Férfi kézi EHF-kupa: az Orosháza kettős vereséggel búcsúzott

2014.11.30. 20:31
Az Orosháza hazai pályán 32–25-re kikapott a Skjerntől, így kettős vereséggel búcsúzott a férfi kézilabda EHF-kupától, a dán csapat jutott a legjobb 16 közé.

Az orosháziak a dániai 20 gólos vereség után a tisztes helytállásban bízhattak, szépen szerettek volna elköszönni a nemzetközi porondtól.

A dánok láthatólag nem szakadtak meg túlságosan, de így is uralták a mérkőzést. A sokat cserélő, energiáját most már inkább a bajnoki mérkőzésekre tartalékoló hazai csapat becsülettel harcolt, szurkolóiknak nem lehetett panaszuk Mazicsékra.

Szünet után a Budayt pihentető orosháziak kiegyenlítettek, ám a dánok pillanatok alatt váltottak, és visszaállították a régi rendet. Az északi csapat igazolta hírnevét, és Orosházán is könnyedén győzött. A Skjern kettős győzelemmel, 72–45-ös összesítéssel jutott a legjobb 16 közé.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–SKJERN HANDBOLD (dán) 25–32 (12–16)
Orosháza, 600 néző. V: D. Santos, R. Fonseca (portugálok)
OROSHÁZA: Herjeczki – Benis, Németh G. 1, Mazics 3, Morva 2, Buday 1 (1), Németh L. Csere: Ivanisevics (kapus), Berta, STRANIGG 5, Milovics, Szeitl 1, KNEZSEVICS 6 (5), Varsandán Á. 1, Pásztor M. 1, TÁRKÁNYI 4. Edző: Vladan Jordovics
SKJERN: PEDERSEN – Rasmussen 4, Möllgaard 1, Börm, KLITGAARD 3, MIKKELSEN 6 (2), M. Cristensen 3 (1). Csere: Laursen (kapus), Markussen 4, B. CRISTENSEN 5, Jörgensen 1, Hansen 3, Bergholt 2. Edző: Ole Nörgaard
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1. 9. p.: 4–3. 15. p.: 6–9. 22. p.: 10–12. 29. p.: 11–15. 34. p.: 14–17. 41. p.: 18–18. 44. p.: 19–22. 50. p.: 21–26. 58. p.: 24–31.
Kiállítások: 12, ill. 18 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 4/3
Vladan Jordovics:
– Az első mérkőzés eredménye meghatározó volt. Jobban játszottunk, mint Dániában, elégedett vagyok a csapattal.
Ole Nörgaard: – A Skjernben aratott győzelmünk után nyugodtan léphettünk pályára Orosházán. Jó közönség előtt mindkét csapat játszotta a kézilabdát.