Férfi kézi EHF-kupa: orosz csapatot vert meg a Tatabánya

2014.11.23. 20:24
A Grundfos-Tatabánya hazai pályán 23–22-re nyert a Szentpétervár ellen a férfi kézilabda EHF-kupában, a 16-os középdöntőbe jutásért zajló párharc első mérkőzésén.

Jó védekezésére és Paul kapus bravúrjaira alapozva a Tatabánya 11–7-re is vezetett már az első félidőben, végül kétgólos előnnyel vonult szünetre.

A korábbi években a BL-ben szereplő szentpétervári csapat a második játékrész elején elvesztette a harmadik kiállítását begyűjtő Alekszandr Piskint, és a 34. percben már 14–9-et mutatott az eredményjelző.

Az oroszok persze nem adták könnyen a bőrüket, felzárkóztak, nyolc perccel a vége előtt pedig már ők vezettek (18–19). A hajrá a Tatabányának sikerült jobban, így szép győzelmet aratott, még ha az egygólos siker nem is életbiztosítás a visszavágó előtt.

FÉRFI EHF-KUPA, 3. FORDULÓ,
A 16-OS KÖZÉPDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉS

GRUNDFOS-TATABÁNYA–SZENTPÉTERVÁR (orosz) 23–22 (11–9)
Tatabánya, 700
néző. V: Pandzic, Satorozija (bosnyákok)
TATABÁNYA: PAUL – Pásztor 3, Harsányi 3, Dénes, Katzirz, Mazák 2, DÍAZ 3. Csere: Törő, BODÓ 7, Boskovics 3 (2), Peric 2, Nagy Sz., Muszavi. Edző: Vladan Matics
SZENTPÉTERVÁR: Sicko – Driapocsko 3, Mirzojev 4, Naszirov, Piskin, JUNISZBEKOV 6, Kungarov 1. Csere: Kisov (kapus), Kalaras 2, Kovaljenko 1, Blagonagyezsin 2 (2), Kiszeljev 1, Csezlov 1. Edző: Dimitrij Torgovanov
Az eredmény alakulása. 7. p.: 7–4. 12. p.: 8–6. 27. p.: 10–7. 34. p.: 14–9. 37. p.: 14–13. 47. p.: 17–17. 52. p.: 18–19. 57. p.: 21–20
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
Vladan Matics:
– Szép győzelmet arattunk, nekünk ez kiváló eredmény a korábbi BL-szereplő ellen. Nincs miért szégyenkeznünk.
Dimitrij Torgovanov: – Túlságosan sok technikai hibát követtünk el, valamint fegyelmezetlenségeink miatt sokat játszottunk emberhátrányban. Döntetlennel vagy a győzelmünkkel is zárulhatott volna a kemény meccs, de a visszavágón ki tudjuk harcolni a továbbjutást.