics (kapus), TAKÁCS B.2,Oláh T., Jóga2,Szunajko F.1,Hoffmann2. Edző:Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 7. perc:1–3.13. p.:3–5.17. p.:7–7.22. p.:8–9.27. p.:9–9.36. p.:15–11.42. p.:16–14.46. p.:18–16.49. p.:20–16.53. p.:23–19.57. p.:23–22
Kiállítások:16, ill. 6 perc
Hétméteresek:3/3, ill. 7/5
Ratko Djurkovics: –Tudtuk, hogy a nagyon összeszokott Komló minőségi kézilabdát játszik. Amikor a második félidőben megszereztük a vezetést, onnantól kezdve már nem engedtük ki a kezünkből a mérkőzés irányítását. Kijár az elismerés a fiúknak!
Kilvinger Bálint: –Ennyi hibával más mérkőzésen sem fogunk nyerni. Már az első félidőben rengeteg helyzetet hagytunk ki, a második elején pedig adtunk egy háromgólos előnyt az Orosházának. Jobb teljesítményt kell nyújtanunk ahhoz, hogy az ilyen összecsapásokat megnyerjük.

CEGLÉDI KKSEDABASI KC VSE 23–21 (11–9)
Abony, 300
néző.Vezette: Medve, Südi
CEGLÉD:Tamási – Pásztor Á.2,Kállai, Kiss R.5,Németh B.2,Teleki, Szepesi I. Csere:Kránitz, Gyene2,Sinkovits, Juhász K.3,Spekhardt4,Mazák1,Tarik1,Zakics3. Edző:Nagy Károly
DABAS: Holló – Váczi M. 1, Ács, Szöllősi Sz. 6, Kurucz 4, Tóth Á. 3., Török Á. 1. Cserék: Podoba, Garajszki, Antal, Koller 2 (1), Hajdú, Kiss P. 2, Győrvári, Kende, Laurinyecz 2. Edző:Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 5. perc:3–0.13. p.:8–4.22. p.:10–6.30. p.:11–9.35. p.:14–12.41. p.:16– 14.49. p.:18–16.56. p.:21–19
Kiállítások:8, ill. 8 perc
Hétméteresek:–, ill. 4/1
Nagy Károly:– Mind a két csapat fiatal, új játékosokkal. Nagyon ráfeküdtünk a védekezésre. Bíztam abban, hogy az alapjátékainkból tudunk gólokat lőni. A végén hatalmas csatában sikerült nyerünk.
Tomori Győző:– Két fiatal és alakuló együttes mérkőzött meg egymással. Az elején kicsit dekoncentráltan védekeztünk, így előnyre tett szert a hazai csapat, ahonnan próbáltunk felállni.

BUDAKALÁSZ KZRTBALATONFÜREDI KSE 23–23 (11–14)
Budakalász, zárt kapuk mögött.Vezette:Bócz L., Wiedemann
BUDAKALÁSZ:
Boros – Varjú5,Perisics3 (2),Radnic2,ROTIM3,KONCZ4,HOLPERT2. Csere:VÁCZI D. (kapus), Tyiskov2,Prokop2,Nagy N., Fórizs, Kiss B., Ceranic, Simányi, DÁVID. Edző:Csoknyai István
BALATONFÜRED:Bősz – P. Rodríguez3,MALINOVIC5,SZÖLLŐSI B.7 (3),Topic1,Varga M.2,Bóka1. Csere:ANDÓ (kapus), Kemény1,Pulay1,Dénes, Ág, Szűcs B.1,Brandt, Draskovics, Határ1. Edző:György László
Az eredmény alakulása. 4. perc:0–3.17. p.:7–9.21. p.:9–9.30. p.:11-14.38. p.:15–17.44. p.:18–18.52. p.:20–20.58. p.:21–23
Kiállítások:6, ill. 10 perc
Hétméteresek:2/2, ill. 3/3
Csoknyai István: –Óriási meccset játszottunk, mert folyamatosan mentünk az eredmény után. Próbáltuk lassítani az ellenfél játékát, végig bíztunk magunkban, rajtuk voltunk, a végjátékban pedig sikerült egy pontot itthon tartani.
György László: –Nagyon sokszor irányítottuk a mérkőzést, de mindig hiányzott a játékunkból egy kis plusz és fegyelmezettség.

VESZPRÉMI KKFTTELEKOM VESZPRÉM 21–37 (11–16)
Veszprém, 1000
néző.Vezette:Bóna, Földesi.
VESZPRÉMI KKFT:BORBÉLY – Szmetán2,Tóth A., Éles B.1 (1),Szeitl2,KRISTÓF M.4,Hári. Csere:Miklós (kapus), Füleki, BARTHA5,Vajda3,Tóth M.1,Somogyi1,Bugyáki, Szakály1,Seregi1 (1). Edző:Tombor Csaba
TELEKOM VESZPRÉM:Cupara – Lékai1, JAHJA 8 (1), BLAGOTINSEK6, Borozan1,Moraes1,Manaszkov5. Csere:Székely (kapus), GASPER MARGUC8,MAHÉ2,Tönnesen2,Ligetvári, Markussen3,Bodor, Lukács. Edző:David Davis
Az eredmény alakulása: 3. perc:
1–2.9. p.:3–6.13. p.:7–8.17. p.:9–10.20. p.:10–11.27. p.:11–15.39. p.:13–21.42. p.:15–25.48. p.:16–30.53. p.:16–32.58. p.:21–37
Kiállítások:
2, ill. 4 perc.
Hétméteresek:
3/2, ill. 2/1.

Tombor Csaba:
– Harmincöt-negyven percig azt csináltuk, amire képesek vagyunk. Kitettük szívünket-lelkünket a pályára, de most ennyire vagyunk képesek. Nagyon elfáradtak a srácok, ez még nem a mi szintünk.
David Davis:
– Az első játékrész még nem volt az igazi, de a második félidő már tetszett. Mostantól a vasárnapi bajnokira készülünk, örülök Mahé és Tönnesen visszatérésének. Jó irányba haladunk, mindenki bizonyítani akar.