Férfi kézi NB I: magabiztos szegedi siker a Budakalász ellen

2018.09.01. 19:49
A címvédő Mol-Pick Szeged kilenc góllal legyőzte hazai pályán a Budakalászt a férfi kézilabda NB I nyitó fordulójában. A Tisza-partiak legeredményesebbje a nyolc találatig jutó Mario Sostaric volt. Az FTC szintén biztos sikerrel rajtolt, és győzött a Dabas meg a Cegléd is.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
KÉZILABDA
FÉRFI NB I

MOL-PICK SZEGED–CYEB BUDAKALÁSZ 29–20 (15–11)
Szeged, 2000 néző. V: Altmár, Horváth M.
SZEGED: ALILOVIC – SOSTARIC 8, Maqueda 3, Bombac 3, Bánhidi 2, Zsitnyikov 3, Sigurmannsson 3 (3). Csere: SEGO, Nagy M. (kapusok), Blazevic, Balogh Zs. 2, Gaber 2, Canellas 2 (2), Kaspárek 1, Sunajko, Bodó
Edző: Carlos Pastor
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – Tóth Á. 2, Leimeter 3, Czina, Koller 2, Mazák 2, Bohács. Csere: Boros (kapus), NAGY B. 7 (3), Nemes 3, Sinkovits, Koncz 1, Simonics, Bodnár, Váczi M.
Edző: Forgács Gyula
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–0. 7. p.: 2–3. 14. p.: 7–5. 19. p.: 10–7. 24. p.: 12–8. 27. p.: 13–10. 33. p.: 16–11. 38. p.: 19–12. 46. p.: 23–15. 50. p.: 24–16. 56. p.: 27–18
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/3

Carlos Pastor: – Kapusaink teljesítményével és védekezésünkkel elégedett vagyok. Támadásban vannak hiányosságaink, különösen lövéseink pontosságán kell javítanunk.
Forgács Gyula: – Vállalható vereséget szenvedtünk a bajnok csapattól. Biztató, hogy bizonyos taktikai feladatokat sikerült megvalósítanunk. Magyar kerettel az öt–nyolcadik helyet céloztuk meg. A Szeged után a Veszprém következik, azaz számunkra a harmadik fordulóval kezdődik a bajnokság.

MEZŐKÖVESDI KC–CEGLÉDI KKSE 22–24 (11–11)
Mezőkövesd, 600 néző. V: Bócz, Wiedemann
MEZŐKÖVESD: PÁSZTOR I. – Jancsó 3 (2), Stankovic 4, Jóga 2, Dávid, KOVÁCS B. 4, Zelei. Csere: Tóth K. (kapus), MENYHÁRT 3, Kovács P., Horváth L. 1, Krivokapics 2, Rodic, Martins 3
Edző: Buday Dániel
CEGLÉD: TAMÁSI – Pocsai 1 (1), ZOBEC 5, Szabó B. 3, Vulkovic, Juhász K. 1, LÁSZLAI 6. Csere: MOJSILOV (kapus), Hódi, Radnic 4 (1), Müller, Hajdu T., Megyeri 1, Campar, Gábor M. 3, Aleksza
Edző: Jakab László
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–1. 10. p.: 3–3. 14. p.: 3–5. 20. p.: 5–7. 24. p.: 8–7. 37. p.: 15–15. 50. p.: 18–18. 56. p.: 20–22
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/2
Buday Dániel: – Küzdelmes mérkőzés volt. Tíz–tizenöt ziccert hagytunk ki, ráadásul a rutin hiánya is hátráltatott. A kapus poszton jól teljesítettünk, akárcsak a védekezésben, elöl azonban sok hibát vétettünk. A küzdelmes találkozón nem akadt egy olyan emberünk, aki a hátán vitte volna a csapatot.
Jakab László: – Izgalmas és jó mérkőzést vívtunk, azonban a mérkőzésen sok volt a technikai hiba. Védekezésünk jól működött, elöl azonban akadozott a gépezetünk. Az első mérkőzés mindig fontos és ezen megdolgoztunk a győzelemért.

FERENCVÁROSI TC–DVTK-EGER 30–18 (17–10)
Elek Gyula Aréna, 300 néző. V: Bíró, Kiss O.
FTC: Mijatovics – BUJDOSÓ 5 (3), ANCSIN 5, Schuch, Debreczeni 3, ORJONIKIDZE 4, Pálos 3. Csere: ZERNOVIC (kapus), Mikita 1, OLÁH T. 3, Pordán 1, Bali, Holdosi 1, Szakály 2 (1), Kiss B. 1, Kovacsics 1
Edző: Horváth Attila
EGER: REPÓTH – Lezák 3, Kiss G. 1, Takács B. 4 (3), Hegedűs 2, Dobó 2, SZEPESI I. 4. Csere: Bajorhegyi, Füzi 2, Tóth R., Vaskó, Szepesi N.
Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–4. 18. p.: 12–6. 25. p.: 16–8. 42. p.: 22–12. 51. p.: 27–15
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3
Horváth Attila: –
Amit kértem a játékosaimtól, azt maradéktalanul megvalósították. Az élvonalban először lehetőséget kapó fiatalok biztatóan teljesítettek.
Tóth Edmond: – Aki itt volt és tudott játszani, az becsülettel küzdött.

VECSÉS SEDABAS KC VSE 20–24 (10–12)
Monor,
Városi Sportcsarnok,300 néző. Vezette: Andorka Miklós, Hucker Róbert
VECSÉS:
Vitáris – Takó 2, Simányi, Kökény 3, Yassine, LENDVAY 5, Vízler 1. Csere: Kránitz (kapus), Nagy, ANTAL L. 3 (1), ANTAL M. 1, Marczinkó 4, Spekhardt 1, Haszillo
Edző:
Nagy Károly
DABAS:
PALLAG – Perisics 1, Országh 2, Simovics, Borsos 3, Halász 1, Törteli 1. Csere: Holló (kapus), Slachta, Garajszki, Kekezovity 6, Tokuda 7 (2), BÍRÓ 1, Zakics 1, Szöllősi Sz. 1, Ács
Edző:
Tomori Győző
Az eredmény alakulása.
4. perc: 3–1. 15. p.: 6–6. 23. p.: 10–10. 34. p.: 11–15. 42. p.: 14–20. 58. p.: 20–22
Kiállítások:
4, ill. 12 perc
Hétméteresek:
2/1, ill. 2/2

Nagy Károly
: – Tipikus idény elejei mérkőzés volt. Egyoldalas volt a játékunk és beállóban is van javítanivalónk. Látszott, hogy rövid a kispad, de voltak biztató momentumok is.
: – Első meccs volt, ez látszott mind a két csapaton. A kapus teljesítményének és a védekezésünknek köszönhetjük a győzelmünket. Vecsés még okozhat meglepetést sok csapatnak.