Pazar 2. félidő, a Szeged idegenben győzte le a Löwent!

2018.02.11. 16:50
Bánhidi Bence ezúttal is sokat birkózott a Löwen-játékosokkal (Fotó: AFP)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 11. fordulójában a Mol-Pick Szeged elsősorban a bravúros második félidei játékának köszönhetően 37–35-re győzött a német bajnokság éllovasa, a Rhein-Neckar Löwen vendégeként.

FÉRFI KÉZILABDA BL
A-CSOPORT, 11. FORDULÓ
RN LÖWEN (német)–MOL-PICK SZEGED 35–37 (17–15)
St. Leon-Rot, 2000
néző. V: Santos, Fonseca (portugálok)
LÖWEN: Appelgren – Groetzki 4, Petersson 4, SCHMID 5, PEKELER 5, MENSAH 8, Sigurdsson 2 (1). Csere: Palicka (kapus), G. Guardiola 1, Baena 3, Reinkind 3. Edző: Nikolaj Jacobsen
SZEGED: SIERRA 1 – SOSTARIC 3, Källman 4, BÁNHIDI 4, Sigurmannsson 4 (4), Thiagus Goncalves 4, Skube 3. Csere: SRSEN 7, Blazevic, Bodó 2, Zsitnyikov 4, Rodríguez 1, Zubai. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 10. perc: 4–6. 15. p.: 10–6. 33. p.: 18–18. 40. p.: 23–25. 55. p.: 32–35
Kiállítások: 4, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/4
Nikolaj Jacobsen:
– A második félidőben nyújtott teljesítményével a Szeged megérdemelten nyert. Sokkal jobban védekezett, és a kapusa is nagyon jól védett.
Carlos Pastor: – Csak dicsérni tudom a csapatomat. Remekül kezdtük mindkét félidőt, de az elsőben volt egy hullámvölgyünk. Ebből gyorsan kijöttünk az időkérés után. Hatékony védekezéssel alapoztuk meg a lerohanásainkat és a könnyű góljainkat. Ugyanez nem sikerült a Löwennek, mert fegyelmezetten betartottuk a megbeszélt taktikát. Januártól szinte új alapokra kellett helyezni a csapatot, de a német bajnok legyőzése mutatja, jó irányba indultunk el.

Korábban
Barcelona (spanyol)–Vardar Szkopje (macedón) 29–28
Kristianstad (svéd)–-Nantes (francia) 26–31
Wisla Plock (lengyel)–PPD Zagreb (horvát) 27–24

Nem volt könnyű helyzetben az év első BL-meccse előtt Juan Carlos Pastor csapata, hiszen Szergej Gorbok, Matej Gaber és Marin Sego után Balogh Zsolt is kidőlt a sorból, a magyar jobbátlövő a pénteki edzésen bokasérülést szenvedett. Ráadásul az ellenfél a Bundesliga-éllovas Löwen volt, amely a Lemgo elleni 21 (!) gólos győzelemmel hangolt a magyar csapat elleni meccsre…

Ennek ellenére bátor játékkal kezdett a Szeged, José Manuel Sierra több védést is bemutatott, Thiagus Petrus támadásban is jeleskedett, így tíz perc után kétgólos előnyben volt a vendégcsapat.

Ezt Nikolaj Jacobsen megelégelte, és azonnal időt kért. Ez alaposan felrázta a játékosait: elsősorban Mads Mensah Larsen vezérletével 4–6 után 6–0-s sorozatot produkált a Löwen, így kissé elhúzott. Nem adta fel azonban a Szeged, a félidő végén sikerül visszazárkózni, így a szünetre kétgólos hazai előnnyel vonultak a csapatok (17–15).

A második félidőben a – szokásos – hét a hat elleni játékkal kezdett a Löwen, ám a két csapat tavalyi meccsével ellentétben ezúttal ez egyáltalán nem jött be, a Szeged egymás után dobta az üres kapus gólokat, az addig parádézó Mikael Appelgren szinte csak a kapu és a kispad között szaladgált.

Dmitrij Zsitnyikov és a Denis Buntic helyére érkező, a Bajnokok Ligájában most debütáló Ivan Srsen egyre jobban belelendült a játékba, így a Tisza-parti együttes nagyjából öt perc után egyenlített, majd a vezetést is átvette.

Jacobsen ismét gyorsan időt kért, ám az első félidővel ellentétben a hazaiak nem tudtak újítani sem támadásban, sem védekezésben, míg a kapuban Sierra egyre több bravúrt mutatott be, így a Szeged taktikus játékkal, a második félidőben végig tartva a két-, háromgólos előnyét, 37–35-re győzött a Bundesliga-éllovas Löwen vendégeként.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Groetzki még dob egy gyors gólt, de már csak másodpercek vannak vissza. Még egy időn túli szabaddobás, de VÉGE A SZEGED KÉT GÓLLAL LEGYŐZTE A BUNDESLIGA-ÉLLOVAS LÖWENT! 35–37
59. perc: Hét a hat ellen a Szeged, Zubai is a pályán. GÓL! Zsitnyikov átlövése beakad. Megvan! Sierra védi Mensah Larsen lövését, a kipattanó Zubaié, másfél perc van vissza. 34–37
58. perc: Bánhidi ellen szabálytalankodnak, hetes nincs, de tovább támadhat a Szeged. Ezzel kell vigyázni, Zsitnyikov eladja a labdát, Mensah Larsen pedig gólt dob a lerohanás végén. Alig több mint két perc van vissza, Pastor időt kér. 34–36
57. perc: Skube tolta, tolta Peterssont, majd közelről gólt dob, megint három az előny! Sőt, lehet ez négy is, egy sánc után Sierra is beleér a labdába, így megint jöhet a Szeged. 33–36
56. perc: HÁROM KÖZTE! Egy labdaszerzés után megint Thiagus ugrik meg, ezúttal pedig bevágja a ziccert! Jacobsen kikéri a harmadik idejét is. Gyönyörű kínai, Petersson talál be. Két irányítóval, Skubéval és Zsitnyikovval támad a Szeged. 33–35
55. perc: Groetzki a sarokból indulva beugrik, majd kilövi a hosszú felső sarkot. Zsitnyikov, Bodó, Källman a labda útja, a svéd pedig gólt dob beállóból! 32–34
54. perc: Újabb hetes, ezt is Bánhidi harcolja ki. Sigurmannssonnak ebbe a hetesébe is belekap Palicka, de ezt sem tudja megfogni. 31–33
53. perc: Így is van, Sigurmannsson Palickának is bevágja. Mensah Larsen közel kerül a falhoz, majd gólt dob, nehéz követni a dánt. 31–32
52. perc: Rossz a bejátszás a beállónak, a másik oldalon Bodó sáncolják. Bánhidit rántják le ziccerben, hetest kap a Szeged. Közben a löweni kapuba Palicka áll be.
51. perc: Zsitnyikov bejátszása most nem jó, Sierra bemutat egy bravúrt, de a kipattanót Guardiola bevágja – ezzel egyenlít a Löwen. Srsen nem áll le, egy újabb test melletti lövéssel, Appelgren lábai között lő a kapuba. 30–31
50. perc: Petersson ugrik be a szélről, s most be is vágja a ziccert. 29–30
49. perc: Schmid eladja a labdát, Thiagus nyargal elöl, ám a brazil ziccerét Appelgren fogja. Szerencsére a Szeged visszakapja a labdát. Kis szerencsével de bent van, Srsen lövése Guardiola kezéről perdül a hálóba. 28–30
48. perc: Jó hosszú támadás végén Pekeler kap labdát, majd értékesíti a helyzetet. Ezért most nagyon kár, Bodó hibázik emberelőnyben. 28–29
47. perc: Megint Sigurmannsson áll oda, s ezúttal nem is hibázik. 27–29
46. perc: Zsitnyikov bejátszása után Bánhidinek csapnak oda, hetes és két perc Reinkindnek.
45. perc: Bodó lő egy kiváló gólt, megint kettővel vezet a Szeged. Nem sokáig, Mensah Larsen is beköszön. 27–28
44. perc: Bodó kezéből kiütik leütés közben a labdát, ám Sierra ezúttal lábbal véd a másik oldalon. Srsen villan meg megint, értékesít egy újabb ziccert. Pekeler a kapunak háttal összekapar egy bejátszást, majd ólt dob. 26–27
43. perc: Blazevic durrantja a labdát Appelgrenbe, majd Sigurdsson hibázik el egy ziccert a másik oldalon.
42. perc: Zsitnyikov lövése után a labda lelassul a sáncon, majd Appelgren véd. Sierra is bemutat egy védést, majd Bodó kerül helyzetbe, de a labda kijön a kapufáról. Nincs gól a másik oldalon sem, Zsitnyikov mutat be egy pazar blokkot, sőt az orosz elöl is bemutat egy szép megmozdulást, s gólt lő. 25–26
41. perc: Bodó dobja ki oldalt a labdát, Schmid pedig gyorsan egyenlít. 25–25
40. perc: Schmid lövése a blokkról mellé megy, marad a labda a hazaiaknál. Reinkind már jobban céloz, a hálóba vágja a labdát. 24–25
39. perc: Schmid kísérletét lábbal védi Sierra, majd elszórják a labdát a hazaiak, így Källman indulhat, s most Appelgrennek is bevágja a ziccert. Feladták a hét a hat elleni játékot a hazaiak, sőt Källman gólja után időt is kér Jacobsen. 23–25
38. perc: Megint hibáznak a hét a hat elleni játékban, Pedro pedig büntet, az üres kapuba vágja a labdát. Schmid lő pazar gólt elhajlásból, de megint jön a válasz üres kapura, Källman lő gólt a középkezdésből. 23–24
37. perc: Megint beállóból talál be a Löwen, ezúttal nem Baena, hanem Pekeler eredményes. 22–22
36. perc: Groetzki egyenlít gyorsan szélről, óriási helye volt felkanyarodni. De azonnal válaszol a Szeged is, Srsen talál be. 21–22
35. perc: Zsitnyikov megy Baena után, egy remek felugrás után be is vágja a kapuba a labdát. VEZET A SZEGED! Sierra védi most Baena kísérletét, Thiagus Petrus pedig bevágja az üres kapuba a labdát egész pályáról. 20–21
34. perc: Zsitnyikov egy szép csel után passz helyett lő, s jól is teszi, a labda a kapu jobb oldalában köt ki. Megint Baena, megint gól, meg kellene fogni a spanyol beállót. 20–19
33. perc: Így is van, egyenlő! Sierra mutat be egy védést Baena lövése után, majd betalál az üres kapuba. Nem sokáig egyenlő, Baena lő gólt beállóból. 19–18
32. perc: A hazaiak is tudják a kínait, Reinkind talál be a levegőből. Szép gól Srsentől, Appelgren lábai között talál utat a labda a hálóba. 18–17
31. perc: Elkezdődött a második félidő, a szegediek vezetik az első támadást. Jó bejátszás Bánhidinak,majd a magyar beálló gólt is dob – így kell elkezdeni egy félidőt! 17–16

1. FÉLIDŐ

30. perc: pekeler szed össze nagyon nehezen egy bejátszást, majd a lövését Sierra hárítja. 15 másodperce van még a Szegednek, fel is ér a magyar csapat, majd a befutó Källman beállóból lő egy gólt. Jól hajrázott a Szeged, így a Löwen 17–15-re vezet a szünetben.
29. perc: Schmid egy szabaddobás után azonnal a kapu jobb oldalába lő. Ezt most szép, Zsitnyikov és Srsen összjátéka után a horvát lőhet ziccerből gólt. 17–14
28. perc: Baena lő gólt, de nem adják meg, és hetest sem kap – ez nagyon nem tetszik a spanyolnak.
27. perc: Sigurdsson érkezik, lövését kis híján védi Sierra, de végül a hálóban köt ki a labda. Zsitnyikov lövése nem jó a másik oldalon. 16–13
26. perc: Ez is gól, Bánhidi köszön be ismét rendezetlen védelemmel szemben. Először hét a hat ellen a Löwen, ebből pedig rögtön hetest harcolnak ki a hazaiak. 15–13
25. perc: Belemenés Reinkindnél, majd Källman kap indítást, s az üres kapuba dobja a labdát. Schmid találja meg Baenát, a spanyol beálló pedig gólra váltja a ziccert. 15–12
24. perc: Reinkind nagyon erőszakos, egy átlövéssel pedig visszaállítja a négygólos különbséget. Jön a válasz, Bodó ismét megtalálja Bánhidit, ő pedig most a hálóba zúdítja a labdát. 14–11
23. perc: Hetes és két perc, Bodó bejátszása után Taleszki rántotta le Bánhidit. Kár érte, Sigurmannsson büntetőjét Appelgren védi.
22. perc: Ezt kell! Skube egy jó csel után beugrik két védő között, majd Appelgren lába mellett a hálóba lő. Schmid kerül nagyon közel a falhoz, majd Thiagus mellett visszalövi a labdát a rövidbe. 13–10
21. perc: Zsitnyikov támasztja meg szemből az ellenfelét, ezért két percet kap. Ez az első kiállítás a meccsen. Emberelőnyben Sigurdssonnak húzzák le a szélre a labdát, az izlandi lövését azonban hárítja Sierra.
20. perc: Sierra véd egy ziccert, majd az elöl ragadó Sostaric lő gólt egy pontos indítás után. Válaszul Schmid egy váratlan megmozdulással lő gólt. 12–9
19. perc: Sierra véd, majd kis szerencsével a Szegedhez kerül a labda. Jacobsen kap egy sárgát, nagyon dühös az előző szituáció miatt. Sostaric lehetetlen szögből próbál meg egy cundert, nem is jön be.
18. perc: Mensah Larsennel nem tudnak mit kezdeni a szegediek, már az ötödik gólját szerzi. Bodó egy szép átlövéssel válaszol, s ez a kísérlet most be is akad. 11–8
17. perc: Végre! Skube egy betörés után megszakítja a nagyjából hétperces szegedi gólcsendet. 10–7
16. perc: Srsen középre tartó lövését védi Appelgren, de a Szegednél marad a labda.
15. perc: Bodó passza után Bánhidi hibázik, s hetest sem kap a Szeged. A magyar beálló lemarad, ezt pedig kihasználják, Mensah Larsen talál be ismét. Újabb eladott labda, Mensah Larsen tisztára játssza magát, majd Sierra lába között a hálóba küldi a labdát. 10–6
14. perc: Bodó adja el a labdát, majd Petersson gólt lő a lerohanás végén. Ez volt sorozatban a negyedik löweni gól, Carlos Pastor időt kér. 8–6
13. perc: Mensah Larsen lő újabb gólt, ezzel egyenlít a Löwen. Sőt, Thiagus lövése rossz, majd egy gyors indítás után Pekeler is beköszön, vezetnek a hazaiak. 7–6
12. perc: Groetzki nagyon éles szögben ugrik be, de a lécre ejti a labdát. Skube próbálja meg átverni egy gyors lövéssel Appelgrent, de ez nem sikerül neki.
11. perc: Bánhidinél látnak belemenést, majd a szegedi beálló a saját kapuja előtt kap egy sárgát.
10. perc: Schmid jobb alsóba tartó lövését védi Sierra, a labda viszont sajnos oldalt megy ki. Ezt pedig már nem hibázzák el a hazaiak, Mensah Larsen lő kiváló gólt. 5–6
9. perc: Appelgren mutat be egy újabb bravúrt, majd Schmid bele az ellenfelébe. MICSODA GÓL! Skube dobja fel kínaira a labdát, majd Sostaric egy kisebb légibemutató után a hálóba bombáz. Jacobsennek ez nem nyerte el a tetszését, azonnal időt kér. 4–6
8. perc: Srsen jobb felsőbe tartó lövését Appelgren a kapufa segítségével hárítja, majd a másik oldalon Sierra véd egy nagyot Petersson lövése után, a kipattanót pedig Pekelera lécre vágja. Sostaric kap jó labdát Thiagustól, majd gólt dob szinte középről. 4–5
7. perc: Ismét megtalálják Pekelert a falban, a német beálló pedig ezúttal nem hibázik, a léc alá küldi a labdát. 4–4
6. perc: Mensah Larsen sárgát, Bánhidi pedig hetest kap. Sigurmannsson érkezik, majd magabiztosan kilövi a bal alsót. 3–4
5. perc: Újabb gyors vendéggól, Srsen megszerzi első találatát a BL-ben, szegedi színekben. Petersson áttöri a falat, majd gólt dob. 3–3
4. perc: Pekeler is hibázik támadásban, megint jöhet a Szeged. Thiagus Petrus lövését félig blokkolják, Appelgren hárít, majd az indítása után Groetzki lő gyors gólt. 2–2
3. perc: Petersson átlövését Sierra könnyedén védi, a szegediek összeszedik a kipattanót, majd a rendezetlen védelem ellen Thiagus Petrus lő gólt. 1–2
2. perc: Sigurdsson rendkívül éles szögben ugrik be, majd elcsavarja a labdát Sierra mellett. Azonnal jön az egyenlítés, Bánhidi köszön be. 1–1
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak vezethetik az első támadást. Sigurmannsson ellopja a labdát Mensah Larsentől, a lerohanás végén azonban Sostaric lövését Appelgren hárítja.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Rhein-Neckar Löwen–Mol-Pick Szeged összecsapás a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 11. fordulójából. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A Szegednek ez lesz az első BL-meccse 2018-ban, a bajnokságban azonban már kétszer is pályára lépett: előbb a sereghajtó Orosházát 36–20-ra, majd a Gyöngyöst 36–18-ra verte meg.

A Löwen 20 forduló után vezeti a Bundesligát, legutóbb a Bartók Donátot is a soraiban tudó Lemgót 21 góllal (!), 38–17-re győzte le.

Szergej Gorbok, Matej Gaber és Marin Sego után Balogh Zsolt is kidőlt a sorból, a magyar jobbátlövő a pénteki edzésen bokasérülést szenvedett. Részletek itt!

A távozó Denis Buntic helyére egy másik horvát átlövőt, Ivan Srsent vett kölcsön a magyar csapat tavaszra, ő most debütálhat a BL-ben. Részletek a 25 éves, korábbi utánpótlás-válogatott játékos kölcsönvételéről itt!

A jelenlegi szezonban a két csapat Szegeden már összemérte az erejét, akkor a Löwen 34–31-re nyert. Részletek a meccsről itt!

Nem a Mol-Pick Szeged lebecsülése az oka, hogy a Rhein-Neckar Löwen nem a mannheimi, 12 ezer nézőt befogadó SAP-Arenában fogadja a magyar bajnoki ezüstérmest, amelyet – nyilatkozataikból kitűnik – játékosai és vezetői is igen nagyra tartanak. A magyarázat: a többfunkciós csarnok vasárnap a Kelly Family koncertjének ad otthont.

„Talán nem is baj, hogy nem az óriáscsarnokban lépünk pályára, hanem egy kisváros, St. Leon-Rot csupán 2500 nézőt befogadó létesítményében, ahova a Löwen már máskor is elvitte néhány BL-mérkőzését – kezdte Juan Carlos Pastor, a szegediek edzője. – Elégedett vagyok, mert az utóbbi napokban jól edzettek az egészséges játékosaim, de nem tagadható, hogy a sok sérülés jelentősen hátráltatja csapatunkat. A Löwen elleni őszi meccsünk felvételét újra elővettük, ennek alapján gyakoroltunk. Az akkor elkövetett súlyos védekezési hibáinkat megpróbáltuk korrigálni, és remélem, vasárnap meg tudjuk valósítani taktikai elképzeléseinket. Arra számítok, hogy a Löwen megint a hét hat elleni támadásokkal próbálkozik, vagyis kollégám a kapusát lehívja, és a plusz egy mezőnyjátékossal fog létszámfölényt teremteni. Nekünk erre lesz válaszunk. Arra kell vigyázni, nehogy elhúzzon a Löwen. A nagy különbségű vezetés igen magabiztossá teszi.”

„A BL-mérkőzéseken minden játékos erősen motiváltan játszik, és ezt várom saját csapatomtól meg persze a Szegedtől is – mondta Nikolaj Jacobsen, a Löwen edzője, aki egyben a dán válogatott szövetségi kapitánya is. – A sikerhez tökéletes koncentrációra lesz szükségünk támadásban és védekezésben is, de meg tudjuk találni az öt egyes védekezés ellentaktikáját, valamint kiszorítjuk a kapunk elől a szegedi átlövőket. Számítok rá, hogy Källman lesz az ék a szegediek védekezésében, és sok fejfájást fog okozni, a szélsői pedig rohannak, biztos kézzel lövik a ziccereket.”

„Csak kicsit ünnepeltük meg a Lemgo elleni csütörtöki győzelmünket, amely után két napunk maradt a felkészülésre a Szeged elleni, sokkal nehezebbnek ígérkező meccsre. Nyertünk ellene idegenben, de óriási hiba lenne alábecsülni a kiváló, a csoportunkban előrébb vágyó magyar klubot” – fogalmazott a meccs előtt Bogdan Radivojevics, a Löwen jobbszélsője.