Férfi kézi-vb: Katar és Szlovénia is a nyolc között

2015.01.25. 18:15
A spanyol-katari szurkolók köszönetet mondtak a házigazdának (Fotó: Twitter)
A katari férfi kézilabda-világbajnokság nyolcaddöntőjében a házigazda válogatott 29–27-re legyőzte Ausztriát, Szlovénia pedig 30–28-ra Macedóniát.

A házigazda nagyszerűen menetelt eddig a vb-n, csupán a címvédő spanyolok ellen kapott ki. A katari gárda fizetett szurkolói transzparensen mondtak köszönetet a rendezőnek, az osztrákok viszont nem akartak asszisztálni az örömjátékhoz.

Bár Szilágyi Viktor vezető gólja után 3–0-s katari sorozat következett, szomszédunk 2–4-ről fordított (4–4), 10–10 után pedig egészen a 35. percig végig vezetett (14–16). Markovics játékára azonban ezúttal sem volt ellenszer (18–16). Az osztrákok ezután sem szakadtak le hárommal, sőt még az 58. percben is csak egy volt közte (25–24). A hajrát viszont Katar bírta jobban, az utolsó percben pedig már hárommal is vezetett, végül 29–27-re nyert.

Zsarko Markovics ezúttal is a mezőny fölé nőtt (Fotó: Action Images)

A Szlovénia–Macedónia mérkőzés első félidejében a kapusok nem parádéztak, nem úgy a két jobbszélső, a 41. percre Dragan Gajic és Goce Georgijevszki is hét gólnál járt már. A két együttes pedig nem engedte el egymást, először a 21. percben volt két találat a felek között (11–9), három pedig a 38.-ban (21–18), de rendre visszakapaszkodtak a macedónok (21–20).

Az utolsó negyedórához érkezve viszont ismét ellépni látszottak a szlovénok, Gajic két büntetőjével 25–22-re vezettek, az 51. percben pedig már 27–23 volt az állás. Lazarovék még ekkor sem adták fel, de Natek bombáival rendre feleltek a szlovénok, akik végül 30–28-ra nyertek.