H. K. 2019.11.28 11:33 Frissítve: 2019.11.28 13:33

Férfi kézi EHF-kupa: francia, német és spanyol ellenfél vár a Tatabányára

Csütörtökön kisorsolták a férfi kézilabda EHF-kupa csoportbeosztását. Az egyedüli magyar csapatként főtáblára kerülő Grundfos Tatabánya a francia PAUC mellett a német Füchse Berlint és a Ligetvári Patrikot is foglalkoztató spanyol Logrono La Rioját kapta meg a D-csoportban.

Az EHF-kupa csoportbeosztása (Fotó: europeancup.eurohandball.com)

 

A magyar együttes a sorsolás után a hivatalos honlapján tudatta, hogy a csoportmérkőzésekre nem Tatabányán, hanem a győri Audi Aréna Győrben kerül sor.

A csoportkör első fordulójára február 8–9-én kerül sor, az utolsóra pedig március 28–29-én. A négyes döntőt Berlinben rendezik május 23–24-én.

A jelenlegi az EHF-kupa utolsó kiírása, a következő idénytől ugyanis átalakított formátumban, Európai Kézilabdaliga néven fut tovább a sorozat.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA, 2019–2020
A CSOPORTKÖR BEOSZTÁSA

A-CSOPORT
MT Melsungen (német)
Bjerringbro-Silkeborg (dán)
KPR Gwardia Opole (lengyel)
SL Benfica (portugál)

B-CSOPORT
Rhein-Neckar Löwen (német)
Liberbank Cuenca (spanyol)
USAM Nimes Gard (francia)
TTH Holstebro (dán)

C-CSOPORT
SC Magdeburg (német)
HBC Nantes (francia)
RK Gorenje Velenje (szlovén)
Abanca Ademar León (spanyol)

D-CSOPORT
PAUC Handball (francia)
GRUNDFOS TATABÁNYA KC
Füchse Berlin (német)
BM Logrono La Rioja (spanyol)

ELŐZMÉNYEK

Mint ismert, a Tatabánya összesítésben két góllal bizonyult jobbnak a ZTR Zaporizzsjánál, azaz sikerrel vette a selejtező harmadik fordulóját, és bejutott a csoportkörbe, melynek sorsolását a 2. kalapból várta. A Balatonfürednek és a Csurgónak ez nem sikerült: előbbit a negyedik kalapba került Ademar León, utóbbit a harmadik kalapos USAM Nimes búcsúztatta.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA, 2019–2020
A CSOPORTKÖR KALAPJAI
1. KALAP:
PAUC Handball (francia), SC Magdeburg (német), Rhein-Neckar Löwen (német), MT Melsungen (német)
2. KALAP:
Bjerringbro-Silkeborg (dán), Liberbank Cuenca (spanyol), HBC Nantes (francia), GRUNDFOS TATABÁNYA KC
3. KALAP:
USAM Nimes Gard (francia), Füchse Berlin (német), KPR Gwardia Opole (lengyel), RK Gorenje Velenje (szlovén)
4. KALAP:
TTH Holstebro (dán), Abanca Ademar León (spanyol), BM Logrono La Rioja (spanyol), SL Benfica (portugál)

2020.01.22 18:42:55

Kézilabda H. D.

Szabó Edina csapatának labdája volt a döntetlenhez az utolsó másodpercekben…

2020.01.22 15:03:32

Kézilabda H. D.

A Balaton-partiak szinte végig vezetve győzték le a bajnokság címvédőjét.

2020.01.22 14:16:13

Kézilabda VINCZE SZABOLCS (Malmö, összefoglaló), HATÁR DÁVID (Budapest, percről percre)

A magyar válogatott nyolcgólos vereséget szenvedett, így szinte biztosan lemarad az olimpiáról.

2020.01.21 17:53:06

Kézilabda VINCZE SZABOLCS (Malmö, összefoglaló), HATÁR DÁVID (Budapest, percről percre)

A 48. percben még 18–18 volt, utána viszont hatot kaptunk • Még az elődöntő sincs veszve.

2020.01.21 20:11:04

Kézilabda K. D.