Férfi kézi NB I: a Csurgó nem tudta meglepni a Szegedet

2015.10.30. 19:33
A Mol-Pick Szeged hazai pályán 33–25-re nyert a Csurgó ellen a férfi kézilabda NB I pénteki mérkőzésén.

A több sebből vérző Szeged szerdán egy góllal kikapott Tatabányán, és bár a Csurgó ellen is tartalékosan lépett pályára (Ilyés Ferenc, Antonio García Robledo, Ancsin Gábor és Rajko Prodanovics nélkül), ezúttal könnyedén nyert, a 14. percben már 9–2-re vezetett.A több sebből vérző Szeged szerdán egy góllal kikapott Tatabányán, és bár a Csurgó ellen is tartalékosan lépett pályára (Ilyés Ferenc, Antonio García Robledo, Ancsin Gábor és Rajko Prodanovics nélkül), ezúttal könnyedén nyert, a 14. percben már 9–2-re vezetett.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
13. FORDULÓ
MOL-PICK SZEGED–CSURGÓI KK 33–25 (16–7)
Szeged, 1500
néző. V: Bacs, Bóna
SZEGED: SIERRA – Hegedüs M. 2, VRANJES 4, BLAZEVIC 3, Källman 1, Thiagus Petrus 3, BOMBAC 10 (4). Csere: Wyszomirski (kapus), Balogh Zs. 3, Fekete B., Csuruvija 2, PARRONDO 4, Mindegía, Zubai Sz. 1, Szabó B., Loncsar. Edző: Carlos Pastor
CSURGÓ: Székely M. – Hornyák P., CAVOR 8, Mota 1, Hadziomerovic 3, Faluvégi 1, Gazdag 6 (2). Csere: Bartucz (kapus), Herbert, PORDÁN 3, Pazi 1, Dimitrievszki, Gebhardt, Nagy M. 1, Vadkerti G. 1, Hanusz. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–0. 13. p.: 9–2. 21. p.: 12–6. 27. p.: 15–6. 32. p.: 17–7. 38. p.: 22–9. 45. p.: 27–14. 52. p.: 29–17. 56. p.: 30–20
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2
Carlos Pastor:
– Csapatom jól reagált a tatabányai vereségre, mert negyvenöt percen át koncentráltan, kifejezetten jól kézilabdázott. A hajrában fiataljaink is szerephez jutottak, nekik még szokniuk kell a hasonló hőfokú mérkőzéseket.
Sótonyi László: – Sokáig tiszteltük ellenfelünket. Később feljavult a játékunk, és a második félidőben egyenrangú ellenfelei voltunk a Szegednek. Az eredmény hűen tükrözi a felek között meglévő tudásbeli különbséget.

1. Pick Szeged 12 11 1 390–301 +89 22
2. Grundfos Tatabánya KC 11 8 2 1 291–242 +49 18
3. Balatonfüredi KSE 11 7 1 3 293–250 +43 15
4. Csurgói KK 12 7 1 4 303–291 +12 15
5. Váci KSE 12 5 2 5 325–343 –18 12
6. Ceglédi KKSE 11 4 3 4 296–298 –2 11
7. Balmazújváros KK 11 5 1 5 256–259 –3 11
8. Orosházi FKSE 11 2 4 5 261–268 –7 8