Férfi kézi NB I: a Szeged nyolccal nyert Gyöngyösön

2014.02.15. 17:27
Az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság alapszakaszának 19. fordulójában a B. Braun Gyöngyös vendéglátóként hellyel-közzel sokáig tudta tartani a lépést Pick Szegeddel, de a favorit vendégek, ellentétben az ellenféllel, a mérkőzés végét is bírták – egy 4–0-s etappal léptek meg –, és nagy különbségű győzelmet arattak.

A Szeged megőrizte veretlenségét, a Gyöngyös tizenegyedik hazai mérkőzésén másodszor kapott ki.

FÉRFI KÉZILABDA
ALAPSZAKASZ, 19. FORDULÓ

B.BRAUN GYÖNGYÖS–PICK SZEGED 27–35 (14–18)
Gyöngyös, 1000
néző. V: Andorka M., Hucker R.
GYÖNGYÖS: Tamási – Szöllősi, HAJDÚ 5, FREY 7 (4), Debreczeni 1, Mekaru 1, VARSANDÁN M. 5. Cs: Holló (kapus), KOLLER 3, Bakos 2, Sándor Á. 1, Iváncsik Á. 2. Edző: Gulyás István
SZEGED: Mikler – LASZICA 5, Zubai 1, KALLMAN 3, Prce 4, Ilyés 3, LARHOLM 7 (3). Cs: Tatai (kapus), Balogh Zs., MINDEGIA 3, VRANJES 4, Ancsin 5, Vadkerti. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 6–8. 18. p.: 9–11. 24. p.: 12–15. 36. p.: 18–21. 42. p.: 21–24. 48. p.: 24–30. 54. p.: 25–32
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/3
Gulyás István:
– A második félidő közepére elfáradtunk, már nem tudtunk újítani, támadásban elkövetett hibákat pedig kihasználta a Szeged.
Juan Carlos Pastor: – Örülök, hogy ilyen jó ritmusú mérkőzést tudunk játszani, az első félidőben még nem sikerült megtörni a hazaiakat, de a szünet után már a mi akaratunk érvényesült.