Férfi kézi NB I: 16 gólos Telekom Veszprém-siker a városi rivális ellen

VINCZE SZABOLCSVINCZE SZABOLCS
2020.09.09. 21:41
A férfi kézilabda NB I 2. fordulójában a Telekom Veszprém 37–21-re legyőzte az újonc Veszprémi KKFT-t.
A Telekom Veszprém 16 góllal győzte le az újonc Veszprémi KKFT-t (Fotó: Török Attila) – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

„Mindkét Veszprémnek szurkolunk, bármelyik lő gólt, tapsolunk”

„Itt mészárlás lesz”– mondta az egyik szurkoló, amikor a két csapat kifutott a Veszprém Arénába, és valóban úgy nézett ki, mintha a kölykök kiálltak volna az óriások csapatával, vagy a suliban a harmadikosok a nyolcadikosokkal. Az egyik oldalon fiatal srácok, a másikon kétméteres világsztárok. A lényeg azonban nem ez, hiszen a Veszprémi KKFT–Telekom Veszprém bajnoki összecsapás sporttörténelmi volt, először fordult elő, hogy a városnak két első osztályú férfi kézilabdacsapata játszott egymás ellen.

Mondjuk, a veszprémieknek még szokniuk kell, hogy két klubnak is lehet szurkolni, a mérkőzés előtt több „vendégdrukker” is elmondta, kissé szokatlan, hogy most jegyet kell vennie, hiszen hosszú évek óta bérlete van a Veszprém Arénába – csak éppen a Telekom Veszprém hazai meccseire. Ennélfogva viszont el is veszítette a jelentőségét a hazai és vendégcsapat szó jelentése, hiszen mindkét gárda otthon volt. A kiscsapat góljait azért nagyobb ováció fogadta, tudták a drukkerek is, hogy jobban kell nekik a biztatás, mint a profiknak a másik oldalon.

VÉLEMÉNYEK

„Nekünk a győzelem volt a legfontosabb, de csak az utolsó húsz perc volt az, ami igazán jó volt, akkor már jól ment a játék a csapatnak. Az ellenfél fiatal csapat, úgy gondolom, megérdemelte, hogy az élvonalban szerepeljen, és sok szerencsét kívánok neki az idényben” Dejan Manaszkov, a Telekom Veszprém balszélsője.

„Köszönjük a Telekom Veszprémnek, hogy százszázalékosan állt fel ellenünk, komolyan vett minket és a mérkőzést, ez minket is húzott, mindent beleadtunk, főleg a meccs elején ment jól. A szünet után elfáradtunk, a végét nem bírtuk, és ki is jött a két gárda közötti különbség”Bartha Bence, a Veszprém KKFT balátlövője.

Tombor Csaba együttese már szerezhetett egy kis önbizalmat abból, hogy megnyerte a klub történetének első élvonalbeli bajnoki mérkőzését Dabason (29–27), ugyanakkor nagy veszteség volt, hogy kisebb lovaglóizom-sérülés miatt nem játszott az egyik legjobb játékosa, az irányító Fazekas Gergő. De az első húsz percben így is egész szépen tartották magukat az NB I-es újoncok a rutinos ellenféllel szemben, amelyben ezúttal helyet kapott Lukács Péter és Bodor Márk az utánpótlásból.

Bár az olyan jelenetektől, mint amikor Kristóf Mátyás elnézést kért Jahja Omartól, mert keményen védekezett ellene (csak a kontraszt kedvéért: nem valószínű, hogy a világ jelenlegi legjobb védőjátékosa, a szlovén Blaz Blagotinsek elnézést kért volna hasonlóért bárkitől is, de miért is tette volna), úgy tűnt, mintha kicsit megilletődött lenne a „kis” Veszprém, valójában Éles Benedek és társai meglepően bátran kezdtek. Ez nemcsak azon látszott, hogy mertek lőni és szervezték a játékot, de mikor az egyik támadásnál a feleakkora Tóth Mártont nemes egyszerűséggel a hóna alatt megfogva felemelte a brazil óriás, Rogério Moraes, a játékos nemhogy elbizonytalanodott volna, ahogy visszakapta a labdát, gondolkodás nélkül betört Moraes és Kent Robin Tönnesen között, mintha csak azt üzente volna, hogy „most emelj fel, cimbora”.

De a Telekom Veszprém az a Telekom Veszprém, a világ egyik legjobb, friss SEHA-liga-győztes csapatának az első félidő végén néhány perc is elég volt ahhoz, hogy a szünetre öt góllal elhúzzon (16–11), és helyre tegye az összecsapást. Az még mókás jelenet volt, mikor Tóth időn túli szabaddobást végzett el, de ahogy meglátta az előtte tornyosuló Ligetvári Patrik (201 centi), Nikolaj Markussen (212 centi) és Blaz Blagotinsek (202 centi) alkotta védőfalat, inkább Vladimir Cupara kezébe ejtette a labdát.

A második félidőre már utazósebességbe kapcsolt a Telekom Veszprém. Tombor Csaba együttese nem adta fel, de látva Szeitl László és Éles Benedek elkeseredett küzdelmét a falban Blagotinsekkel, nem volt meglepő, hogy a két csapat közötti különbség egyre csak nőtt. De a Veszprémi KKFT-nek nem is a győzelem volt a célja, sőt, nem is az, hogy pariban legyen, hiszen ilyen szintű csapat ellen nyilván nem is lehetett.

Az utolsó negyedórára el is fogytak, David Davis csapata 37–21-re nyert, annyi azért kiderült a „hazaiakról”, hogy bátor és szimpatikus csapat, amely képességei alapján be tudja bizonyítani, hogy az NB I-ben a helye.

néző.V.:Bóna, Földesi.
VESZPRÉMI KKFT:BORBÉLY – Szmetán2,Tóth A., Éles B.1 (1),Szeitl2,KRISTÓF M.4,Hári. Csere:Miklós (kapus), Füleki, BARTHA5,Vajda3,Tóth M.1,Somogyi1,Bugyáki, Szakály1,Seregi1 (1). Edző:Tombor Csaba
TELEKOM VESZPRÉM:Cupara – Lékai1, JAHJA 8 (1), BLAGOTINSEK6, Borozan1,Moraes1,Manaszkov5. Csere:Székely (kapus), GASPER MARGUC8,MAHÉ2,Tönnesen2,Ligetvári, Markussen3,Bodor, Lukács. Edző:David Davis
Az eredmény alakulása: 3. perc:
1–2.9. p.:3–6.13. p.:7–8.17. p.:9–10.20. p.:10–11.27. p.:11–15.39. p.:13–21.42. p.:15–25.48. p.:16–30.53. p.:16–32.58. p.:21–37
Kiállítások:
2, ill. 4 perc.
Hétméteresek:
3/2, ill. 2/1.

Tombor Csaba:
– Harmincöt-negyven percig azt csináltuk, amire képesek vagyunk. Kitettük szívünket-lelkünket a pályára, de most ennyire vagyunk képesek. Nagyon elfáradtak a srácok, ez még nem a mi szintünk.
David Davis:
– Az első játékrész még nem volt az igazi, de a második félidő már tetszett. Mostantól a vasárnapi bajnokira készülünk, örülök Mahé és Tönnesen visszatérésének. Jó irányba haladunk, mindenki bizonyítani akar.