Csupán minimális előnyhöz jutott a Veszprém a „bajnoki döntőben”

2016.05.14. 18:14
A szegediek nagy csatára késztették az egy góllal nyerő Ilicséket (Fotó: Veres Viktor)
 férfi kézilabda NB I felsőházi csúcsrangadóján – kvázi döntőjének első felvonásán – az MVM Veszprém hazai pályán 30–29-re legyőzte a Mol-Pick Szegedet.

A hetesekkel elveszített kupadöntő után a szegediek ezúttal villámrajtot vettek, és az első félidőben hét gólig jutó Källman vezérletével a 7. percben már négy góllal vezettek (1–5). Xavier Sabaté intelmei (és Thiagus Petrus kiállítása) után éledezni kezdett a Veszprém, és az első negyedóra végén már csak egy gól volt a hazaiak hátránya (6–7).

Källmanék hamar megléptek ugyan hárommal (6–9), de Sulic találataival egalizált a bakonyi gárda (9–9), és a 25. percben a meccs folyamán először már vezetett is (12–11).

Bár a szünetre így is a vendégek vonulhattak előnnyel (14–15), ezt követően már egyszer sem vezettek a szegediek, a 39. perctől kezdve pedig egy 3–0-s sorozattal el is lépett a Veszprém. A szegediek Wyszomirski védései után rendre vissza tudtak kapaszkodni egy gólra, míg a veszprémieknél előbb Lékai, majd Pálmarsson lépett elő vezérré. Állandósul az egy-három gólos differencia, és bár az 55. percben úgy tűnt, Sulic találata megtöri a vendégeket (30–27), a szegediek az egyenlítésért támadhattak – igaz, hiába (30–29).

Ha a Veszprém a papírformának megfelelően otthon elintézi a Vácot, akkor a döntés a „finálé visszavágójára” marad, a Szeged egygólos hátrányból várja a meccset – azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény rangsorol a rájátszásban.

VESZPRÉM:
Mikler – Gulyás 2, Nagy L. 5, Chema Rodríguez 1, Sulic 5, Ilics 4 (2), Iváncsik G. 1. Csere: Alilovic (kapus) Schuch, Pálmarsson 4, Nilsson 1, Ugalde 2, G. Marguc 1, Terzic, Lékai 3, Sliskovic 1. Edző: Xavi Sabaté
SZEGED:
Sierra – Parrondo 1, Thiago Petrus, Blazevic, Ilyés 2, Källman 9, Bombac 8 (5). Csere: Wyszomirski (kapus), Mindegía 1, A. Robledo 2, Zubai, Balogh Zs. 4, Csuruvija, Vranjes 1, Ancsin 1. Edző: Carlos Pastor

Xavi Sabaté:
– Sok mérkőzésünk van, de ez nem kifogás, ilyen a sport. Az első félidőt nagyon rosszul kezdtük, sok támadást rontottunk, három-négy gólt is szereztek gyors indításokból. A második félidőben jobban védekeztünk, de a támadásban még mindig sok hibát vétettünk, javulnunk kell ebben mindenképpen. Reméljük, jövő héten is ilyen színvonalat hoz a vendégcsapat.
Carlos Pastor:
– Nehéz mérkőzés volt. Az egyik mélypont az volt, amikor kettős emberhátrányba kerültünk, de akkor sem tudott ellépni a Veszprém. Ez az első meccs volt, tudjuk, hogy meg kell küzdenünk a visszavágón. A pihenés most a legfontosabb, hogy fittek legyünk a hétvégére.

További eredmény: Tatabánya–Vác 25–19(13–8) – elbúcsúztatta Díazt a bronzot ünneplő Tatabánya
6. Váci KSE817183–247–642

60. Robledót blokkolják, vége. Egygólos veszprémi előny a „bajnoki döntőben”.
összeszedi passzívnál és a kapuba ágyúz. 30–29
58. Wyszomirski véd, kiegészül a Szeged.
57. Balogh
talpról szépít. 30–28
56. Källman olvasta a kínait, fölé ütötte.
56.
Bombac lövését Mikler védte, a labdáért küzdő Vranjes pedig pirosat kapott, miután kirúgta Schuch lábát.
55.
Időt kértek a szegediek.
55.
Veszprémi labdaszerzés, Sulic rohan, 30–27.
53.
Källman harcolt ki hetest és két percet. Lékai pihen.
52. Mindegíától elveszik, Lékai belement, Källman elcsúszott.
kivégezte a kapu bal oldalát. 27–25
49. Mindegía
betörése után a labda a bal felsőben. 26–25
49. Szegedi passzív, veszprémi lépés.
48.
A szegedieknél a kapuscsere, a hazaiaknál Lékai jelent nagy pluszt, most utóbbi nyert. 26–24
47.
Wyszomirski óriási bravúrral védte Sulic ziccerét, Balogh pedig szépít. 25–24.
36.
Ilics belépett a hetesnél, nem ér a gól.
36. Thiagus Petrus
is megkapja második kiállítását.
36. Blazevic
kapott újabb két percet Sliskovic megkínzásáért.
35.
Bombac kapufája után Parrondo ismétlése már bemegy. 17–17
34.
Alilovicnak megvan a második védése is, Nagy pedig ezúttal eredményes már. 17–16
34.
Nagy lövését Sierra védte.
33. Robledo
a jobb alsóba húzza. 16–16
33.
Veszprémi belemenés, szegedi labdaeladás, Sulic pedig lerohanásból eredményes. 16–15

30.
Még egy Pálmarsson-kapufa és vége az első félidőnek.
30.
Bombac a kapu fölé húzta, Pálmarsson bejátszása pontatlan, Källman viszont nem. Hétnél jár. 14–15
27.
Bombac betörését Schuch állította meg két percet érően.
27. Ilics
első akciógólja, átlövésből a bal alsóba. 13–12
26. Ancsin
test mellől, kissé váratlanul lőtt, Miklerről bepattant. 12–12
25.
Vranjes lövését védte Mikler, Iváncsik a bal szélről betalál, először vezet a Veszprém. 12–11
24. Nilsson
gyorsan büntet beállóból. 11–11
24.
Iváncsik esett rosszul, Blazevic két percre kimegy.
20.
Balogh passzívnál Miklerbe lőtt, az újabb Pálmarsson-Sulic összjáték után a magyar állampolgárságot megszerző beálló egyenlített. 9–9
19.
Ilyés bombája a hazai szurkolókat fenyegette, Sulic pedig beállóból szépít. 8–9
18.
Kiegészült a Veszprém, Gulyás kegyetlenül kilőtte a jobb felsőt. 7–9
18.
Ugalde már lement a cserére, így a neki szánt passz rossz lett, Källman viszont újra betalált. 6–9
17. Ilyés
betörés után a bal felsőbe lőtt. 6–8
16.
Az előbb még nem Nagy kapta a két percet, most viszont már igen.
16.
Veszprémi rontás, majd szegedi fölé és Nagy-kapufa.
15.
Támadó hiba Baloghnál.
14. Gulyás
először kapott labdát, a rövidbe lőtt. 6–7
14.
Bombac mellé lőtt, pedig Ugalde maradt bent a kapuban.
13.
Ugaldén van a megkülönböztető mez a veszprémieknél, Ilics átlövését pedig Sierra védi.
12.
Rossz szegedi passz passzívnál, emberelőnyben.
12. Nagy
nyúlt oda Parrondóhoz, két perc.
11. Källman
tarthatatlan, de Nagy is belelendült. 5–7
10.
Mikler első védése után a sérülése ellenére játszó Chema megszerzi első gólját. 4–6
8.
Sulic hetest és két percet harcolt ki, Thiagus Petrusé a büntetés.
3. Ilyés
kapufája után rossz passz Sulic irányába, Ilyés pedig a bal szélről már eredményes. 1–2