A Szeged felállt mínusz hatról, de bajnok a Veszprém!

2016.05.21. 14:52
Nagy László rutinosan játszott, a Veszprém egyik vezére volt (Fotó: Földi Imre)
A listavezető MVM Veszprém szombat kora délután döntetlenre végzett legnagyobb hazai riválisa, a jól hajrázó Mol-Pick Szeged otthonában (26–26), ezzel megőrizte kétpontos előnyét a tabella élén, és megvédte bajnoki címét a férfi kézilabda NB I-ben. A bakonyi együttes sorozatban kilencedik alkalommal lett aranyérmes.

SZEGED: S
ierra – Parrondo 1, BALOGH ZS. 5, BOMBAC 7 (1), ZUBAI SZ. 3, Ilyés 1, Källman 3. Csere: WYSZOMIRSKI (kapus), Thiagus Petrus, Blazevic 1, Ancsin G. 1, A. García 1, Csuruvija, Mindegía, R. Prodanovics 1, Vranjes 2. Edző: Carlos Pastor
VESZPRÉM:
ALILOVIC – G. Marguc 2 (1), Pálmarsson 4, NAGY L. 2, Schuch, Terzic, UGALDE 5. Csere: M. ILICS 8 (3), A. Nilsson 1, Gulyás P. 2, Zeitz, Iváncsik G., Sulic 1, Lékai, Sliskovic 1. Edző: Xavier Sabaté
Az eredmény alakulása. 4. perc:
1–3. 10. p.: 2–5. 12. p.: 3–7. 15. p.: 6–8. 19. p.: 9–9. 22. p.: 9–11. 25. p.: 11–13. 27. p.: 11–14. 31. p.: 12–17. 37. p.: 14–19. 38. p.: 14–20. 45. p.: 17–20. 48. p.: 19–23. 50. p.: 21–23. 54. p.: 21–24. 58. p.: 24–25
Kiállítások:
8, ill. 10 perc
Hétméteresek:
3/1, ill. 5/4
Carlos Pastor:
– Szaladtunk a Veszprém és az eredmény után, rengeteget hibáztunk az elején, mert idegesek voltak a játékosok. A nehezét megcsináltuk, szünet előtt visszajöttünk a meccsbe, de a négygólos hátrány mégis soknak bizonyult a végén. Megpróbáltunk mindent, de a Veszprémnek nagyobb rutinja van az ehhez hasonló, kiélezett hajrák terén, és ennek megfelelően játszott a hajrában.
Xavier Sabaté:
– Az első félidőben tökéletes volt a védekezésünk, Mirko Alilovic pedig fantasztikus a kapuban. Számunkra mindig a védekezés a legfontosabb. A második játékrészben is jól kézilabdáztunk, de a Szeged nem hagyta magát. Nagyon kemény ez a szezon, ez volt a legnehezebb idényünk a Szeged elleni párharcban: kiváló edzője van, és egyre erősebb a kerete.

6. Váci KSE 9 1 8 198–283 –85 2

Bajnok: MVM Veszprém (Mirko Alilovic, Füzi Dániel, Isaías Guardiola, Gulyás Péter, Momir Ilics, Iváncsik Gergő, Lékai Máté, Gasper Marguc, Mikler Roland, Nagy László, Andreas Nilsson, Aron Pálmarsson, José María „Chema” Rodríguez, Schmid Péter, Schuch Timuzsin, Ivan Sliskovic, Sulic Renato, Szita Zoltán, Mirsad Terzic, Cristian Ugalde, Varjú Martin, Christian Zeitz. Edző: Xavier Sabaté, 2. Mol-Pick Szeged, 3. Grundfos Tatabánya

A bajnoki döntőnek tekinthető párharc szegedi mérkőzését a Veszprém kezdte jobban, amely a bravúrokat bemutató Mirko Alilovic, valamint a támadásban rendre jó megoldásokat választó Aron Pálmarsson vezérletével az első tizenkét percben 7–3-ra elhúzott.

Nem volt mese, Juan Carlos Pastornak muszáj volt időt kérnie, hogy rendezze a sorokat, ami sikerült. A Veszprém támadásban elkövetett néhány hibát, amit a hazaiak könyörtelenül kihasználtak, és a 19. percre egyenlítettek (9–9). A Szegedben a búcsúmeccsét játszó Dean Bombacnál rengeteget volt a labda, de magas hibaszázalékkal játszott.

Az első játékrész második felében a Veszprém védekezése látványosan feljavult, a házigazdák még emberelőnyben is csak szenvedtek. A vendégek nyugodtan alapozhattak villámgyors balszélsőjükre, Cristian Ugaldéra, aki lerohanásból és a szélről is fontos gólokat szerzett. A szünetben négy góllal vezettek a vendégek (12–16).

A második félidő elején a Veszprém növelni tudta az előnyét, a 38. percben már hat góllal vezettek Nagy Lászlóék (14–20). Pastor elérkezettnek látta az időt a kapuscserére, a 38. születésnapját szombaton ünneplő José Manuel Sierra helyére érkezett Piotr Wyszomirski, aki szenzációsan szállt be a meccsbe, bravúrt bravúrra halmozott. Támadásban Bombac továbbra is bátran játszott, és Balogh Zsolt is hozzátette a magáét a meccshez, aminek az lett az eredménye, hogy tíz perccel a vége előtt a Szeged feljött két gólra (21–23).

A Veszprém a hajrára kicsit elfáradt, nagyon meleg volt a szegedi csarnokban, ami nem könnyítette meg a játékosok dolgát. A vendégeknél a végjátékban Alilovic és Ilics nyújtott extrát, a hazaiak csak kapaszkodni tudtak. A Szeged az utolsó percben kétszer is egyenlített, de fordítani nem tudott, bár az egygólos siker sem lett volna elég számára a bajnoki címhez.

A döntetlennek köszönhetően a Veszprém két pont előnnyel, sorozatban kilencedszer, összességében 24. alkalommal nyerte meg a bajnokságot.

És két begyűjtött trófeával készülhet a Bajnokok Ligája kölni négyes döntőjére, amelyre a jövő hétvégén kerül sor.

„Gratulálok a Veszprémnek – mondta Juan Carlos Pastor, a Mol-Pick Szeged vezetőedzője az M4 Sportnak. – Az elején dőlt el a csata sorsa. Rengeteget hibáztunk, ezt a Veszprém kihasználta, és az előnye elég volt a végéig. Közel vagyunk hozzájuk, de még hiányzik egy lépés, hogy meg tudjuk verni őket, és mi legyünk a bajnokok.”

„Boldogok vagyunk, óriási mérkőzést játszottunk – mondta Xavier Sabaté, az MVM Veszprém vezetőedzője. – Gratulálok a csapatomnak, nehéz riválissal szemben nyertünk. Az első félidőben kiválóan játszottunk, a második félidőben feljött az ellenfél. Gratulálok a Szegednek és a szurkolóinak, korrekten és sportszerűen buzdították a játékosokat.”

2. FÉLIDŐ

60. perc: Vége, 26–26! Bajnok a Veszprém!
Nem kap ki a Szeged, de a Veszprém lesz a bajnok! Nyolc másodperc a hátralévő idő.
60. perc: Ilic belövi, a másik oldalon Vranjes eredményes. 26–26
Még mindig a Veszprémnek áll a zászló, Sabaté időt kért. Alig több mint 40 másodperc van hátra.
60. perc: Bombac talpról kegyetlenül bevarrta, egyenlített a Szeged! 25–25
59. perc: Sliskovic mellé lőtt, fordulhat a Szeged. Három gól alig több mint egy perc alatt? Szinte lehetetlen.
59. perc: Pálmarsson ellőtte, mellé, de sarokdobás. Másfél perc van hátra.
58. perc: Vranjes gyorsan válaszolt. 24–25
58. perc: Marguc bevágja a hetest, mindent Wyszomirski sem védhet. 23–25
Egy gól a különbség, nyílt a végjáték! De még mindig nehéz helyzetben a Szeged.
57. perc:
Nilsson ziccerét Wyszomirski bravúrral hárította. Remekül véd a lengyel kapus. A másik oldalon Parrondo harcolt ki hetest, amit Bombac belőtt. 23–24
56. perc: Bombac
talált be kínai figurából, majd lent maradt a földön, a bokáját fájlalja. 22–24
55. perc: Balogh újabb hibája, eladta a labdát.
54. perc: Balogh Zsolt hetesét Alilovic kivédte, ezzel alighanem eldőlt.
54. perc: Vészkapussal, hét emberrel támad a Szeged. Most már muszáj kockáztatni!
Időt kért Juan Carlos Pastor. Az utolsó simítások a végjáték előtt.
54. perc: Lékai harcolt ki hétméterest. Meccslabda? Ilics ezt most kihagyja. Az utolsó szalmaszál!
Az imént a Szeged feljöhetett volna egy gólra, ám most ismét három van közte. Fogy az idő…
52. perc: Sliskovic, a friss ember ismét háromra alakítja a különbséget. 21–24
52. perc:
Mindegia ellépte, elveszik a labdát a Szegedtől.
Ivan Sliskovic először a pályán a vendégeknél. Elérkeztünk az utolsó tíz perchez.
50. perc: Balogh Zsolt ismét, belőtte magát. 21–23
49. perc: Balogh Zsoltot
sem érheti panasz a hazaiaknál. 20–23
48. perc: Ilics került tiszta lövőhelyzetbe, ennek általában gól a vége. 19–23
48. perc: Källman lövését Alilovic hárította.
A lengyel kapus jól szállt be a meccsbe.
48. perc: Nagy és Sulic lövését is bravúrral védte Wyszomirski.
47. perc: Bombac volt éber, szemfüles gólt dobott. 19–22
47. perc: Terzic megkapta a harmadik kiállítását, ezzel „kipontozódott”.
46. perc: Ilics hat gólnál jár, ő a Veszprém legeredményesebb játékosa. 18–22
Sabaté időt kért, bízva abban, hogy megtöri a Szeged lendületét.

46. perc: Parrondo dobott gólt a jobb szélről. 18–21
45. perc: Ilics
a harmadik hetesét is kihasználta. 17–21
45. perc: Balogh Zsolt
lábbal megverte ellenfelét, majd faragott a hátrányon. 17–20
Nilsson és Källmann, a két svéd kapott két-két percet.
43. perc: Megint. Bombac nagyszerűen alakította ki magának a helyzetet, de ziccerben fölé pattintott.
Dean Bombac óriási akarással játszik, a vállalkozó kedvével nincs gond.
41. perc: Bombac egyéni akció végén talált be. 16–20
40. perc: Wyszomirski és Alilovic is bemutatott egy nagy védést. A két tábor a saját kapusát élteti.
39. perc: Szépen kidolgozták a helyzetet a hazaiak, Zubai be is lőtte. 15–20
Sierra helyett Piotr Wyszomirski a Szeged kapujában.
38. perc: Ilics lőtt gólt a rövidbe. 14–20
Csordogálnak a percek, a különbség továbbra is öt gól.
38. perc: Mindegiának éles szögből nem sok esélye volt betalálni.
36. perc: Nagy László eladta a labdát.
A szegediek emberhátrányban okosan „ölik” az időt, de a különbség ettől még nem lesz kevesebb.
34. perc: Pálmarsson gólját megadták, Bombacot kiállították. 14–19
34. perc: Tökéletes támadás végén Gulyás köszönt be. 14–18
33. perc: Ilics lövését blokkolták, aztán Sierra elszórta a labdát.
32. perc: Nagy László kezéből kiesett a labda, a másik oldalon Bombac egyedül megoldotta. 14–17
31. perc: Balogh Zsolt volt eredményes szép betörés után. 13–17
31. perc: Pálmarsson a második játékrészt is jól kezdte. 12–17
31. perc: Elkezdődött a második félidő! Támad a Veszprém!

1. FÉLIDŐ

Vége az első félidőnek! A szünetben Szeged–Veszprém 12–16!
30. perc: Sulic
zseniális góljával zárult az első félidő. A bejátszás után a kapunak háttal állva, ugorva talált be. 12–16
30. perc:
Ilics megpattanó lövése után Sierra nagyot védett.
29. perc: Ancsin lőtt gólt nehéz helyzetből. 12–15
29. perc: Újabb emberhátrányos veszprémi gól, Ugalde váltotta gólra a lerohanást. 11–15
28. perc: Terzic
kapott két percet Balogh Zsolt lerántásáért. A bosnyák játékost másodszor állították ki.
Megint elhúzott három góllal a Veszprém.
27. perc: Nilsson szedett össze egy kipattanót, aztán nem hibázott. 11–14
27. perc: Zeitz is talpról próbálkozott, Sierra lábbal védett.
26. perc: Mindegia lőtt mellé talpról.
Kőkeményen védekeznek a veszprémiek.
25. perc: Ilics mellé dobta üres kapura, marad a kétgólos különbség.
24. perc: A veszprémi labdaszerzés után Gulyás Péter volt eredményes lerohanásból. 11–13
23. perc: Ugalde góllal büntetett. 11–12
23. perc:
Az első szegedi kiállítás, Blazevic tartóztatta fel Zeitzet. Nem tűnt jogosnak.
22. perc: Blazevic elvette a labdát Zeitztől, majd a lerohanást góllal fejezte be. 11–11
Ezúttal Xavier Sabaté kért időt.
22. perc: Prodanovics szerezte meg az első gólját, éles szögből vette be Alilovic kapuját. 10–11
21. perc: Ugalde bepattintotta a labdát Sierra lába között. 9–11
21. perc:
Bombac megcsinálja a ziccert, majd belelövi a labdát Alilovicba.
21. perc: A lerohanásból Ugalde talált be. 9–10
20. perc: Robledo lőtt nagyon éles szögből, Alilovic résen volt.
19. perc: Újabb veszprémi támadás gól nélkül, átvehetik a vezetést a hazaiak.
19. perc: Bombac zseniális passza után Zubai egyenlít. 9–9
18. perc: Pálmarsson átlövését „olvasta” Sierra.
18. perc: Källman talált be a szélről, egy gólra feljött a Szeged. 8–9
17. perc: Nagy László nagy erővel a kapufát találta el.
16. perc: Bombac ezt most gyönyörűen csinálta. 7–9
15. perc:
Sierra kezei között becsusszant Nagy László lövése. 6–9
15. perc: Robledo is hozzászólt a meccshez. 6–8
14. perc: Nagy László is megszerezte az első gólját. 5–8
14. perc: Balogh Zsolt becsapta Schuch Timuzsint, majd gólra váltotta helyzetét. 5–7
14. perc: Bombac védekezett jól, jöhet a Szeged.
13. perc: Marguc ziccerét Sierra bravúrral hárította. A másik oldalon Zubai lőtt szép gólt. 4–7
Juan Carlos Pastor időt kért, nem is csoda. Nem kezdte jól a meccset a Szeged.
12. perc: Ugalde pattintott a bal alsóba. 3–7
11. perc: Bombac hetesből fejbe lőtte Alilovicot.
11. perc: Marguc futott be a szélről, és dobott gólt. 3–6
10. perc: Källman szépített. 3–5
10. perc: Ilics elpörgeti a labdát Sierra mellett. 2–5
9. perc:
Bombac ziccerét Alilovic kivédte. Remekül kezdte a meccset a vendégek horvát kapusa.
9. perc: Pálmarsson talált be emberhátrányban. 2–4
8. perc:
Ilyés lövését Alilovic hárította lábbal.
8. perc: Terzicet küldték ki két percre, ismét emberelőnyben a Szeged.
7. perc: Pálmarsson lövését Sierra védte.
A 2007-es szegedi bajnokcsapatnak a jelenlegi játékosok közül csak Ilyés Ferenc volt tagja.
6. perc: Ilyés lövése becsorgott, Alilovic csak hozzáért. 2–3
6. perc: Pálmarsson harcolt ki hetest. Ilics ezt is belőtte. 1–3
5. perc: Balogh Zsolt lövése lelassult Ilicsen, Alilovic védett.
Nagy László kapott kétperces kiállítást, Dean Bombacot kellett ápolni.
4. perc: Pálmarsson nem tétovázott. 1–2
4. perc: Källman gyorsan egyenlített. 1–1
3. perc: Ilics hetesével vezet a Veszprém, Nilsson harcolta ki. 0–1
José Manuel Sierra, a szegediek kapusa szombaton ünnepli a 38. születésnapját. Pontosabban: ünnepli?
2. perc: Mindkét csapat kapkod, egyelőre nincs gól.
1. perc: Ilyés lövését Alilovic könnyedén hárította.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Szeged vezeti az első támadást!

Nagy Gergely, a magyar jégkorong-válogatott tagja végezte el a kezdődobást.

Südi Péter és Herczeg Péter a mérkőzés két játékvezetője.

Még egyszer, emlékeztetésképp: a Veszprém az előző fordulóban hazai pályán 30–29-re megverte a Szegedet, tehát ha a Tisza partján nem kap ki, vagy csak egy góllal, akkor megőrzi első helyét, és ismét megnyeri a bajnokságot.

A játékosok bemutatása után felcsendül a magyar himnusz.

Sérültek mindkét oldalon akadtak az utóbbi hetekben, de a csapatorvos Szegeden és Veszprémben is kitett magáért, ezért a szombati találkozón csak az edzők döntésétől függ, ki marad ki a bő keretből. A szegedieknél legutóbb nem szerepelt Rajko Prodanovics, akinek azonban meggyógyult a vádlija. A múlt szombati meccsen megsérülő Jonas Källmannt és Vladimir Vranjest gyorsan „összedrótozta” dr. Szabó István. Nehezebb dolga volt kollégájának, dr. Mahunka Zsoltnak, mert a veszprémiek irányítójának, Chema Rodrigueznek újra megsérült a még nem teljesen gyógyult combja. Persze a Veszprémben is mindenki szeretne játszani szombaton, de Xavier Sabaté edzőnek kell eldöntenie, kikkel szeretné megszerezni a 24. bajnoki aranyat a gárda BL-beli fellépésének főpróbáján.

Vitos György szegedi krónikás összeállításából megtudtuk, hogy a Szeged és a Veszprém az NB I-ben 1981-ban mérkőzött meg először, és a szombati lesz a 114. bajnoki összecsapásuk. A Tisza-parti fellépésein a Veszprém eddig 20-szor győzött, míg a Szeged idegenben csupán kétszer. A Mol-Picknek a harmadik bajnoki címéhez Szegeden a 30. – mint láttuk, minimum kétgólos – győzelmét kell megszereznie. A veszprémi Lang Zoltán örökmérleget állított össze: eddigi 168 meccsükön 116-szor nyert a Veszprém, 8-szor lett döntetlen és 44-szer a Szeged győzött.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Mol-Pick Szeged–MVM Veszprém férfi kézilabda-mérkőzés online közvetítésében! A tét a bajnoki cím!