Férfi kézi NB I: a Veszprém a Tatabányát is legyőzte

2016.09.06. 19:40
A címvédő Veszprém 31–22-re nyert a Tatabánya ellen hazai pályán a férfi kézilabda NB I-ben, így továbbra is százszázalékos mérleggel vezeti az alapszakasz tabelláját.

A Tatabánya a 43. percben még csak háromgólos hátrányban volt (20–17), az utolsó negyedórában azonban a Veszprém egyértelművé tette fölényét.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
7. FORDULÓ
TELEKOM VESZPRÉM–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 31–22 (14–12)
Veszprém, 1700
néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
VESZPRÉM: ALILOVIC – GULYÁS 4, Sulic 3, Nagy L. 1, Schuch, Terzic, Lékai 3. Csere: Iváncsik G. 3, Nilsson 2, Ugalde 3, Chema Rodríguez 1, Ancsin, Sliskovic 3, MARGUC 8 (5), Ligetvári. Edző: Xavi Sabaté
TATABÁNYA: Tóth L. – Harsányi 3, GRIGORAS 6 (1), Juhász 1, Szöllősi Sz. 3, Ilyés 1, Dénes. Csere: Deményi (kapus), Bozsovics 2, Pásztor Á., Vujovics 1, Sipos 1, SZÖLLŐSI B. 3, Leimeter, Vranjes 1. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása: 3. perc: 1–3. 12. p.: 7–5. 26. p.: 14–11. 47. p.: 23–17
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/5 ill. 2/1
Xavi Sabaté:
– Szerintem nincs ekkora különbség a két csapat között. Nem játszottunk kifejezetten jól, de működött a védekezésünk, Mirko Alilovic fantasztikus volt a kapuban. Kemény szezon előtt állunk, nem könnyű ennyi mérkőzést játszani, a Tatabánya pedig nagyon jó csapat, ha beépülnek az új játékosok, nagyon erős lesz.
Vladan Matics: – Ez a kilenc gól túl nagy különbség, úgy éreztem, nem volt ekkora a két csapat között. Az első félidő elején jól játszottunk, a második játékrész elején visszaesett a kapusteljesítményünk, míg a másik oldalon Mirko Alilovic fogott jó néhány ziccert. Tíz új játékosunk van, jó anyagnak látszik, de még sok munka vár ránk.

1. Telekom Veszprém 5 5 169–101 +68 10
2. MOL-Pick Szeged 1 1 33–23 +10 2
3. Váci KSE 0 0–0 0 0
3. Orosházi FKSE 0 0–0 0 0
3. Csurgói KK 0 0–0 0 0
3. CYEB Budakalász 0 0–0 0 0
3. Ceglédi KKSE 0 0–0 0 0
3. B. Braun Gyöngyös 0 0–0 0 0