Férfi kézi EHF-kupa: ötgólos hátrányban a Balatonfüred

2014.11.22. 21:05
A Balatonfüred ötgólos vereséget szenvedett az osztrák HC Hard vendégeként a férfi kézilabda EHF-kupa harmadik fordulójának első mérkőzésén.

Jól kezdett a Balatonfüred a Hard ellen, de a gyorsan és erőteljesen játszó osztrák bajnok hamar fordított. A 40. percben Szöllősi Balázst leütötték, mégis a Hardnak ítéltek szabaddobást a fiatal finn játékvezetők, akik a későbbiekben sem álltak a helyzet magaslatán. A második félidő közepén a balatoniak ziccereket és két hétméterest is elhibáztak, és a jól kontrázó osztrákok négy góllal elhúztak. Az előnyt a végére még növelték is, a találkozó pedig lökdösődésekkel ért véget. A füredieknek a jövő szombati visszavágóig sokat kell javulniuk.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
3. FORDULÓ, A 16-OS KÖZÉPDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
ALPLA HC HARD (osztrák)–BALATONFÜREDI KSE 31–26 (13–13)
Hard, 1400
néző. V: Laitinen, Korja (finnek)
Hard: DOKNICS – B. Zsivkovics 2, Markezs 1 (1), SCHLINGER 7, Kozina 3, Zeiner 4 (3), WEBER 5. Csere: Mikanovic 1, Wüstner, M. Jochum, Vogelauer, Rigas, KNAUTH 5, Dicker, Herburger 3. Edző: Thomas Huemer
Balatonfüred: Székely M. – Iváncsik T. 2 (1), Grigorjev 2, Szöllősi Balázs 3, VILOVSZKI 4, ZDOLIK 10, Kovacsics P. 1. Csere: Borbély Á. (kapus), Gerdán, Németh B., Juhász K., Győri, Bánhidi 3, Ligetvári, Gábori, Faluvégi 1. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–5. 12. p.: 9–8. 18. p.: 9–9. 25. p.: 13–11. 35. p.: 15–15. 41. p.: 18–16. 45. p.: 20–16. 51. p.: 23–21. 57. p.: 28–23
Kiállítások: 14, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/1
Csoknyai István:
– Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, és harminc percig álltuk is a sarat. A második félidőben sok ziccert hibáztunk el, az osztrákok pedig lekontráztak bennünket. Az ötgólos hátrány soknak tűnik, de jó játékkal ledolgozható. Néhány játékosomtól sokkal többet várok a visszavágón.