Férfi kézi NB I: jól megszórta a Szeged a sereghajtót

2018.02.02. 20:25
A tabellán második Szeged az erőviszonyoknak megfelelően nagy különbséggel, 16 góllal nyert az utolsó Orosháza otthonában a férfi kézilabda NB I pénteki mérkőzésén.

A Szegedből hárman is hiányoztak sérülés miatt. Szergej Gorbok és Matej Gaber műtét után lábadoznak, még jó ideig nem bevethetőek, míg Marin Sego az egyik edzésen szenvedett lábizomhúzódást. Ott volt viszont Jonas Källman, aki decemberben szintén orvosi beavatkozáson esett át, valamint a januári Európa-bajnokságon vállsérülést szenvedő Bánhidi Bence.

Az Orosháza már Bakó Botonddal a kispadon várta a találkozót, nem kedvezett ugyanakkor, hogy a sereghajtót is több sérülés hátráltatja. A vendégek az erőviszonyoknak megfelelően hamar lerendezték a két pont sorsát. A Szegedben ezen a meccsen debütált a jobbátlövő Ivan Srsen, aki a második félidőben két gólt szerzett.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–MOL-PICK SZEGED 20–36 (10–22)
Orosháza,
400 néző. Vezette: Fekete T., Tóth D.
OROSHÁZA: Szabó L. – Gyene 2 (2), Ferenczi 1, D. Srsen 1, Braz 1, STRANIGG 6, Németh L. 2. Csere: Herjeczki (kapus), MORVA 3, Mihály 1, Antal 1, Pásztor M. 1, Markoszki 1. Edző: Bakó Botond
SZEGED: Sierra – SOSTARIC 5, Balogh Zs. 2, Skube 2, Bánhidi 1, GONCALVES 3, SIGURMANNSSON 7 (3). Csere: Nagy M. (kapus), Källman 1, Bodó 2, Zubai, Zsitnyikov 2, RODRÍGUEZ 6, Blazevic, I. Srsen 2, HEGEDÜS 3. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása: 9. perc: 3–9. 19. p.: 3–15. 26. p.: 8–20. 36. p.: 12–26. 50. p.: 17–33. 55. p.: 18–35
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3
Bakó Botond:
– Tudjuk, hogy milyen állapotban vagyunk és mi a realitás a Szeged ellen. Az első félidőben sok hibával, megilletődötten játszottunk, túlságosan tiszteltük az ellenfelet. A másodikban picit változott a helyzet, jobb lett a játékunk.
Carlos Pastor: – Elégedett vagyok a csapat hozzáállásával. Nagyon jól kezdtünk, jól védekeztünk, és már korán nagy előnyre tettünk szert. Minden játékosom hozzátette a magáét.

1. Telekom Veszprém 15 15 542–303 +239 30
2. Mol-Pick Szeged 17 13 2 2 550–411 +139 28
3. Balatonfüredi KSE 15 12 3 408–360 +48 24
4. Grundfos Tatabánya KC 15 12 3 402–345 +57 24
5. Eger Eszterházy SZSE 15 8 1 6 334–357 –23 17
6. CYEB Budakalász 15 6 3 6 423–438 –15 15
7. Sport36-Komló 15 7 8 356–380 –24 14