Férfi kézi NB I: a Tatabánya nyerte meg az első rangadót

2018.09.02. 14:34
Vujovics fontos gólokat lőtt (<strong>Fotó</strong>: Grundfos Tatabánya)
A férfi kézilabda NB I első fordulójának rangadóján a legutóbbi bronzérmes Tatabánya és a negyedik Balatonfüred találkozott. Ugyan a hazai csapat öttel vezetett a szünetben, a vendégek szorossá tudták tenni a folytatást, egyenlítésre azonban nem futotta az erejükből, Vladan Matics együttese végül 22–18-ra nyert.

A Tatabánya a jó védekezésére és Székely Márton hárításaira építve kontrákból indulva 11–6-ra elhúzott az első félidőben, a Balatonfüred csak elvétve tudott betalálni akcióból felállt fal ellen. Az egyedüli aggodalomra az adhatott okot a hazaiaknak, hogy Ilyés Ferenc sántikálva jött le a szünethez érve, de később az átlövő is vissza tudott állni.

A Füred is rendezte a védelmét a folytatásra, így szorossá tudta tenni a meccset, 13–7 után 14–12-re zárkózott. Közelebb azonban nem tudott érni, az egyaránt hat gólig jutó Milos Bozsovics és Jakov Vrankovic vezérletével behúzta a meccset. a Tatabánya. Előbbi játékos a végén még begyűjtött egy buta két percet, amiért Maticstól megkapta a magáét a kispadon, ám a hazai csapat emberhátrányban is be tudott találni, kialakítva a 22–18-as végeredményt.

Ezzel a Vrankovic-góllal ért véget a meccs

FÉRFI KÉZILABDA NB I
1. FORDULÓ
GRUNDFOS TATABÁNYA KC–BALATONFÜREDI KSE 22–18 (11–6)
Tatabánya, 1000
néző. V: Andorka, Hucker
TATABÁNYA: SZÉKELY M. – Vujovics 4, BOZOVICS 6, ILYÉS 1, SIPOS A., VRANKOVICS 6, Pásztor Á. 2. Csere: Bartucz (kapus), Juhász Á. 1, Rosta M. 1, Szöllősi B., Grigoras 1, Dénes. Edző: Matics Vladan
BALATONFÜRED: Fazekas – Szita, Bóka 1, Topics 1, SZEMENOV 7, MÁTHÉ 6 (3), Hornyák 1 (1). Csere: Ferreirra, Kemény, Zdolik 2, Németh B. KANCEL, Karvatski, Szöllősi O. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–1. 12. p.: 5–2. 22. p.: 8–5. 26. p.: 10–6. 36. p.: 13–7. 41. p.: 14–12. 49. p.: 17–13. 55. p.: 17–15
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/0, ill. 5/4
Matics Vladan:
– Ez igaz férfimunka volt. Nagyon jól védekeztünk, sőt, amennyiben a hétmétereseinket nem könnyelműsködjük el, még könnyebb dolgunk lehetett volna.
Csoknyai István: – Az első félidőben hat–hét gólt kaptunk indításból, ez meg is pecsételte a sorsunkat. Emellett sok technikai hibát is vétettünk. Szünet után minden egy lapra feltéve játszottunk, és sikerült is visszajönnünk a meccsbe, de a Tatabánya így elsőre nagy falat volt.