A Szeged lejátszotta a pályáról a tanácstalan Löwent

2015.12.05. 20:41
Zubai Szabolcs ezúttal is bátran ment bele az ellenfél falában az adok-kapokba (Fotó: MTI)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 10. fordulójában a Mol-Pick Szeged hat góllal nyert otthon az RN Löwen ellen. A Tisza-partiak ezzel pontszámban beérték német ellenfelüket, és mivel az egymás elleni eredményük jobb – hiszen idegenben csak ötgólos (30–25) vereséget szenvedtek –, a végelszámolásnál esetleges pontazonosság esetén majd előtte végeznek. A Szeged ezzel a sikerrel – hasonlóan a Veszprémhez – már biztos továbbjutó. A csoportban korábban meglepetésre a lengyel Kielce két góllal (33–31) nyert Barcelonában.

Nagyot küzdött egymással a Szeged és a Löwen, a közel egyenlő erők csatájában az döntött, hogy a hazai védelem nüánsszal jobban zárt, illetve Dean Bombac személyében klasszisteljesítményt is felvonultatott. Az első félidő közepén egyszer már megléptek négy góllal a házigazdák, de a német időkérés után még volt visszaút a vendégek számára. A bírók olykor könnyű síppal adták a két perceket, ám ebből egyik csapat sem tudott sokat profitálni. A szünetben kettővel ment a házigazda, teljesen megérdemelten (14–12).

BALOGH KÖNYÖKÉT MŰTENI KELL
Csütörtökön megműtik Balogh Zsoltot, a Mol-Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának jobbátlövőjét. A magyar válogatott bal könyöke méga múlt heti, Montpellier elleni, 29–29-es döntetlennel végződő mérkőzésensérült meg. Ez a sérülés aRhein-Neckar Löwen ellen 30–24-re megnyert találkozónkiújult, így elkerülhetetlenné vált az operáció.

Mivel a kapusteljesítmények egyik oldalon sem érték el a közepest, kontrák és letámadások nélkül zajlott a csata, amely a falak előtt dőlt el. Ebben pedig a Szeged bizonyult jobbnak. Hiába volt némi fizikai fölényben a Löwen, sok mozgással és nagy lelkesedéssel ezt ellensúlyozni tudta a Szeged. No meg azzal, hogy Bombac mellé felzárkózott Antonio García Robledo is, aki ugyancsak jól megszórta magát és a Löwent. A látogatók nem igazán értették, mi történik velük, így egyre dühösebben vették tudomásul, hogy kezd végleg elmenni a meccs. Egyedül a sokat vállaló Mads Mensah Larsennel gyűlt meg a bajuk a szegedieknek, mondjuk vele rendesen. Kétszer is időt kértek a vendégek, de már egyik sem segített rajtuk. A hajrára nem maradt különösebb izgalom, csupán az, hogy mennyivel győznek a hazaiak, és ezzel mire mennek a Löwen elleni összehasonlításban. A slusszpoén az utolsó másodpercben jött össze a szegedieknek (30–24).

BOMBAC: HIBÁTLANUL JÁTSZOTTUNK! EZ VOLT AZ ÉV MECCSE!

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 10. FORDULÓ

B-CSOPORT
MOL-PICK SZEGED–RN LÖWEN (német) 30–24 (14–12)
Szeged, 3200
néző. V: Stolarovs, Licis (lettek)
SZEGED: SIERRA – Prodanovics 1, Zubai Sz. 1, KäLLMAN 6, Blazevic, Ilyés, BOMBAC 11 (5). Cs: WYSZOMIRSKI (kapus), BALOGH ZS. 2, GARCÍA 8, Parrondo, Ancsin, Vranjes 1, Csuruvija, Goncalves. Edző: Carlos Pastor
LÖWEN: Appelgren – GROETZKI 3, Petersson 1, Schmid 1, BAENA 2, LARSEN 8, Gensheimer 6 (1). Cs: Stochl (kapus), Pekeller 1, Guardiola 1, Ekdahl 1. Edző: Nikolaj Jacobsen
Az eredmény alakulása. 8 perc: 2–3. 18. p.: 9–5. 20. p.: 9–8. 27. p.: 13–10. 52. p.: 25–20

2. félidő

60. perc Vége a mérkőzésnek!
60. perc
Wyszomirski védett, majd indított, Källman beletolt a labdába, amely az üres kapuban kötött ki. 30–24
60. perc
Garcia Robledo lőtt nagy gólt. 29–24
60. perc
Rövidbe bevágott német lövés. 28–24
59. perc
Bombac bejátszása rossz, támadhat a Löwen.
59. perc Szegedi időkérés.
59. perc
Wyszomirski védett bravúrral ziccert!
58. perc
Bombac passzolta el a labdát.
58. perc Német kiállítás.
58. perc
Újabb német gól. 28–23
57. perc
Kapkodnak a vendégek, a szélről Källman lőtt gólt. 28–22
57. perc
Garcia Robledo lőtt kapu mellé.
56. perc
Larsen lövését, amely a sáncon erejét veszítette, védte Wyszomirski.
56. perc
Elveszítette a labdát a Szeged.
56. perc
Bombac kapott külön emberfogót.
55. perc
Wyszomirski védett ismét.
55. perc
Vranjes szedett le egy labdát, majd bevágta. 27–22
54. perc
Larsenel nem bírnak a szegediek. 26–22
54. perc Német időkérés.
53. perc
Garcia Robledo vágta be az átlövést a rövidbe. 26–21
53. perc
Az ellentámadást ellépték a vendégek.
52. perc
Stochl védte a szegedi átlövést.
51. perc
Szélső betörés után eredményesek a vendégek. 25–21
51. perc
Bombac altatott, majd a földről villámkézzel kilőtte a jobb felsőt. 25–20
50. perc
Larsen szerezte meg a hatodik gólját. 24–20
50. perc
Wyszomirski védett bravúrral, a kontrából Källman volt eredményes. 24–19
49. perc
Juan Carlos Pastor reklamált, kapott is érte egy sárga lapot.
49. perc
Támadófault Vranjes ellen, a Löwenhez került a labda.
49. perc
Labdát szereztek a hazaiak, de a kontrát nem tudták végigvinni.
49. perc
Kimaradt szegedi lövés.
48. perc
Bő egy perces passzolgatást követően középről csak begyötörte a gólt a Löwen. 23–19
47. perc
Kapust cserélt a Szeged, közben támadásban eladták a labdát a hazaiak.
46. perc
A szélről voltak eredményesek a vendégek. 23–18
45. perc
Garcia Robledo pókhálózta le a bal felsőt. 23–17
44. perc
Gólt lőttek a vendégek. 22–17
44. perc
Garcia Robledo tört be, de ziccerét védte Stochl. A kipattanó Zubaié. Utána eladták a labdát a hazaiak.
43. perc
Sierra védett egy kapu közepébe tartó távoli lövést.
43. perc
Garcia Robledo lőtt gólt. 22–16
42. perc
Kapkodnak a vendégek, egymással veszekednek, kapufát lőttek. Ez edzőjüktől is kapják a fejmosást a kispadnál.
41. perc
Bombac lövése a kapufáról pattant ki. A kipattanó a Szegedhez került, nem sokáig.
41. perc
Zubait kellett ápolni, aki a Löwen falánál kapott egy nagyot még a vendégek akciója előtt.
41. perc
Gyors akcióból válaszolt a Löwen. 21–16
41. perc
Balogh lőtt nagy gólt átlövésből. 21–15
40. perc
Larsen lőtt kapu fölé. Támadhat a Szeged.
40. perc Német időkérés.
40. perc
Balogh gólja után kapuscsere a vendégeknél. Először vezet öttel a Szeged. 20–15
39. perc
Kapu mellé lőtt német próbálkozás.
38. perc
Bombac ellentétes mozgás közben lőtt vissza, ez is bement. 19–15
38. perc
Schmid lőtt gólt. 18–15
38. perc Zubait állították ki két percre.
37. perc
Bombac átlövésgólja. 18–14
36. perc
Emberhátrányban húzta szélsőziccerig a Löwen. 17–14
36. perc
Rossz passz Källmannak, támadhat a Löwen.
35. perc
Larsen lövését védte a kapufával Sierra.
35. perc Bombac passzából Zubai harcolt ki büntetőt és kiállítást. Bombac ezúttal behúzta a labdát a kapuba. 17–13
34. perc
Sierra védett lábbal.
34. perc
A Szeged büntetőt reklamált, de csak szabaddobást kapott. Bombac pedig büntetett. 16
–13
33. perc
Larsen átlövésből lőtt gólt. 15–13
32. perc
Másfél percig támadott a Szeged, Garcia Robeldo második lövése már gólt ért. 15–12
31. perc Elkezdődött a második felvonás.

1. félidő

30. perc Vége az első félidőnek.
30. perc
Védett a vendégkapus, majd a Löwen akciójánál Sierra is.
30. perc Szegedi időkérés.
29. perc
Nem állt össze a hazai védekezés, gólt lőtt a Löwen. 14–12
29. perc
Sierra védett, a rendezetlen német védekezés ellen Garcia Robledo volt eredményes. 14–11
28. perc
Technikai hiba szegedi részről, jöhetnek a vendégek.
27. perc
Larsen lőtt gólt. 13–11
27. perc
Szegedi belemenés, a Löwen visszakapta a labdát.
27. perc
A Löwen elvesztette a labdát, támadhatnak a hazaiak.
26. perc
Garcia Robledo lőtt átlövésgólt. 13–10
26. perc
Labdát szerzett a Szeged, Bombac vitte a kontrát, de elcsúszott, oda a lehetőség. A labda viszont maradt a hazaiaknál.
26. perc Vranjes húzta vissza ellenfelét, ez is két perc.
25. perc
Ilyés a falban harcolt ki büntetőt. Bombac láb között pattintotta be. Hat gólnál jár a szlovén irányító. 12–10
25. perc Újabb német kiállítás.
24. perc
Német kapufa után a kipattanót a vendégek gyűjtötték be, az ismétlésből már gólt szereztek. 11–10
23. perc
Vranjes harcolt ki büntetőt. A kapuba Stochl érkezett a kispadról, Bombac bepattintotta alatta a labdát. 11–9
23. perc
Belül védekezés miatt lőhet büntetőt a Löwen. Geinsheimer lövését nem védhette Sierra. 10
–9
22. perc
Bombac megnézte a kapu bal oldalát, és talpról közbelőtt. 10–8
22. perc Kiállítás a Löwennél.
21. perc
Larsen hámozta át magát az emberén, majd lendületbe jövő újabb gólt lőtt. 9–8
20. perc
Technikai hiba a Szegednél támadásban.
20. perc
Larsen lőtt nagy gólt átlövésből. 9–7
19. perc
Bombac kapott egyet ütközés közben, a labda a Löwenhez került.
18. perc Beállóból szépítenek a vendégek, plusz Ilyést két percre kiállították. 9–6
18. perc
Ilyés hát mögött húzta tovább a szélre, Källman felkanyarodott és gólt lőtt. 9–5
17. perc
Majdnem passzívak voltak a németek, aztán kapu mellé lőttek.
17. perc
Bombac remek bejátszásából Zubai eredményes. 8–5
16. perc
Emberelőnyben a Szeged.
15. perc
Ez gyorsan ment: szép átlövésből eredményesek a vendégek. 7–5
15. perc Német időkérés.
15. perc
Garcia Robledo lőtte át a német falat. 74
14. perc
A szegedi sáncról pattant ki a labda, majd a sarokdobás után labdát szereztek a hazaiak középen.
13. perc
Kimaradt hazai lehetőség.
13. perc
Egymást lőtték a németek, a Szegedhez került a labda.
12. perc
Prodanovics a szélről húzta be a rövidbe. Baloghtól kapott remek passzt. 6-4
11. perc
Sierra tolt kapu fölé egy lövést.
10. perc
Bombac maradt ziccerben, ki is használta. 5–4
10. perc
Talpról elengedett átlövéssel egyenlítettek a németek. 44
9. perc
Petterson a kapufát találta el a jobb szélről, a kontrából Källman gólt lőtt a bal szélről. 43
9. perc
Belül védekeztek a németek, újabb szegedi hetes. Bombac ezt is kihasználta. 3–3
8. perc
Ismét a vendégeknél az előny. 23
8. perc
Egyenlített a gyorsan visszatámadó Szeged, még emberhátrányban. 2–2
7. perc
A Szeged kapusa helyett plusz embert küldött pályára, de eladták a labdát. A németek viszont labdaszerzés után az üres kapu mellé dobtak.
6. perc
Gyorsan kihasználtak a vendégek a fórt. 1–2
6. perc Létszámhátrányban a Szeged: Blazevic kapott két percet.
5. perc
Ilyés átlövésből pattintott a kapu mellé.
5. perc
Ilyés lövését védte a német kapus, a kipattanó a Szegedé.
4. perc
Szélről elpuskázott német lövés.
3. perc
A hatosra befutó Zubai harcolt ki büntetőt, Bombac bepattintotta. 11
2. perc
Nyitott, 5+1-es védekezéssel kezdett a Szeged, a Löwen 61 mp-t támadott az első gólig. 0–1

1. perc Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek támadhattak először.