Férfi kézi MK: a Mezőkövesd nem csak a bronzéremnek örülhet

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2015.04.26. 13:54
A Mezőkövesd végzett a harmadik helyen a férfi kézilabda Magyar Kupában, miután a pécsi négyes döntő első helyosztóján legyőzte az NB I/B-ben listavezető Vácot.

A mérkőzés tétje nemcsak a bronzérem volt, hanem az EHF-kupa szereplés is, hiszen a Veszprém mellett minden bizonnyal a Szeged jut be a bajnoki döntőbe, így a kupagyőztes jogán – amennyiben az NB I első két helyezettjének BL-nevezését elfogadja az Európai Kézilabda-szövetség – a Magyar Kupa harmadik helyén végző csapat szerepelhet a második számú európai kupasorozatban.

FÉRFI KÉZILABDA MAGYAR KUPA (PÉCS)
A 3. HELYÉRT
Mezőkövesd–Vác 30–21
(15–11)
V: Horváth, Marton
Mezőkövesd: Volarevic, Holló, Liszkai (kapusok), Ciric 1, Cuzic, Grünfelder, Ilics 3 (3), Lókodi 7, Molnár F. 1, Nakhayenka 1, Pálos 1, Radnics 7, Szepesi 2, Terenyi, Trivkovic 4, Vasic 3. Edző: Skaliczki László.
Vác: Kreisz, Vitáris (kapusok), Bajusz, Császár F., Gúnya 4, Gyurina, Joháczi, Kökény 1, Lendvay 6, Munkácsi M., Nigrinyi 1, Pál 1, Pavlovics 5 (1), Simányi, Székely 1, Tyiskov 2. Edző: Zsiga Gyula.
Kiállítások: 12, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/1.