Férfi kézi NB I: hat góllal nyert a Füred a Cegléd ellen

2013.03.10. 20:07
A Balatonfüred 30–24-re győzött a Cegléd ellen hazai pályán a férfi kézilabda NB I 20. fordulójában.

Az első játékrészben 10–9-ig jól tartotta magát a Cegléd, de aztán a fürediek két lövője, Grigorjev és Zdolik, valamint a csapatkapitány Pásztor megrázta magát, és remek gólokat lőve hétgólos félidei előnyhöz juttatták a füredieket. Fordulás után már tízgólos is volt a különbség, de a Cegléd nem adta fel, és főleg Dobó és Takács gólerősségének köszönhetően felére csökkentette hátrányát. Ez sem számított sokat azonban, mert így is biztos balatoni győzelem született.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
20. FORDULÓ

BALATONFÜRED–CEGLÉD 30–24 (16–9)

Balatonfüred, 500 néző. V: Dobrovits, Tájok
BALATONFÜRED: SZABÓ T. – Lelkes, KOVÁCS GY. 3, Sandrk, Kis Á., ZDOLIK 6 (2), PÁSZTOR 5. Cs: Szathmári (kapus), NAGY D. 3, Oscar Rio 2, Szöllősi B. 3 (1), Faluvégi 1 (1), Kemény, GRIGORJEV 7. Edző: Sótonyi László
CEGLÉD: Bartucz – Pocsai 1, Mekaru 3, Bíró 3, Antal 3, DOBÓ 8 (1), Varga P. Cs: Erdélyi (kapus), Tóth N., Dengi, Csőke, Hódi 1 (1), Benke 1, TAKÁCS B. 4 (1). Edző: Kökény István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 11. p.: 6–3. 17. p.: 9–6. 21. p.: 10–9. 34. p.: 18–9. 39. p.: 22–12. 46. p.: 22–17. 52. p.: 26–18. 57. p.: 26–21
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 6/3
Sótonyi László: – Jól harcolva és küzdve szereztünk fontos két bajnoki pontot. Stabil védekezésünk és jó kapusteljesítmény volt a sikerünk záloga.
Kökény István: – Az első félidei öt perc leblokkolásunk meghatározta a mérkőzés kimenetelét, de azért fordulás után volt tartásunk.