Szépen indult, de tükörsima dán siker lett a vége

2017.05.07. 20:20
Ezúttal nem sikerült „orrba nyomnunk” a dánokat (Fotó: Török Attila, archív)
A magyar férfi kézilabda-válogatott idegenben 35–27-re kikapott az olimpiai bajnok Dániától a 2018-as Európa-bajnoki selejtezősorozat 3. csoportjának 4. fordulójában.

DÁNIA:
N. Landin – SVAN 7, Vest Kirkelokke 4, Toft Hansen 2, Møllgaard 1, M. HANSEN 8 (1), M. LANDIN 5. Csere: MÖLLER (kapus), Olsen 1, MENSAH LARSEN 5, Zachariassen 2
MAGYARORSZÁG: Borbély – IVÁNCSIK T. 5 (3), Balogh Zs. 4 (2), Lékai 4, Bánhidi 2, BODÓ 5, Juhász Á. 2. Csere: Székely (kapus), Ligetvári 1, Vilovszki 1, Győri M. 2, Schuch, Szepesi 1, Szöllősi Sz.
Az eredmény alakulása. 10. p.: 4–5. 13. p.: 5–8. 17. p.: 7–11. 21. p.: 10–12. 27. p.: 16–16. 33. p.: 21–17. 42. p.: 26–19. 54. p.: 32–24
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/5

A csoport másik meccsén: Hollandia–Lettország 25–24

A magyar válogatott Nagy László, Mikler Roland, Császár Gábor és Dzsamali Iman nélkül, mindössze 14 fős kerettel utazott el Dániába, így Xavi Sabaté több fiatalnak is lehetőséget adott az olimpiai bajnok otthonában.

A mieink pedig alaposan meglepték a kissé álmosan kezdő dánokat, remek első félidőt produkáltak. Az első tíz percben fej fej mellett haladtak a csapatok, aztán Bodó Richárd megrázta magát, egymás után háromszor is védhetetlenül lőtt a léc alá, így a magyar válogatott négy góllal is vezetett negyedóra elteltével.

A két-, illetve háromgólos előnyt pedig sokáig tartottuk, több játékos is kiemelkedően teljesített: Lékai Máté remekül szervezett, Győri Mátyás többször is megkavarta a dán védelmet, de állandó veszélyt jelentett Juhász Ádám vagy Bánhidi Bence is. A félidő végére azonban egyenlítettek a dánok: elsősorban a kapusteljesítmény miatt, míg nálunk sem Borbély Ádám, sem Székely Márton nem tudott igazán hozzátenni, addig a Niklas Landint váltó Kevin Möller fogott néhány labdát. A 30. percben, a találkozó folyamán először át is vették a vezetést a hazaiak, így dán előnnyel vonultak pihenőre a játékosok (18–17).

A második félidőre aztán egy jóval magasabb fokozaton pörgő dán csapat jött ki, míg mi tíz perc alatt két gólt lőttünk, ők hatot. Az átlövéseik rendre utat találtak a kapunkban, két szélsőjük, Magnus Landin és Lasse Svan pedig mindent bedobott.

Az olimpiai bajnok egyre jobban ellépett, a Szepesi István személyében újoncot is avató magyar válogatott nem tudott újítani, így Dánia végül nyolc góllal, 35–27-re győzött, ezzel pedig szinte biztosan az első helyen zár a csoportban.

A mieinknek nincs szégyenkeznivalójuk, a fiatalokkal teletűzdelt csapat nagyot küzdött, és a kulcsemberek hiányában sem vallott szégyent az olimpiai bajnok otthonában. Folytatás – egyben a selejtező zárása – júniusban következik: a magyar válogatott előbb 15-én Lettországban lép pályára, majd 18-án Hollandiát fogadja Veszprémben.

AZ 1. CSOPORT ÁLLÁSA
1. Dánia 4 3 1 125–95 7
2. MAGYARORSZÁG 4 2 1 1 104–103 5
3. Hollandia 4 2 2 101–108 4
4. Lettország 4 4 90–114 0

A 2018-as horvátországi Eb-re a hét csoport első és második helyezettje, valamint a legjobb csoportharmadik jut ki.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Lékai remek bejátszása után Szöllősi ellen szabálytalankodnak, hetes és két perc. Iváncsik Tamás ezt is belövi. Svan ejtése még belefér, így a dán válogatott 35–27-re megnyeri a mérkőzést, így jó eséllyel a csoport élén zár.
59. perc: Bánhidit kap kiállítást a végén. Kirkelökke lövését ezúttal védi Borbély. 34–26
58. perc: Gyönyörű gól! Iváncsik Tamás cundere talál utat a hálóba, egy kicsit a kapufa is besegített. 34–26
57. perc: A mieinknek nem sikerült egy kínai, Mikkel Hansen pedig tízről lövi ki a bal felsőt. 34–25
56. perc: Mensah Larsen két lábról felugorva bombáz a magyar kapuba. 33–25
55. perc: Győri harcol ki büntetőt, Iváncsik Tamás pedig értékesíti a hetest. Négyből négy büntetőt belőttünk. 32–25
54. perc: Ismét sikerült ziccerbe kerülni, de Juhász a kapu fölé pattintja a labdát. Magnus Landin viszont ismét jól céloz, először van közte nyolc. 32–24
53. perc: Kirkelökke is remekel, védhetetlenül lő a jobb felsőbe. 31–24
52. perc: Hansen hibázik ziccert, Bodónak pedig sikerül előkészíteni, ki is lövi a jobb alsót. 30–24
51. perc: Bodó talpról eleresztett lövését védi Möller, ezúttal nem volt nehéz feladata. 30–23
50. perc: Kirkelökke adja le a szélre, Svan pedig mondani sem kell, a hálóba lő. Hatból hatnál tart a szélső. 30–23
49. perc: Kikéri utolsó idejét is a magyar válogatott szövetségi kapitánya. Győri harcol ki büntetőt, Iváncsik Tamás hetesébe beleér Möller, de a labda a hálóban köt ki. 29–23
48. perc: Mikkel Hansen nyolcról felugrik, erre pedig nincs ellenszerünk, ez a lövés is ott pihen a kapunkban. 29–22
47. perc: Lékai, Bodó, Szepesi a labda útja, az újonc pedig megszerzi az első gólját a magyar válogatottban. 28–22
46. perc: Lékai egy remek átemelős csel után mellé durrant, szerinte szabálytalankodtak vele szemben. Borbély visszaállt, és azonnal véd egyet. 28–21
45. perc: Ezúttal is remek a dán húzás a bal oldalra, Magnus Landin pedig kilövi a hosszút. 28–21
44. perc: Mensah Larsen talál be emberhátrányból, de Lékai révén azonnal jön a válasz. 27–21
43. perc: Zachariassen oszt ki egy Taslit Lékainak, teljesen jogos a kiállítás. Szerencsés gól, Lékai lövése után a sáncról vánszorog a kapuba a labda. 26–20
42. perc: Bodó futtából lő, Möller pedig figyel és oldalra tolja a labdát. Mensah Larsont nem tudjuk megállítani még szabálytalanul sem, ez is bent van. 26–19
41. perc: Mikkel Hansen tizenegyről a kapu jobb oldalába lő, Székely a másik irányba indult el. 25–19
40. perc: Vilovszki takarít hátul, támadásban aznban elveszik a labdát szabálytalan zárás miatt. 24–19
39. perc: Mensah zárása után Kirkelökke a szaggatottról zúdít óriási gólt a magyar kapuba. Remek magyar akció, de Bánhidi a kapufára vágja a labdát. Kár érte! 24–19
38. perc: Sabaté időt kér, ötgólos a dán előny. Két beállóval játszunk, ezzel megzavarjuk őket, Ligetvári pedig gólt lő a szélről. 23–19
37. perc: Győri lő gólt, de belemenés miatt nem adják meg. Svan most megállíthatatlan, remekül ejti át Székelyt. 23–18
36. perc: Azonnal ki is használják, Hansen passzát Svan lövi be. 22–18
35. perc: Szépen játszottunk, Balogh, győri, Lékai volt a labda útja, utóbbi azonban nem találta el a kaput. Rosszul cserélünk, újabb kiállítás. 48 másodpercen keresztül kettős a hátrány. 21–18
34. perc: Bodó nem talál kaput, Mikkel Hansen pedig a szaggatotton kívül ugrik fel, és a hálóba bombáz. Balogh töri meg a csendet, szépen kilövi a bal felsőt. Bodó késik el, odaüt Mensah Larsennek, ez is kiállítás, Kirkelökke azonban hibázik. 21–18
33. perc: Balogh próbálkozását fogja Möller, a dánok pedig büntetnek, Magnus Landin lő gólt. 19–17
32. perc: Lékai passza pontatlan, megint jöhetnek a hazaiak. Kirkelökke próbálkozását védi Székely. 19–17
31. perc: Elkezdődött a második félidőt, a dánok vezetik az első támadást. Mensah Larsen pedig góllal nyitja a második játékrészt. 19–17

1. FÉLIDŐ

30. perc: Győri próbálkozását fogja Mölller, az újabb indítást pedig újra Svan használja ki. Először vezetnek a dánok. Ligetvári a szélről kísérletezik, de Möller védi, Mikkel Hansen lövését pedig blokkoljuk, így egygólos dán vezetéssel vonulnak a csapatok a pihenőre. 18–17
29. perc: Hansen is tud hibázni, ezúttal nem talál kaput. Nem úgy, mint Juhász, aki remekül lő a hálóba. Nem érünk vissza, Svan lő gólt gyorsindítás után. 17–17
28. perc: Balogh betörése után nincs fújás, a magyar átlövő pedig mellé dobja a labdát. 16–16
27. perc: Mensah Larsen is beköszön, ismét csak egy van közte. Újabb Hansen-bomba, Székelynek nem volt esélye, egyenlítenek a dánok. 16–16
26. perc: Mikkel Hansen sem szórakozik sokat, óriási gólt lő a léc alá. Juhász ezúttal irányítóból indul meg, támadja a falat, majd a hálóba lő. 14–16
25. perc: Újoncavatás, Szepesi érkezik a bal szélre. Balogh lövését passzívnál védi Möller. Zachariassen pedig azonnal büntet egy remek Möller-indítás után. Győri is felveszi a ritmust, újabb gólt lő. 13–14
24. perc: Juhász ló gólt, de lépés miatt nem adják meg. Nálunk marad a labda, megtaláljuk Vilovszkit, aki megszerzi az első gólját a magyar válogatottban. Emberelőnyben megtalálják Svant, aki ilyen jó szögből nem szokott hibázni, ezúttal sem teszi. 12–14
23. perc: Toft Hansent nem sikerül megtartani, Iváncsik Tamás áll ki két percre, Mikkel Hansen pedig értékesíti a hetest. 11–13
22. perc: Hansen lemarad, Iváncsik Tamás pedig felkanyarodik és kilövi a rövid oldalt. 10–13
21. perc: Zachariassen válaszol azonnal, beállóból lő gólt. Győri ezúttal kiharcol egy kiállítást, Zachariassennek kell leülnie. 10–12
20. perc: Labdát veszítünk, jön a dán lerohanás, melynek végén Möllgaard értékesíti a ziccert. Kettőre zárkóznak a hazaiak, Sabaté időt kér. Győri pedig először beköszön a meccsen. 9–12
19. perc: Lékai elcsúszik, így elveszik a labdát a cseh bírók. Olsen passzát lelesi a védelem, Borbély pedig kiüti a labdát, így jöhetünk. 8–11
18. perc: Mikkel Hansen lő gólt, pedig már nagyon-nagyon passzívon voltak a dánok. 8–11
17. perc: Lékai is elemében van, remek átlövést küld a jobb felsőbe. 7–11
16. perc: Kirkelökke zúdít óriási bombát a magyar kapuba, majd Bodó lő fölé. Kapust cserél Dánia, Möller érkezik a kapuba. Borbély-bravúr! Mikkel Hansen ziccerét rúgja oldalra. 7–10
15. perc: Remek, már négy közte! Balogh ugrik fel a szaggatotton, majd a jobb alsóba lő. Landin egyelőre nem érzi a ritmust. 6–10
14. perc: Morten Olsen ezúttal test mellől lő remek gólt. Borbélynak ezúttal sem volt esélye. Lékai kiváló passza után Bánhidi fordul be, és a kapuba helyezi a labdát. 6–9
13. perc: Elképesztő, előbb Lékai előkészítése után lő újabb óriási gólt Bodó, majd miután elszórják a labdát ismét Bodó bombáz a kapuba, ezúttal nagyjából tizenegy méterről! Azonnal jön a dán időkérés. 5–8
12. perc: Micsoda gól! Bodó a szaggatottról tüzel a léc alá. Jön azonnal a válasz, Magnus Landin lő gólt a szélről. 5–6
11. perc: Lékai forgolódik a falban, majd a kapu mellé lő, azonban szabaddobást kapunk.
10. perc: Kirkelökke lő nyolc méterről, de a jobb oldali kapufáról kifelé pattan a labda. 4–5
9. perc: Lékai harcol ki remek cselek után büntetőt, Balogh pedig ezt is bedobja. 4–5
8. perc: Elszámolja magát a magyar védelem, Toft Hansen pedig kíméletlenül kihasználja ezt, befordul és gólt lő. 4–4
7. perc: Kirkelökke pattint remekül a hálóba, újra iksz. De csak eddig, Bánhidit találjuk meg, ő pedig a kapuba pattintja a labdát. 3–4
6. perc: Möllgaard szedi le a levegőből Juhászt, ez is kiállítás. Bodó használja ki az előnyt, elhajlásból a bal alsóba lő. 2–3
5. perc: Balogh lövését oldalra tolja Landin. Vilovszki rántja vissza Svant, villan a sárga. Mikkel Hansen töri szinte ketté a lécet, a labda szerencsére kifelé pattan, a kipattanó pedig a miénk. 2–2
4. perc: Mikkel Hansen remek bejátszását Toft Hansen váltja gólra. 2–2
3. perc: Lékai nagyon agresszívan tör be, hetes a jutalma. Balogh veszi kezébe a labdát, és a kapus lába alatt a hálóba pattint. 1–2
2. perc: Lékai talpról kilövi a bal alsót, Landint meglepte, nem ért oda a kapus. Ligetvári löki meg a levegőben Mikkel Hansent, azonnal jön a két perces kiállítás. Gyorsan kihasználják az előnyt, Magnus Landin lő gólt a szélről. 1–1
1. perc: Elkezdődött a meccs, a mieink vezethetik az első támadást. Tiszta fehérben a magyarok, pirosban a dánok. 0–0

ELŐZMÉNYEK

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Dánia–Magyarország férfi kézilabda Európa-bajnoki selejtező mérkőzés. Tartsanak velünk!

A két válogatott csütörtökön Budapesten is megmérkőzött egymással, akkor 25–25-ös végeredmény született. A magyar együttes jól játszott, az olimpiai bajnok Dánia azonban egy időn túli hetessel egy pontot megmentett. Részletek itt!

„Butaság miatt egyenlítettek a dánok”így látták és értékelték a főszereplők a budapesti meccset.

A magyar csapat meglehetősen tartalékos kerettel készült a mai meccsre, miután több kulcsember, így Császár Gábor és Dzsamali Iman, valamint Mikler Roland és Nagy László sem utazott el Dániába.