Férfi kézi NB I: a Szeged megszenvedett a Tatabányával

2016.09.10. 19:40
A Mol-Pick Szeged 26–23-ra győzött hazai pályán a Grundfos Tatabánya ellen a férfi kézilabda NB I első fordulójában.

A Picket vezetőedzőként bajnoki címig repítő Vladan Matics hiába kért időt kétszer is ebben a kritikus időszakban, a Tatabánya nem tudott egyenlíteni.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
1. FORDULÓ
MOL-PICK SZEGED–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 26–23 (9–10)
Szeged, 2500
néző. V: Hargitai, Markó
SZEGED: SIERRA – Sostaric 1, Buntic, Blazevic, Gaber, Källman 6, Skube 2. Csere: Sego (kapus), Bodó, GORBOK 5, BALOGH ZS. 8 (4), Petrus, Zubai Sz. 2, Rodríguez 2. Edző: Juan Carlos Pastor
TATABÁNYA: TÓTH M. – Harsányi 1 (1), GRIGORAS 4, Szöllősi Balázs 2, Vranjes 1, ILYÉS 5, Dénes. Csere: Székely M. (kapus), Sipos, Leimeter 1, Bozsovics 2, Szöllősi Sz., JUHÁSZ Á. 3, Pásztor Á., Vujovics 4 (1). Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–2. 14. p.: 3–5. 19. p.: 7–7. 24. p.: 8–9. 33. p.: 10–11. 38. p.: 14–13. 44. p.: 17–15. 51. p.: 21–20. 55. p.: 25–20
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/2
Juan Carlos Pastor:
– Mint azt vártuk, szoros mérkőzést izgulhatott végig lelkes szurkolótáborunk. Örömömre szolgált, hogy műtéte után Balogh Zsolt ismét a régi színvonalon kézilabdázott. A rangadó rámutatott hibáinkra, a Bajnokok Ligája október huszonötödiki rajtjáig sokat kell még gyakorolnunk.
Vladan Matics: – Azon dolgozunk, hogy méltó vetélytársai lehessünk az ország két kiemelkedő együttesének, a Veszprémnek és a Szegednek. Ez a találkozó is bizonyította, hogy jó úton járunk. A védekezésünkkel elégedett voltam, nem úgy a támadásokkal, amelyeken akad még csiszolnivaló.

SPORT36 KOMLÓ–CEGLÉDI KKSE 20–22 (9–10)
Komló, 800
néző. V: Horváth P., Marton
KOMLÓ: GRANICS – Bujtár 2, Fazin, Pethő, Trkulja, Jerkovics 4 (1), Wéber 1. Csere: Selymes (kapus), Sunajko, Szöllősi Bence 3, SZÖGI 2, KÉKESI 6, Nagy Z. 1, Gebhardt 1, Hoffmann, Marcsek. Edző: Killinger Bálint
CEGLÉD: PALLAG – Gidai 3, LEPSÉNYI 1, Szabó B., Borsos 3, BÍRÓ 7, Lászlai. Csere: BŐSZ (kapus), PERISICS 8 (4), Andjelic, Müller, Hódi. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 7. perc: 0–4. 15. p.: 4–5. 22. p.: 7–7. 37. p.: 11–14. 51. p.: 17–17
Kiállítások: 8, ill. 14
Hétméteresek: 3/1, ill. 4/4
Killinger Bálint:
– Küzdelmes mérkőzés volt, a saját hibáink okozták a vereséget, a kulcsszituációkból nem mi jöttünk ki jól.
Nagy Károly: – Komoly meccsre készültünk, sokat videóztunk előtte. Taktikusnak, tudatosnak kellett lennünk, szerencsére fiataljaink elbírták a komlói légkört. Tudtuk, ha a hazaiak átveszik a vezetést, akkor nyernek is.A Tatabánya kedden Veszprémben is megmutatta, hogy nem szabad lebecsülni, a Szegednek pedig még inkább feladta a leckét. A nyáron éppen a Tisza partjáról Tatabányára igazoló Ilyés Ferenc eredményesen játszott a számára otthonos környezetben, főszerepe volt abban, hogy csapata 10–9-re vezetett a szünetben. A Bánhidi Bencét és Sandro Obranovicot nélkülöző Szeged az utolsó negyedórában tudott elhúzni, főleg az addig csak „alvó” Szergej Gorbok góljainak köszönhetően.

1. FORDULÓ

Komló, 800
Nagy Károly: – Komoly meccsre készültünk, sokat videóztunk előtte. Taktikusnak, tudatosnak kellett lennünk, szerencsére fiataljaink elbírták a komlói légkört. Tudtuk, ha a hazaiak átveszik a vezetést, akkor nyernek is.

B. BRAUN GYÖNGYÖS–BALATONFÜREDI KSE 24–23(12–10)
Gyöngyös, 800 néző. V: Herczeg P., Südi P.
GYÖNGYÖS:
HUDÁK – Országh 5, OLIVEIRA 4, Juhász K. 3, Hegedüs M. 2, LELE 6 (2), Kovacsics P. Csere: Ivanisevics (kapus), Németh T. 1, Sipeki, Reznicsek 3, Duris, Rasics, Mikita. Edző: Debre Viktor
BALATONFÜRED: FAZEKAS 1 – Gábori 1, Kemény 2, Kancel, Gerdán, ZDOLIK 5, Varsandán M. 1.Csere: Németh B., Győri 1, Petrovszki 3, Déver, Debreczeni 4, KASPAREK 5, Szemjonov. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–3. 12. p.: 6–4. 18. p.: 9–5. 24. p.: 10–7. 36. p.: 13–13. 42. p.: 15–15. 48. p.: 17–18. 54. p.: 20–19
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/1
Csoknyai István:
– Jól felkészültünk a hazai csapat játékából, ennek ellenére egyéni hibák miatt hátrányba kerültünk. Érthetetlen volt az első félidő végi kiállítássorozat, de ennek ellenére is tudtunk fordítani a második félidőben. A hazai csapat azonban nyomást gyakorolt ránk, és a hibáinkat kihasználva végül megérdemelten megnyerte a mérkőzést.
Debre Viktor: – Mindig óriási dolog megverni a Balatonfüredet. Nüánszok döntöttek, a végjátékból jobban jöttünk ki, ezért nyertünk. A csapatom óriási extázisban játszotta végig a meccset, és végig élvezte a közönség támogatását. Boldogok vagyunk, örülünk ennek a nagyon fontos két pontnak.

MEZŐKÖVESDI KC–EGER SBS–ESTERHÁZY 20–21 (10–10)
Mezőkövesd, 650
néző. V: Bacs, Bóna
MEZŐKÖVESD: Kovács J. – Vaskó, GRIGORJEV 4, Radnics 2, Szelviaszjuk 2, Vukics 4, SZEPESI 3 (1). Csere: Holló (kapus), Kovács B., Kiss R. 3 (1), Grünfelder 1, Trivkovics, Gulás, Nagy N., Pordán, Lókodi 1. Edző: Molnár Ferenc
EGER: STOCHL – Vancsics, Radojevics 1, Bajorhegyi, Petro 1, Dobó 3, ANTL 5 (2). Csere: Repóth (kapus), Szűcs, Kiss G., Szabó P. 2, Dutra 3, LEZÁK 5, Kocsis, Padla 1, Menyhárt. Edző: Tóth Edmond
Kiállítások: 14 perc + kizárás (Vukics), ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/2
Molnár Ferenc:
– Nagyon jól kaptuk el a ritmust és 7–2–nél megnyugodtunk. Utána kihagytunk és felzárkózott az ellenfelünk. Az összpontosítás hiánya miatt az Eger megérdemelten vitte el a két pontot.
Tóth Edmund: – Nagyon rosszul kezdtünk, az elején görcsösen kézilabdáztunk, és nem tudom, hogy ez miért következett be. Utána viszont visszajöttünk a mérkőzésbe, és jobban játszva értékes sikert arattunk.

1. Telekom Veszprém 6 6 198–121 +77 12
2. Mol-Pick Szeged 2 2 59–46 +13 4
3. Ceglédi KKSE 1 1 22–20 +2 2
4. B. Braun Gyöngyös 1 1 24–23 +1 2
5. SBS Eger Eszterházy 2 1 1 44–53 –9 2
6. Váci KSE 0 0–0 0 0
6. Orosházi FKSE 0 0–0 0 0
6. Csurgói KK 0 0–0 0 0