Férfi kézi Eb: ikszeltek a svédek, még él az olimpiai remény

2016.01.26. 22:11
A lengyelországi férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjében Dánia 28–28-ra végzett Svédországgal, így még él a magyar válogatott minimális reménye az olimpiai selejtezős hely megszerzésére.

A magyar válogatott mérkőzéséről ide kattintva olvashat!

Nem kezdtek rosszul a svédek, hiszen a 6. percig rendre ők kerültek előnybe (3–2), ezt követően azonban csak a 14. percben találtak be, addig pedig már meglógtak a dánok (4–7).

A két-három gólos differencia a 19. perc után villámgyorsan megnőtt, 7–9 után 7–12-re változott az állás, a közte öt pedig a 28. percig állandósult is (10–15).

A szünetre viszont már csak kettővel mentek Mikkel Hansenék, Johan Jakobsson pedig a második félidő elején jelezte, nem adták még fel a harcot (14–15).

Hiába jött fel ugyanakkor rendre egy gólra a svéd csapat, a dánok mindig tudtak újítani, és az 52. percben eldőlni látszott a meccs (23–26). Hogy aztán az utolsó öt percre ismét csak eggyel vezessenek (25–26).

A hajrában megint elhúzott hárommal a dán csapat (25–28), a forgatókönyvnek megfelelően viszont rögvest visszakapaszkodtak a svédek, és az utolsó másodpercekben megmentettek egy pontot (28–28).

Azzal, hogy a svédek nem nyertek, még életben maradt a minimális olimpiai reményünk, ehhez „csak” annyi kell:

– hogy nyerjünk Svédország ellen

– hogy a macedónok ne nyerjenek Fehéroroszország ellen vagy a fehéroroszok ne nyerjenek legalább hárommal több góllal, mint mi

– hogy Norvégia Európa-bajnok legyen vagy második a franciák mögött. (Ez utóbbi lehetőségéhez pedig nem kell más, mint egy iksz a norvég–francián, miközben a lengyelek kikapnak a horvátoktól.)