Férfi kézilabda NB I: a Csurgó ikszelt Tatabányán

2014.02.15. 20:12
Az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság alapszakaszának 19. fordulójában a Csurgó 27 gólt és ezzel egy pontot szerzett Tatabányán. A Balatonfüred idegenben, a Cegléd és az Orosháza otthon nyert.

A B. Braun Gyöngyös vendéglátóként hellyel-közzel sokáig tudta tartani a lépést Pick Szegeddel, de a favorit vendégek, ellentétben az ellenféllel, a mérkőzés végét is bírták – egy 4–0-s etappal léptek meg –, és nagy különbségű győzelmet arattak. A Szeged megőrizte veretlenségét, a Gyöngyös tizenegyedik hazai mérkőzésén másodszor kapott ki.

FÉRFI KÉZILABDA
ALAPSZAKASZ, 19. FORDULÓ

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–CSURGÓI KK 27–27 (12–15)
Tatabánya, 1100
néző. V: Horváth P., Marton
TATABÁNYA: PAUL – TÖRŐ 4, BODÓ 6, KATZIRZ 5, Dénes, Mazák 1, Pásztor 1. Cs: Szente (kapus), KRIVOKAPICS 7, Djukic, Kiss Á. 1, Rossoni, Nagy Sz. 2, Harsányi. Edző: Debre Viktor
CSURGÓ: WYSZOMIRSKI – Nagy M. 3, Lele 4(3), POKHOUSKI 8, Szöllősi 1, AGUIRREZABOLAGA 3. Cs: Balogh T. (kapus), Herbert, Grebenár 1, Borsos, PORDÁN 3, Gazdag, Országh. Edző: Imre Vilmos
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–1. 14. p.: 4–4. 21. p.: 8–9. 27. p.: 11–11. 36. p.: 15–18. 41. p.: 18–18. 51. p.: 24–22. 57. p.: 25–26. 60. p.: 27–26
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: –, ill. 5/3
Debre Viktor:
– Ez küzdelem volt a javából. Jó csapat ellen szereztünk pontot, ám mégis vegyes érzéseim vannak...
Imre Vilmos: – Harcos, küzdelmes meccs volt. Igazságos az eredmény. A második félidő derekán, a hazaiak négyperces kiállításánál el kellett volna döntenünk a találkozót. Ehelyett a Tatabánya egyenlített ki. A végén pedig küzdeni tudásból vizsgáztunk jelesre.

MEZŐKÖVESDI KC–BALATONFÜREDI KSE 19–28 (7–13)
Mezőkövesd, 800
néző. V: Baranyi, Szloska
MEZŐKÖVESD: Kovács J. – Bakos 1, Kurbej, RADNIC 4, Trivkovic 3, Dobó 1, Szepesi. Cs: KISS O., Sipos (kapusok), Grünfelder, DUKIC 5, Nyitrai, Molnár F., Cuzic 1, Benis 1 (1), Tóth B. 3. Edző: Skaliczki László
BALATONFÜRED: SZÉKELY – Nagy D., Kovács Gy., Gerdán, Kis Á., Zdolik 3, PÁSZTOR I. 6. Cs: Komendant (kapus), Németh B., Juhász K., Bánhidi 1, Bóka 1, Lelkes, SZÖLLŐSI 9, Tombor 4 (2), GRIGORIEV 4. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–2. 8. p.: 2–2. 12. p.: 2–4. 19. p.: 4–8. 25. p.: 4–10. 37. p.: 8–17. 42. p.: 11–20. 47. p.: 13–23. 50. p.: 16–23. 58. p.: 18–27
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 3/2
Skaliczki László:
– Összeszokottabb és frissebb volt a Balatonfüred. A vendégek jobban védekeztek, mi sok ziccert hagytunk ki, és a szélekről sem voltunk eredményesek. Ellenfelünk jobb csapat, ezért nincs okunk a szégyenkezésre.
Sótonyi László: – Esélyeshez méltóan hoztuk a meccset. Jó védekezésünknek és kapusteljesítményünknek köszönhetjük elsősorban a sikerünket.

CEGLÉDI KK–SZESE-GYŐR 33–30 (20–13)
Cegléd, 500
néző. V: Bacs, Bán
CEGLÉD: BARTUCZ – Pocsai 1, Perisics 5, Bíró 3 (1), Antal, LEPSÉNYI 3, VARGA P. 7. Cs: Bősz (kapus), Vujovics, Endrédi 3, Takács B. 5 (1), Hódi, Tóth N. 2, Dengi, Lászlai 4. Edző: Kökény István
GYŐR: Lorger – Gebhardt 4, Tóth E. 1, Pesics 2, Mota 4 (3), HALÁSZ 7, Hernandez. Cs: Somogyi (kapus), NÉMETH G. 6, Gál K. 1, Szabó A., Simon B. 2, Gubó, Rivnyák 2, Terenyi 1, Kalmár. Edző: Rosta Miklós
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–1. 9. p.: 5–5. 13. p.: 9–5. 23. p.: 13–10. 28. p.: 17–10. 40. p.: 22–19. 46. p.: 27–22. 58. p.: 33–27
Kiállítások: 14, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3
Kökény István:
– Harcos mérkőzést játszottunk, amit a rengeteg kiállítás még érdekesebbé tett. Végig uraltuk a játékot, a győzelmünk egy pillanatig sem volt kétséges, akár nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna, de a végére elfáradtunk.
Rosta Miklós: – Ezt a szép csapatjátékot hárman egyéni játékká silányították. A hajrában több ziccerünk is volt, amit a hanyagul végrehajtott lövések miatt kimaradtak.

OROSHÁZI FKSE–LINAMAR-VÁCI KSE 2625 (1512)
Orosháza, 600
néző V: Hargitai, Markó
OROSHÁZA: IVANISEVICS – Balda, MILOVICS 6, BUDAY 8 (6), Benmiloud 1, Cifra 2 (1), Németh 2. Cs: Pajkó (kapus), Berta, Mazics 2, Bali 2, Varsandán Á., Morva Z., Marics, Strannigg 1, Raffai 2. Edző: Vladan Jordovics
VÁC: Vitáris – Gábori 2, LENDVAY 7 (2), Bajorhegyi 1, Kocsi 3, Nikolicza 1, Császár 1. Cs: Nagy L. (kapus), Laurencz 3, PÁL 6, Kökény 1, Simányi, Tyiskov. Edző: Rosta István
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0. 9. p.: 4–4. 13. p.: 7–5. 20. p.: 10–6. 26. p.: 13–8. 29. p.: 14–11. 35. p.: 15–14. 40. p.: 16–17. 43. p.: 19–17. 46. p.: 20–20. 49. p.: 22–20. 58. p.: 24–24
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 3/2
Vladan Jordovics:
– Az első félidőben vezettünk már öt góllal is a remek játékosokból álló Vác ellen. Nagyon boldog vagyok a két pont megszerzésével, a játékkal is elégedett vagyok.
Rosta István: – Gratulálok az orosháziaknak! Kihasználták a lehetőségeiket.