Férfi kézi EHF-kupa: a Szeged eperjesi segítséggel csoportelső

2014.03.29. 17:27
A kék mezes szegediek svéd ellenfelük fölé nőttek (Fotó: MTI)
A Pick Szeged hazai pályán 29–18-ra nyert a svéd Kristianstad ellen a férfi kézilabda EHF-kupa C-csoportjának záró fordulójában. A Tatran Presov szintén otthon 30–29-re megverte a Nantes-ot, ezzel pedig nagy szívességet tett a Tisza-partiaknak, akik így csoportelsőként jutottak tovább.

Súlyos nantes-i vereségével lépéshátrányba került a Pick a francia gárdával szemben, a Kristianstadot azonban már csak közönsége miatt is illett megvernie. A szépszámú publikum kiszolgálása szinte tökéletesen sikerült, a svéd gárda ezúttal korántsem tanúsított akkora ellenállást, mint a két csapat első mérkőzésén.

A Pick 5–0-s sorozattal nyitott, a vendégek már a 3. percben időt kértek. A kezdeti sokk után összeszedték magukat, így a szünetben „csak” 16–9-es hátrányban voltak.

A fordulás után Ancsin Gábor és Jonas Källman vezérletével tízgólosra nőtt a különbség, közben pedig a jól védő Mikler Rolandot az utolsó húsz percre Tatai Péter váltotta a kapuban. Ő is remek napot fogott ki, így a Kristianstad nem tudta elkerülni a kiütéses vereséget.

A szegediek tehát megtették, amit megtehettek, két órával később pedig örömmel értesülhettek a hírről, amely szerint a már biztos kieső Tatran Presov egy góllal felülmúlta a Nantes-ot, azaz a Pick nyerte meg a C-csoportot. Ez azért fontos, mert így egy csoportmásodikat kap majd ellenfélül a negyeddöntőben, biztosan elkerüli például a B jelű négyes élén végző, remek erőkből álló Montpellier-t.

IMRE VILMOS A CSURGÓI KK, ANCSIN GÁBOR A PICK SZEGED MÉRKŐZÉSÉT ÉRTÉKELI

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
C-CSOPORT, 6. FORDULÓ
PICK SZEGED–KRISTIANSTAD (svéd) 29–18 (16–9)
Szeged, 2500
néző. V: Argiridisz, Muttasz (ciprusiak)
SZEGED: MIKLER – Laszica 1, ANCSIN 7, Mindegía 2, ZUBAI SZ. 3, Ilyés 3, KÄLLMAN 4. Csere: TATAI (kapus), Larholm 2 (1), Blazevic, Vadkerti A., BALOGH ZS. 5 (3), Vranjes 1, Prce, Gidai 1, Czina. Edző: Carlos Pastor
KRISTIANSTAD: Beutler – J. Larsson 2, Cederholm 2, LINDSKOG 5, A. Lindgren, Gudmundsson 1, Jepson. Csere: LUCAU (kapus), Matsen 4 (2), OLSSON 4, Petersson, Röxned. Edző: Ola Lindgren
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–0. 11. p.: 10–3. 17. p.: 12–5. 25. p.: 16–7. 35. p.: 17–11. 43. p.: 23–13. 49. p.: 26–14. 57. p.: 28–16
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 2/2
Carlos Pastor:
– Hatékony védőmunkánknak és kapusunk, Mikler Roland bravúrjainak köszönhetően gyorsan elhúztunk. Szünet után tekintélyes előnyünk birtokában valamennyi cserejátékosomat pályára küldtem. Véleményem szerint a legerősebb csoportban harcoltuk ki a továbbjutást, holnaptól pedig azért dolgozunk, hogy a negyeddöntőt is sikerrel vívjuk meg.
Ola Lindgren: – Sajnos nem voltunk egyenrangú ellenfelei az európai top tízbe tartozó Szegednek. Fejlődésünk érdekében a jövőben sok ilyen magas hőfokú nemzetközi mérkőzést kell játszania fiatal csapatomnak.

Tatran Presov (szlovák)–Nantes (francia) 30–29 (16–10)