Férfi kézi NB I: tovább menetel a Csurgó, magabiztos FTC-siker

2018.10.13. 19:52
A Csurgó a Ceglédet, a Ferencváros a Mezőkövesdet, a DVTK-Eger a Vecsést győzte le, míg a Budakalász egészen rendkívüli végjáték után döntetlenre végzett a Dabassal a férfi élvonalbeli kézilabda-bajnokság 6. fordulójában.

Az első fordulóban a Veszprém otthonában elszenvedett vereség óta veretlen Csurgó ezúttal a Ceglédet győzte le magabiztosan hazai pályán, 22–10-es első félidő után 35–24-re. A csurgóiak ezzel feljöttek a tabella második helyére, megelőzve a Tatabányát és a Bajnokok Ligája-jelenésük miatt két meccsel kevesebbet játszó Veszprémet.Csurgó ezúttal a Ceglédet győzte le magabiztosan hazai pályán, 22–10-es első félidő után 35–24-re. A csurgóiak ezzel feljöttek a tabella második helyére, megelőzve a Tatabányát és a Bajnokok Ligája-jelenésük miatt két meccsel kevesebbet játszó Veszprémet.

A Budakalász a Dabassal játszott 23–23-as döntetlent, úgy, hogy már három góllal is vezetett hazai pályán. A vendégek az 55. percben hetesből egalizáltak, majd az utolsó öt percben nem született egyetlen gól sem…

A pont nélküli, sereghajtó Vecsés ezúttal a DVTK-Eger otthonában maradt alul öt góllal (31–26).

Hiába állt a fordulót megelőzően előkelőbb helyen, a Mezőkövesd csak egy félidőn keresztül tudta tartani a lépést a Ferencvárossal (13–11). Az FTC a második játékrész elején öt góllal ellépett a vendégcsapattól, amely a folytatásban sem tudott három találatnál közelebb kerülni. A végjátékban ráadásul a zöld-fehérek nyolcgólosra növelték a különbséget, ezzel fölényessé tették a sikert (27–19)

KÉZILABDA NB I
6. FORDULÓ

FTC–MEZŐKÖVESDI KC 27–19 (13–11)
Budapest,
Elek Gyula Aréna, 300 néző. Vezette: Réti, Szedmák
FTC:
Zernovic – Bujdosó 5 (3), ANCSIN 8, Debreczeni 2, Kovacsics 1, Orjonikidze 3, Pálos 1. Csere: MIATOVIC (kapus) 1, Schuch, Pordán 2, Nikita, Lukács, SZAKÁLY 3, Oláh T., Holdosi 1. Edző: Horváth Attila
MEZŐKÖVESD:
PÁSZTOR – Jancsó 1, Stankovic 2, Martins, Rodic 1, Horváth L., MENYHÁRT 5. Csere: Pelyhe (kapus), Jóga 4, Dávid, Kovács B. 1, Zelei 3, Kovács P. 2. Edző: Buday Dániel
Horváth Attila:
– Hullámzó mérkőzésen technikai hibáinkból kaptuk a gólokat, igazán az ötvenkettedik perctől játszott felszabadultan a csapat, és ekkor tette egyértelművé a győzelmet.
Buday Dániel:
– Úgy készültünk, hogy minél tovább lőtávolban maradjunk. Álmosan kezdtünk, majd a második félidő közepéig tartottuk magunkat, de a vége nagyon elment. Kíváncsi vagyok, hogy hozzánk hasonló erejű csapatok ellen mire leszünk képesek, akár idegenben is.

DVTK-EGER–VECSÉS SE 31–26 (17–10)
Eger, 750 néző. Vezette: Hargitai G., Markó G.
EGER: LORGER – Lezák 1, Rédei 3, Bajorhegyi, Kiss G., BERNATONIS 6, SZEPESI I. 7. Csere: Repóth (kapus), Takács B. 4 (3), FÜZI 3, Hegedűs M. 3, Vaskó 2, Molnár B. 1, Dobó Zs. 1, Tóth R., Szepesi N. Edző: Tóth Edmond
VECSÉS:
Kránitz – Takó 1, Marczinkó 4, Lendvay, Benmiloud 3, VOJINOVICS 6, Vizler. Csere: Vitáris (kapus), RADOSZAVLJEVICS 7 (2), Kökény 3, Nagy A., Spekhardt, Antal 2. Edző: Damir Sztojanovics
Az eredmény alakulása. 6. perc:
3–2. 12. p.: 6–3. 18. p.: 9–5. 24. p.: 14–8. 36. p.: 20–14. 42. p.: 23–17. 48. p.: 24–19. 54. p.: 29–23
6, ill. 6 perc
3/3, ill. 2/2
Tóth Edmond: –
A jó védekezésből gyors ellentámadásokat vezettünk, amiből sok gólt sikerült szerezni. Főleg az első félidei teljesítménnyel vagyok elégedett, erre kell építeni.
Damir Sztojanovics: –
Adtunk egy félidő előnyt a hazaiaknak, a sok eladott labda, a technikai hibák sorozata megpecsételte a sorsunkat.

BUDAKALÁSZDABASI KC 23–23 (13–12)
Budakalász, 220 néző. Vezette: Andorka M., Hucker R.
BUDAKALÁSZ: BOROS T. – Tóth Á. 2, LEIMETER 6, KONCZ A. 7, Mazák M. 1, KOLLER T. 3, Bohács S. 3. Csere: Váczi D., Vasváry Zs. (kapusok), Sinkovits B., Glück Á., Koncz A., Nemes R. 1, Czina J., Váczi M., Bodnár M. Edző: Forgács Gyula
DABAS: PALLAG P. – Országh Á. 4, Sinnoszuke T. 1, Dr. Bíró B. 1, Szöllősi Sz. 2, Borsos T. 4, KEKEZOVITY M. 5. Csere: Duleba N. Podoba J. (kapusok), Perisic I. 2, Zakics B. 3 (3), Kiss A., Lepsényi S. 1, Törteli K., Simivic N., Ács T. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–2. 15 p.: 7–7. 25. p.: 12–11. 35. p.: 14–13. 45. p.: 20–17. 54. p.: 23–23
4, ill. 6 perc
1/0 ill. 3/3

Forgács Gyula: –
Óriásit csatáztunk, de a végére kicsit elfogytunk. Sikerült kicsit kimozdulni a komfortzónánkból, de nem vagyunk könnyű helyzetben, hiszen a pénteki edzésen Nagy Bencét a mai meccsen Nemes Ricsit vesztettük el sérülés miatt. Úgy gondolom, hogy ha megtaláljuk mindenkinek a helyét, akkor a tavaszra erős középcsapattá válhatunk.
Tomori Győző: –
Sok hibával játszottunk és pontatlanul lőttünk. Idegenben ennyi hibával nem lehet mérkőzést nyerni. Dolgozunk tovább, hogy a sok döntetlenből végre győzelem legyen.

CSURGÓI KK–CEGLÉDI KKSE 35–24 (22–10)
Csurgó, 800
néző. Vezette: Paska, Vastag
CSURGÓ:
ZAPONSEK – VASICS 10, ASZTRASAPKIN 5, TOSZKICS 3, HANUSZ 3, Hadziomerovic 2, Kovacevic 1. Csere: Balogh T. (kapus), Cehte 2, KERKOVITS 4 (3), Vasvári, OSLAK 2, Nagy Sz. 1, Tóth A., Szeitl E. 2, Farkas. Edző: Bencze József
CEGLÉD:
Mojsilov – Pocsai 2 (1), Zobec 4, Szabó 1, Vuckovic 1, Lászlai, RADNIC 4. Csere: Aleksza (kapus), Campar 1, HAJDU 4 (1), Hódi 2, Juhász 2, Megyeri, Müller 1, Gábor, Kecskeméti 2. Edző: Jakab László
Az eredmény alakulása. 5. perc:
2–3. 9. p.: 5–3. 12. p.: 7–4. 16. p.: 10–5. 22. p.: 15–5 28. p.: 19–9. 34. p.: 25–12. 39. p.: 28–13. 46. p.: 30–15. 52. p.: 32–19. 58. p.: 34–22
10, ill. 10 perc
4/3, ill. 6/2
Bencze József:
– Nagyon fegyelmezetten védekeztünk. A kapusunk extra teljesítményének is köszönhetjük a sok lőtt gólunkat. Ma csapatként is eredményesen működtünk.
Jakab László:
– Nem a megbeszéltek szerint játszottunk. Igyekszünk ezt a produkciót a következő mérkőzésen kijavítani.