Férfi kézi-vb: a horvátok a végén elkerülték a blamát

2015.01.25. 20:44
A piros mezes spanyolok már az első félidőben eldöntötték a továbbjutás kérdését (Fotó: Action Images)
A katari férfi kézilabda-világbajnokság nyolcaddöntőjében a B-csoportot megnyerő Horvátország óriási csatában, 26–25-re legyőzte az A jelűből negyedikként továbbjutó Brazíliát, a címvédő spanyolok viszont simán kiütötték Tunéziát.

A horvátok eddig mind az öt meccsüket megnyerték, így toronymagas favoritként várták az éppen csak bejutó brazilok elleni meccset. El is léptek 4–1-re a meccs elején, majd jött a meglepetés, a dél-amerikaiak nem adták olcsón a bőrüket, a 17. percben már vezettek (9–8).

Az első félidő végén ráadásul már kettővel mentek a brazilok (15–13). A második félidő elejét ismét alaposan megnyomták Cupicék, és a 37. percben már háromgólos előnyben voltak (15–18), de a brazilok ekkor sem adták fel, és az utolsó negyedórához érve megint vezettek (21–20)!

A hajrát ismét az európai gárda bírta jobban, ehhez persze nem ártott az sem, hogy az 55. perc (24–24) után már csak egyszer találtak be a brazilok, a legvégén (26–25).

A spanyolok szintén százszázalékos mérleggel masíroztak eddig, és lényegesen könnyebben hozták a tunéziaiak elleni mérkőzést, mint a horvátok a sajátjukét. Már a meccs elején 5–1-re vezetett a címvédő, a 23. percben pedig már kilenccel (14–5).

A fordulás után már 20–9-es spanyol előnyt is mutatott az eredményjelző, de Tunézia ekkor sem tört meg, egy 5–1-es szériával már sokkal jobban nézett ki az eredmény (21–14). A végén spórolós üzemmódba kapcsoló spanyolok még egyszer elléptek tízzel (27–17), Tunézia erejéből pedig arra futotta, hogy a második félidőt egy góllal megnyerje (28–20).

A magyarországi légiósok közül Cristian Ugalede hét, Antonio García három Chema Rodríguez pedig egy gólig jutott.

A B-csoportból tehát egyedül az első helyen továbbjutó Horvátország maradt állva, de az sem volt sima kör.