Férfi kézi EHF-kupa: ismét csoportkörös a Tatabánya

N. P.N. P.
2019.11.23. 19:53
A Tatabánya csoportkörbe jutást ünnepelhetett az EHF-kupában (Fotó: Földi Imre, archív)
A Tatabánya az előző idényhez hasonlóan ezúttal is bejutott a csoportkörbe a férfi kézilabda EHF-kupában, miután a selejtező harmadik fordulójában 53–51-es összesítéssel elbúcsúztatta az ukrán ZTR Zaporizzsját. A magyar csapat 27–26-ra elveszítette idegenben a szombati visszavágót, ezzel együtt a főtáblára került. A Balatonfüred nyolcgólos vereséget szenvedett az Ademar León otthonában, így búcsúzott a sorozattól, csakúgy, ahogyan a Nimes-től kikapó Csurgó is.

A Tatabánya hektikus szereplése a ZTR Zaporizzsja otthonában is folytatódott, miután a Bányásznak az első mérkőzésen megszerzett háromgólos előnye már az ötödik percben elolvadt. Vladan Matics 5–0-nál kérte ki első idejét, mert félő volt, ha így folytatódik, nagy pofonba szalad bele a magyar bronzérmes. Amíg az ukránok elkényelmesedtek, addig Vitalij Komogorov bemelegedett: az orosz válogatott balátlövő 5/7-es mutatóval zárta az első félidőt, amelyet 12–10-re nyert meg a Komárom-Esztergom megyei alakulat. A fordulást követően már nem került veszélybe Balogh Zsolték továbbjutása, ez még akkor is igaz, ha egy ötperces gólcsendnek köszönhetően végül 27–26-re kikaptak. A Grundfos Tatabánya 53–51-es összesítéssel jutott az EHF-kupa csoportkörébe.

Kihagyott ziccerek és ki nem kényszerített hibák tömkelege jellemezte a León–Balatonfüred találkozót, amelyen az első negyedórában hét (!) gól esett. Csoknyai István együttese háromgólos fórral utazott Spanyolországba, s mivel a szünetben 14–9-re vezettek a hazaiak, így a Balaton-parti gárda kiesésre állt. A helyzet a folytatásban sem változott, a rossz napot kifogó füredieknek esélyük sem volt a továbbjutásra, akik így 56–51-es összesítéssel búcsúztak a sorozat további küzdelmeitől. A vendégektől a kapus, Bősz Dániel és a nyolcgólos Petar Topic teljesítménye megsüvegelendő.

Hét gólt engedélyezett az első félidőben a Nimes az odavágót három találattal megnyerő Csurgónak a szombati visszavágón, így a második játékrészre már nem maradt nyitott kérdés. A somogyiaknak ennek ellenére nincs miért szégyenkezniük, Baranyai Norbert tanítványai jól helytálltak a PSG egyik jelentős franciaországi riválisa ellen.

A 16 csapatos csoportkör sorsolását csütörtökön, 11 órától rendezik Bécsben.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓK

ZTR ZAPORIZZSJA (ukrán)–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 27–26 (10–12)
Zaporozzsija, 2800 néző. V: Fornasieri, Di Domenico (olaszok)
ZAPORIZZSJA: Veremcsuk – AKIMENKO 6 (4), ZALEVSZKIJ 5, Tilte 2, ILCSENKO 5, Sztrelnikov, Artemenko 1. Csere: Derevjankin (k), Iszancsuk 1, Scserbak 3, Hlusak 2, Burzak 1, Konsztantinov 1, Gacsev. Edző: Vitalij Andronov
TATABÁNYA: Bartucz – Vujovics 4 (2), KOMOGOROV 9, Vranjes 2, Győri M. 2, Borzas 2, Hornyák 2. Csere: Borbély (kapus), SZÁSZ A. 2, Balogh Zs. 2, SIPOS 1, Ilyés. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 6. p.: 5–0. 14. p.: 6–6. 21. p.: 8–8. 24. p.: 8–12. 34. p.: 11–13. 39. p.: 15–14. 44. p.: 16–18. 48. p.: 19–22. 54. p.: 22–26
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/2
Továbbjutott: a Tatabánya (53–51-es összesítéssel)
Vladan Matics: –
Ez egy győzelemmel felérő vereség volt. lyen felforgatott összeállításban – az első tíz percet leszámítva – is okosan, taktikusan játszottunk. A védekezésünk jól működött, elől pedig a kellő pillanatokban lőttük a gólokat. A hajrában viszont alig tudtam cserélni, szinte nem maradt egészséges játékosom.

ABANCA ADEMAR LEÓN (spanyol)–BALATONFÜREDI KSE 29–21 (14–9)
León, 5000 néző. V: Pandzics, Moszorinszki (szerbek)
LEÓN: SLAVIC – A. LÓPEZ 6, A. Fernández 3, LUCIN 8, MARCHÁN 4, Erwin Feuchtmann 2 (2), JAIME FERNÁNDEZ 4. Csere: Patockij (kapus), Carou, C. MartÍnez, Vieyra, Donlin, Juan Fernández 1, A. Pérez, Moszics 1, Casqueiro. Edző: Manuel Cadenas
BALATONFÜRED: BŐSZ – P. Rodríguez 2 (1), Máthé 3 (1), Németh B. 3, TOPIC 8, Sinkel 2, Bóka. Csere: Andó (kapus), Kemény, Vajda, Varga M., Déber, L. Jíménez 1, Szöllősi B., Sztevanovics 2, Ágh. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1. 13. p.: 4–1. 18. p.: 6–4. 23. p.: 10—5. 27. p.: 13–9. 35. p.: 15–11. 41. p.: 20–13. 45. p.: 21–17. 51. p.: 26–18. 57. p.: 28–20
Kiállítások: –, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
Továbbjutott: a León (56–51)
Manuel Cadenas: –
A továbbjutásunk a védekezésen múlt, sok labdát szereztünk, amelyekből könnyű gólokat lőttünk. Idegenben megleptek bennünket a fürediek, de jól játszva sikerült javítanunk.
Csoknyai István: – Ilyen jó kapusteljesítmény mellett szorosabb mérkőzést kellett volna játszanunk. Rengeteg kipattanót és eladott labdát ajándékoztunk ellenfelünknek, amely ezekből gyors gólokat lőtt.

USAM NIMES GARD (francia)–CSURGÓI KK 29–20 (17–7)
Nimes, 3900 néző. V: Fremstad, M. Pedersen (norvégok)
NIMES: Paul, Desbonnet (kapusok), Szanad 8 (2), Gallego 1, Rebichon 1, Salou 2, Nyateu 1, Dupuy 1, Guigou 3, Tobie 1, Acquevillo 1, Nieto 1, Prandi 7, George 2, Pasolus. Edző: Franck Maurice
CSURGÓ: Pallag – Vasics 1 (1), Asztrasapkin 7 (2), Hadziomerovic 1, Potocnik 5, Kovacevic, Oslak 3. Csere: Zaponsek (kapus), Leimeter 2, Szeitl 1, Vasvári. Edző: Baranyai Norbert
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 15. p.: 11–2. 22. p.: 16–6. 40. p.: 23–10. 45. p.: 26–13. 53. p.: 27–17
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3
Továbbjutott: a Nimes (54–48)
Baranyai Norbert: – Csonka kerettel vágtunk neki a visszavágónak, miután az utolsó edzésen Nagy Szabolcs kéztörést szenvedett, és vele együtt három meghatározó játékosunkat veszítettük el rövid idő alatt. Az első félidőben bizonytalanok voltunk támadásban, és a távoli zónákból sem tudtunk eredményesek lenni, ráadásul nagyon sok lerohanásgólt kaptunk. Már ekkor eldőlt a továbbjutás, de a fordulás után összekaptuk magunkat, ezért nem nőtt a különbség.