Férfi kézi NB I: csurgói fricska, oda a Szeged veretlensége

2015.02.15. 18:51
Az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokságban az alapszakasz utolsó mérkőzésén a Csurgó pályaválasztóként három góllal nyert a Mol-Pick Szeged ellen.

A Csurgóé volt a kezdés, de szegedi egyenlítés után kiegyenlített játék folyt a a pályán, mindkét együttes vezetéshez jutott, de a másik azonnal kontrázott. A szünetre egygólos volt a hazai előny (12–11). A második félidőt 3–0-s rohammal kezdte a vendéglátó, amellyel jó esélyt teremtett, és amellyel élni is tudott. Becsülettel kapaszkodott a Szeged – amelyben José Manuel Sierra váltótársa Pásztor Imre volt a kapuban, mivel Piotr Wyszomirskinek családi okok miatt haza kellett utaznia Lengyelországba –, végig ott lihegett ellenfele nyakán. Többször is sikerült felzárkózniuk a vendégeknek egygólos hátrányra, de egyenlíteni már nem tudtak. A hajrához érve góltalan perceket követően négygólos előnnyel álltak a csurgóiak, onnan már nem lehetett visszaút a szegediek számára (30–27). (12–11). A második félidőt 3–0-s rohammal kezdte a vendéglátó, amellyel jó esélyt teremtett, és amellyel élni is tudott. Becsülettel kapaszkodott a Szeged – amelyben José Manuel Sierra váltótársa Pásztor Imre volt a kapuban, mivel Piotr Wyszomirskinek családi okok miatt haza kellett utaznia Lengyelországba –, végig ott lihegett ellenfele nyakán. Többször is sikerült felzárkózniuk a vendégeknek egygólos hátrányra, de egyenlíteni már nem tudtak. A hajrához érve góltalan perceket követően négygólos előnnyel álltak a csurgóiak, onnan már nem lehetett visszaút a szegediek számára (30–27).

Az alapszakaszt a vereségtől függetlenül az élen záró szegediek először veszítettek pontot a bajnokságban, mindjárt kettőt is. (Nem sikerült jól a Szeged hete, hiszen csütörtökön a svájci Schaffhausen otthonában kapott ki BL-csoportmeccsen.) A második helyen végző Csurgó két pontra megközelítette az alapszakasz favoritját.

A folytatásban felső- (1–5. hely) és alsóházra (6–11. hely) osztódik a mezőny, a felsőháznak a SEHA-ligában érdekelt, bajnoki címvédő MKB-MVM Veszprém is tagja lesz már.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
22. FORDULÓ

CSURGÓI KK–MOL-PICK SZEGED 3027 (1211)
Nagyatád, 1200
néző. V: Horváth P., Marton
CSURGÓ: MIJATOVICS - GEBHARDT 4, Csavor 3, RATAJEC 4, Pordán 1, LELE 4 (3), Gazdag 5 (1). Cs: Pallag (kapus), Herbert, Nagy D., Borsos T., Oláh G. 2, Vadkerti G. 1, Osztrousko 3, SZÖLLŐSI SZ. 3, Nagy M. Edző: Sótonyi László
SZEGED: Sierra - PARRONDO 5, BALOGH ZS. 6 (3), Bombac 2, Vranjes 3, ILYÉS 4, Vadkerti A. Cs: Pásztor (kapus), Källman 2, Antonio García 1, Blazevic, Szabó B., Prodanovics 1, Hegedűs M., Ancsin G. 3. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–0. 10. p.: 3–4. 15. p.: 5–4. 20. p.: 6–7. 26. p.: 9–7. 27. p.: 11–9. 33. p.: 15–11. 39. p.: 18–16. 43. p.: 20–18. 46. p.: 22–20. 48. p.: 24–22. 50. p.: 26–23. 56. p.: 28–24. 58. p.: 28–27
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3
Sótonyi László:
– Igazi csapatmunka volt, nagyon jó érzés megverni a Szegedet. Azt mutatja, jó úton járunk, és ha mindenki elhiszi, hogy így, csapatként tudunk tovább együttműködni, sikeresek lehetünk. Tényleg mindenki hozta a tőle elvártat.
Juan Carlos Pastor: – Először is elnézést szeretnénk kérni szurkolóinktól, rossz időszakban vagyunk, nem megy a játék, nincsenek eredmények. De természetesen gratulálok a Csurgónak, játékosai jobban akarták a győzelmet, mint mi. Ebben a szezonban ez volt az utolsó találkozó, amelyet elveszthettünk. Szerencsére van időnk, hogy kijavítsuk a hibáinkat.