Férfi kézi: lanyha védekezéssel is sima Veszprém-siker

2015.12.19. 19:31
A Veszprém férfi kézilabdacsapata a Tatran Presov elleni könnyed SEHA-liga győzelemmel zárta a 2015-ös esztendőt.

A válogatott kerettel Kecskeméten, Talant Dujsebajev keze alatt tréningező veszprémiek (Mikler Roland, Gulyás Péter, Nagy László, Schuch Timuzsin, Iváncsik Gergő) nélkül állt fel Xavier Sabaté edző együttese, amelyben így bőven kaptak játéklehetőséget a korábban kevesebbet szereplők. Továbbra sem léphetett pályára a vállát fájlaló Christian Zeitz és a kézsérüléssel bajlódó Momir Ilics.

Nem sokáig volt izgalmas a veszprémi és az eperjesi fél összecsapása. A hazai csapat pillanatok alatt elhúzott 4–1-re, és ugyan ekkor gyorsan jött még két gól a vendégektől, a folytatásban már nem tudta megközelíteni esélyesebb ellenfelét a Tatran.

Lékai Máté irányításával a Veszprém könnyedén zilálta szét a vendégek védelmét, és ugyan a félidő második felében sok gólt kapott, változatos és ötletes támadásaival bőven kompenzálta a hátul elkövetett figyelmetlenségeket.

Rengeteg tüzelt a Veszprém, aminek meg is lett az eredménye, 10–5 után állandósult az öt-hat gólos különbség, ami ki is tartott a szünetig. Fordulás után is folytatódott a rohanás, kevés keménység – csak Renato Sulic kapott egy erőteljesebbet a vállára –, annál több gól jellemezte a mérkőzést.

A félidő közepén a hazai közönség már rászámolt az ellenfélre, és ugyan a 29–19-nél kialakult a tízgólos különbségen faragni tudott a szlovákiai együttes, cserébe viszont a hazai publikum láthatta, amint a fiatalok lelkes játékkal és nagy küzdéssel hálálják meg a Xavi Sabatétól kapott perceket.

A Veszprém 39–31-re nyert az év záró meccsén. A bakonyiak legközelebb február 2-án a Nexe Nasice ellen lépnek pályára tétmérkőzésen.

FÉRFI KÉZILABDA SEHA-LIGA
MVM VESZPRÉM–TATRAN PRESOV 39–31 (21–15)
Veszprém, 4500
néző. V: N. Nenad, S. Dusan
VESZPRÉM:
ALILOVIC – G. MARGUC 8 (5), Sliskovic 5, PÁLMARSSON 6, A. Nilsson 4, LÉKAI 5, Ugalde 4. Csere: Szeitl 1, Schmid 1, Varjú 1, TERZIC 3, Sulic 1, Füzi. Edző: Xavier Sabaté
PRESOV:
Csuprina – Cip 3, Szadovij 2, Kopco 1, Petro, Rábek 3, Hrstka 4 (2). Csere: Krok 2, Sarpataky 1, Radcenko, Vernarsky, Urban 5, Furlan 3, Pekár, ANTL 7. Edző: Rastislav Trtik
Xavier Sabaté:
– Még Kristopans nélkül is nagyon erős volt a Presov. Nagyon tiszteltek minket, kiválóan támadtak, de a védelmük rendszere nem volt jó. Lékai kiemelkedően játszott az egy-egy elleni küzdelemben. Sok a sérültünk, és vannak játékosaink, akik a válogatottal készülnek. Elégedett vagyok a csapatommal, a fiatal játékosok is kihasználták a lehetőséget. Mikler Roland és Nagy László itt lehetett, és bár nem játszottak, sokat segített a jelenlétük. (veol.hu)
Rastislav Trtík: – Reális célokkal jöttünk, szerettünk volna minél jobban játszani. Meglepő volt ellenfelünk négy kettes védekezése, nehéz volt alkalmazkodnunk hozzá.