Férfi kézi NB I: a Tatabánya megnehezítette a Veszprém dolgát

2016.04.25. 19:37
A férfi kézilabda NB I felsőházi rájátszásában az MVM Veszprém idegenben 32–25-re megverte a Tatabányát, amely az első félidőben még igen, a szünet után azonban már nem tudta tartani a lépést a bajnoki címvédővel.

A Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén a Vardar Szkopje otthonában háromgólos (29–26) győzelmet arató Veszprémben ezúttal Gulyás Péter és Iváncsik Gergő pihenőt kapott, míg a Tatabányából sérülés és betegség miatt több alapember is hiányzott.a Vardar Szkopje otthonában háromgólos (29–26) győzelmet arató Veszprémben ezúttal Gulyás Péter és Iváncsik Gergő pihenőt kapott, míg a Tatabányából sérülés és betegség miatt több alapember is hiányzott.

A vendégeknél a 20. percben hosszú kihagyás után visszatért a pályára Christian Zeitz, aki nemcsak átlövőként, hanem jobbszélsőként is lehetőséget kapott Xavier Sabatétól. A Tatabánya az első félidőben alaposan megnehezítette a Veszprém dolgát, amely a 29. percben kétgólos hátrányban volt (14–12), de Sabaté időkérése után egyenlített (14–14), így a csapatok döntetlennel vonultak szünetre.

A Veszprém a második játékrészben már nem hagyott kétséget afelől, hogy melyik a jobb csapat, és fokozatosan növelve előnyét az utolsó percben kialakította a legnagyobb, hétgólos különbséget (25–32). A végeredményt a veszprémiek egyik legjobbja, Cristian Ugalde állította be.

A bakonyiak négy meccs után is hibátlanok a felsőházi rájátszásban, de a tabellát továbbra is a Szeged vezeti.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
RÁJÁTSZÁS, FELSŐHÁZ
4. FORDULÓ
GRUNDFOS-TATABÁNYA–MVM VESZPRÉM 25–32 (14–14)
Tatabánya, 1200
néző. V: Herczeg, Südi
TATABÁNYA:
BORBÉLY – Crnoglavac, Harsányi 2, Katzirz 1, Mazák 2, DÍAZ 1, VUJOVICS 4 (2). Csere: Demény (kapus), JUHÁSZ 7 (1), Bodó 1, Krszmancsics 3, Pásztor Á. 3, Gábor, Vaskó 1, Törő. Edző: Vladan Matics
VESZPRÉM: MIKLER – UGALDE 5, Sliskovic 4, LÉKAI 6, Nilsson, I. GUARDIOLA 5, Marguc 4 (1). Csere: Schuch, Rodriguez 1, Sulic 1, PÁLMARSSON 4, Ilics, ZEITZ 2, Terzic. Edző: Xavier Sabaté
Az eredmény alakulása. 15. perc: 7–6. 21. p.: 7–8. 26. p.: 14–12. 38. p.: 16–19. 49. p.: 19–24. 57. p.: 23–29
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/1
Vladan Matics: – Játszathattam a fiatal játékosaimat is, akik nem vallottak szégyent a világhírű Veszprémmel szemben. Elégedett vagyok, hiszen nekünk más céljaink vannak, mint a BL-döntőbe igyekvő veszprémieknek.
Xavier Sabaté: – Látszott együttesemen a legutóbbi Bajnokok Ligája-mérkőzés fáradtsága, de a második félidőben már jobb teljesítményt nyújtott. Igyekeztem cserékkel frissíteni az együttest, amelyre még nagyobb feladatok várnak.