Argentin csoda - mínusz hét sem volt gond Dánia ellen!

2015.01.16. 18:36
A németek visszavágtak a selejtezős zakóért (Fotó: Action Images)
Németország bírta jobban a húzd meg, ereszd meget a katari férfi kézilabda-világbajnokság nyitó fordulójában, és végül 29–26-re legyőzte Lengyelországot. Argentína meglepetésre ikszelt a dánokkal, a horvátok nagy csatában múlták felül az osztrákokat, a franciák legyőzték a cseheket.

Pikáns párharcra került sor a D-csoport első fordulójában, hiszen a vb selejtezőjében éppen a lengyelek ejtették ki a németeket (kettős győzelemmel, 54–52-es gólkülönbséggel), az most más kérdés, hogy a háromszoros világbajnok így is elindulhatott végül az ausztrálok kizárása miatt.

És ha már ott volt, igyekezett is jól rajtolni, ehhez persze az sem ártott, hogy támadásban és védekezésben is rengeteget hibáztak a lengyelek (13–17).

A második félidőre feljavult a lengyelek védekezése, és megkezdték újra a felzárkózást. A 39. percben először szereztek leindításból gólt, ezzel feljöttek egy gólra és időt is kellett kérni a németeknek (18–19).

20–20-nál utolérték ellenfelüket, de pillanatokkal később ismét háromgólos hátrányban voltak (20–23). A németek hiába kapták futószalagon a heteseket, értékesítésük hatásfoka finoman szólva is hagyott kívánni valót maga után, így aztán a lengyelek rendre fel tudtak zárkózni (25–25).

Ugyanakkor fordítani nem tudtak, sőt, a németek a nagy kapaszkodások után folyamatosan el is mentek három góllal (25–28). Az utolsó percben aztán egy páros kiállítás után a szélről eldöntötték a meccset a németek (26–29).

A Mol-Pick Szegedet erősítő Piotr Wyszomirski fogott már ki jobb napot is, a német lövések alig több mint negyedét hárította (27.78 százalék).

A hét gólig jutó Szilágyi Viktor vezette osztrákok alaposan megszorították a horvátokat. Az utolsó percre 31–28-as horvát vezetés mellett érkeztek a csapatok, ott pár pillanat alatt kétszer is betaláltak az osztrákok (31–30), az egyenlítés viszont már nem jött össze, sőt, Ivan Cupic 11. góljával eldöntötte a meccset (32–30).

Az argentinok óriásit küzdöttek, és pontot raboltak (Fotó: Action Images)

AZ ESTI MECCSEKEN

A legutóbbi két olimpia ezüstérmeseinek csatája szorosan indult, ám 3–2 után az izlandiak kilenc percen keresztül nem találtak be, ezalatt pedig alaposan elléptek a svédek (7–2).

A különbség a szünetre is megmaradt (12–7), és fordulást követően is inkább nőtt a felek közötti távolság, a svédek kétszer is elhúztak hét góllal, 19–12-nél pedig időt is kért az ellenfél. Innen visszaút azonban már nem volt, a végig nagyszerűen védekező svédek 24–16-re nyertek.

A négyszeres világbajnok franciák a csehek ellen sima első félidő után (16–9), a végén kicsit kiengedve csupán hárommal nyertek (30–27).

A kétszeres Európa-bajnok dánok viszont teljesen leadták előnyüket, pedig már vezettek hét góllal (13–6) is, a 41. percben még mindig hat volt közte (17–11), és az 56.-ban is volt még három (24–21). Az argentinok viszont egyszer sem adták fel, és végül 20 másodperccel a vége előtt pontot mentettek (24–24).

A körítésre nem lehet panasz Katarban

A KORAI MECCSEKEN

Európai győzelmekkel kezdődött a férfi kézilabda-világbajnokság második napja: Bosznia-Hercegovina Iránt, míg Oroszország Szaúd-Arábiát győzte le.

A bosnyákok az első játékrész után még meglepően nagy hátrányban voltak, de a második félidőben sikerült ledolgozniuk a négygólos különbséget, és végül öttel nyertek. A Veszprém légiósa, Mirsad Terzic és a szegedi Vladimir Vranjes egyaránt két gólt szerzett a mérkőzésen.

A mieinkkel egy Eb-selejtezős csoportban szereplő oroszok kiválóan kezdtek a szaúdiak ellen, nyolc góllal vezettek a szünetben, a második játékrészben viszont már csak tíz gólt szereztek, igaz, így is növelni tudták előnyüket.

A fehéroroszok megszorongatták a spanyolokat, bár többször is ötgólos hátrányba kerültek (az első játékrészben héttel is mentek Chemáék), de a hajrára feljöttek mínusz egyre. Egyenlíteni viszont nem tudtak, és végül 38–33-ra alulmaradtak a címvédővel szemben. A meccs krónikájához tartozik, hogy a fehéroroszok kulcsjátékosát, Sziarhej Rutenkát a 19. percben fejre ütésért piros lappal kiállították. A magyarországi légiósok közül Antonio García két, Chema Rodríguez és Cristian Ugalede egy-egy gólig jutott, José Manuel Sierra pedig 33 százalékkal védett.

A magyar válogatottat a selejtezőben búcsúztató szlovénok a szünetben még csak két góllal vezettek Chile ellen, de kihasználva a dél-amerikaiak 12 perces gólcsendjét, a 40. percre már 24–15-re elléptek, és végül biztosan nyertek. A szegedi Dean Bombac egy gólt lőtt.

A B-csoportban Macedónia a tízgólos Kiril Lazarov vezérletével győzte le Tunéziát.