Sorozatban hetedszer MK-győztes a Veszprém

2015.04.26. 13:59
Vranjes (balra) piros lapot kapott a második félidőben (Fotó: MTI)
Sorozatban hetedszer, története során 24. alkalommal hódította el a férfi kézilabda Magyar Kupát a Veszprém, miután a döntőben 26–22-re legyőzte a nagy rivális Mol-Pick Szegedet.

A Magyar Kupában sorozatban negyedszer jött össze a Veszprém–Szeged döntő. Igazi BL-szintű ütközetet láthattak a pécsi fináléra kilátogatók. Nagy rohanással kezdődött a meccs, amelyben a Veszprém kapta el hamarabb a fonalat és Nagy László góljaival hamar kétgólos előnybe került. Ekkor Mirko Alilovic többször találkozott a labdával, mint szegedi kollégája, Piotr Wyszomirski, ebből is jött ki a különbség. 4–4 után Momir Ilics vezérletével lépett el négy találattal a Veszprém (9–5), ezt megelégelve Juan Carlos Pastor időt kért, és idegesen osztotta ki játékosait. Úgy tűnt, mindez megtette hatását, ugyanis a 20. percben 9–9-nél utolérték a címvédőt. A szünetig hátra levő időben fej fej mellett haladtak a felek, a Veszprém 12–11-re vezetett a folytatás előtt.

A MEZŐKÖVESD NEM CSAK A BRONZNAK ÖRÜLHETETT
A mérkőzés tétje nemcsak a bronzérem volt, hanem az EHF-kupa szereplés is, hiszen a Veszprém mellett minden bizonnyal a Szeged jut be a bajnoki döntőbe, így a kupagyőztes jogán – amennyiben az NB I első két helyezettjének BL-nevezését elfogadja az Európai Kézilabda-szövetség – a Magyar Kupa harmadik helyén végző csapat szerepelhet a második számú európai kupasorozatban.

A második játékrészben lendületbe jött a Bajnokok Ligája négyes döntőjére készülő csapat, ennek eredményeként a 40. percben (18–14) újra időt kellett kérnie Pastornak. Ezúttal azonban nem történt változás a játékban, a védekezését felkeményítő Veszprém egyre jobban el tudott húzni. Az idegessé váló hangulatban Vladimir Vranjes kapott piros lapot a Cristian Ugaldéval szembeni szabálytalanságáért, de a kiállítás sorsára jutott a vizet felkapó Chema Rodríguez is.

Alilovic továbbra is biztosan állt a lábán a kapuban, hiába volt több szép védése a túloldalon a csereként beálló José Manuel Sierrának és szerzett több gólt Ancsin Gábor, ez csak ahhoz volt elég, hogy kozmetikázzon az eredményen a Szeged. A Veszprém győzelme nem forgott veszélyben a hajrában, a 26–22-es eredmény azt jelentette, hogy sorozatban hetedik, története 24. kupasikerét aratta.

Ortega: A Szegedet évről évre egyre nehezebb legyőzni

PASTOR: LEHETETLEN BÁRMIT IS NYERNI MAGYARORSZÁGON

„Boldog vagyok, mert a Szegedet évről évre egyre nehezebb legyőzni, hiszen sokat javul. Az első félidőben akadozott a támadójátékunk, de a szünet után – főleg a védekezésben – a szegediek fölé kerekedtünk. Jó döntés volt Mirko Alilovicot a kapuba állítani, a legutóbbi meccseken Mikler Roland kapott lehetőséget, de most Mirko élt a bizalommal –összegezte a találkozót Carlos Ortega, az MKB-MVM Veszprém vezetőedzője.

Mindenek előtt gratulálok a Veszprémnek. Azt gondolom, hogy a kapusteljesítmény döntötte el a mérkőzést, az ellenfél kapusa jobban védett. Játszhatunk mi bármilyen magas szinten, lehetetlenség itt, Magyarországon bajnokságot vagy kupát nyerni…”– foglalta össze röviden a mérkőzést Juan Carlos Pastor, a Mol-Pick Szeged vezetőedzője.

FÉRFI KÉZILABDA MK
DÖNTŐ

MKB-MVM VESZPRÉM–MOL-PICK SZEGED 26–22 (12–11)
Pécs, 3000
néző. Vezette: Dobrovits, Tájok
VESZPRÉM:
ALILOVIC – MARGUC 5 (1), NAGY L. 5, Chema Rodríguez 2, Sulic 3, M. ILICS 6 (1), Iváncsik G. 2. Csere: Schuch, Terzic, Zeitz 1, Ruesga 1, Nilsson, Gulyás 1, Ugalde. Edző: Carlos Ortega
SZEGED:
Wyszomirski – Prodanovics, Zubai Sz. 2, KÄLLMAN 5, Blazevic, Ilyés 3, Bombac 2. Csere: Sierra (kapus), BALOGH ZS. 5, Vranjes, Parrondo, A. García 2, Ancsin 3. Edző: Carlos Pastor
Carlos Ortega, a Veszprém edzője:
– Igazi kupadöntőt, nagyon jó meccset játszottunk. A Szeged megmutatta, hogy sokat fejlődött ebben az idényben, így két kiemelkedő tudású csapat küzdött. Az első félidőben még akadozott a támadójátékunk, de a másodikban már ez is rendben volt.
Carlos Pastor, a Szeged edzője:
– Nincs ekkora különbség a két együttes között. A nagyon furcsa légkörű döntőben a legfontosabb a kapusok közötti különbség volt. Úgy látszik, Magyarországon lehetetlen a Veszprém ellen győzni.

A HARMADIK HELYÉRT

MEZŐKÖVESDI KC–VÁCI KSE 30–21 (15–11)
Pécs, 1500
néző. Vezette: Horváth P., Marton
MEZŐKÖVESD:
HOLLÓ – Vasics 3, Grünfelder, RADNIC 7, TRIVKOVICS 4, LÓKODI 7, Szepesi 2. Csere: Liszkai, Volarevic (kapusok), Csirics 1, S. Ilics 3 (3), Nahajenka 1, Terenyi, Pálos 1, Cizic, Molnár F. 1. Edző: Skaliczki László
VÁC:
Vitáris – GÚNYA 4, Pál 1, Pavlovics 5 (1), Tyiskov 2, LENDVAY 6, Nigrinyi 1. Csere: Kreisz (kapus), Bajusz, Kökény 1, Simányi, Székely 1. Edző: Zsiga Gyula
Az eredmény alakulása. 17. perc:
12–4. 40. p.: 20–13. 48. p.: 21–19
12, ill. 4 perc
3/3, ill. 3/1
Skaliczki László:
– A mérkőzés eleje meghatározta a folytatást. Büszke vagyok rá, hogy sportágtörténeti eredményt értünk el.
Zsiga Gyula:
– Sajnálom, hogy ekkora lett a különbség, mert huszonegy-tizennyolcnál még volt remény. Tíznél is több ziccert hagytunk ki.

Magyar Kupa-győztes: MKB-MVM Veszprém (Mirko Alilovic, Iman Dzsamali, Gulyás Péter, Momir Ilics, Iváncsik Gergő, Lékai Máté, Gasper Marguc, Mikler Roland, Nagy László, Andreas Nilsson, Chema Rodríguez, Carlos Ruesga, Schuch Timuzsin, Renato Sulic, Mirsad Terzic, Cristian Ugalde, Christian Zeitz, edző: Carlos Ortega), 2. Mol-Pick Szeged, 3. Mezőkövesdi KC, 4. Váci KSE

A Mezőkövesdé a bronzérem

2. FÉLIDŐ

60. A Veszprém lepörgeti az időt. KUPAGYŐZTES A VESZPRÉM!
59. Ilyés
a hálóba bombáz. 26–22
59.
Nilsson gólját nem adják meg. Sulic kap két percet.
56.
Kimaradt veszprémi támadás, de a Szeged sem talál be. Iváncsik indul, és belövi. 25–19
52.
Megvan a labda a Szegednek, de jól visszaér a Veszprém.
46.
Vranjes durva szabálytalansága Ugaldéval szemben pirosat ér, a vizet felkapó Chema két percet kap.
46.
Az újabb kínai már nem jön be a Szegednek és Källmannek.
45.
Källman kínai végén a bal szélről, Zeitz mellé. 20–15
44.
Vranjesnél belemenés, Marguc újabb gólja. 20–14
43.
Alilovic Balogh, Sierra Ugalde lövését védi.
42.
Bombac kísérlete hal el Alilovicban. A Szegednél védéssel mutatkozik be Sierra.
37.
Belül védekezés miatt hetes, Marguc először kihagyja, de a kipattantó bevágja. 16–13
36.
Hátrányban is betalál a Veszprém Marguc révén, gyorsan jön a szegedi válasz az üres kapura. 15–13
36. Zubai harcol ki hetest, Parrondo hetesét fogja Alilovic.
35.
Terzic kap két percet. Rossz a szegediek kínaija, de visszakapják a labdát.
34. Nagyra
nem lépnek ki, bebombázza. 14–12
33.
Jó a szegedi blokk, támadhatnak, de ők sem találnak be.
32. Balogh
pattintotta be. 13–12
31.
Alilovic védi a sáncon lelassuló lövést. Sulicé a félidő első gólja. 13–11
31. Folytatódik a mérkőzés.

1. FÉLIDŐ

30. Passzívnál erőtlen szegedi lövés, de a Veszprémnek sincs már ideje újabb gólra. Szünet.
29.
Chema találja meg a rést. 12–11
28.
Kimaradt veszprémi támadás után García lő Alilovicba, kiegészül a Szeged.
27.
Lehozza a kapust a Szeged, García nagy gólja. 11–11
26.
Nagy játssza meg a befutó Iváncsikot, újra vezet a Veszprém, közben Vranjes kap két percet. 11–10
25. Bombac
test mellől eredményes. 10–10
24
. Chema harcol ki hetest, Marguc most nem hibázik. 10–9
24.
Vranjes beállóból fordul be, de Alilovic olvassa.
23.
Blazevicet állítják ki, de a Veszprém nem tud lövésig sem jutni.
22.
García betörésből a kapufára lő.
21.
Nagy harcol ki hetest, Wyszomirski védi Ilics hetesét.
18.
Ruesga esik neki Nagy térdének, míg a szegedi padon García kezét kötik be.
17. García
nem tétlenkedik, gyorsan bevágja. 9–7
16. Källman hozza közelebb még emberelőnyben a Picket. 9–6
16.
Pastor időt kér, és idegesen osztja ki a játékosait.
15. Gulyás
a jobb szélről, majd a Szeged nem tudja belőni üres kapura. Ruesga is bekígyózik. 9–5
14.
Balogh veri meg Ilicset, majd a jobb felsőbe bombáz, ráadásul a veszprémit kiállítják. 7–5
13.
Ilics tud betörni, és nem hibáz. 7–4
12.
Elveszíti a labdát a Szeged, Ilics bombája bepattan. Prodanovics nem tud túljárni Alilovic eszén. 6–4
11. Ilics most bevágja. 5–4
10.
Ilics kapufája után Källman a bal szélről egalizál. 4–4
9.
Zeitz adja el, Balogh indul meg, és üggyel-bajjal, de belövi. 4–3
8.
Megállt kicsit a gólgyártás. Újabb Alilovic-védés.
7.
Bombac második helyzetét hagyja ki, majd Nagy hagyja el a labdát. Nagy a rohanás.
6.
A Veszprém sem tudja tovább gyarapítani góljai számát.
5. Kimaradt szegedi támadás, Bombacot kell ápolni.
4. Balogh
szépít, de Nagy László keze megint elsül. 4–2
3. Chema
lő be egy kipattanót, a túloldalon Ilyés kísérlete marad ki. Nagy László talál be. 3–1
2. Wyszomirski a szegedi, Alilovic a veszprémi oldalon a kapuban. Ilyés szerzi talpról az első gólt, Sulic beállóból válaszol rá. 1–1
1.
A Veszprém támad először, de nem esik gól.

Gulyás Péter a tegnapi meccs előtt megsérült, a játéka kérdéses volt, de végül bekerült a neve a jegyzőkönyvbe.

A papírformának megfelelően a két honi rivális játssza a Magyar Kupa döntőjét. A szombati elődöntőben a Veszprém 28–23-ra legyőzte a Mezőkövesdet, a Szeged 34–25-re a Vácot.