Nagyot küzdött, egy pontot szerzett a Szeged

2015.11.29. 16:55
A Szeged nagyot küzdött a Montpellier ellen, egy pont a vége (Fotó: Földi Imre, archív)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének kilencedik fordulójában a Mol-Pick Szeged bravúros döntetlent ért el a francia Montpellier vendégeként.

Ismét teljes kerettel vághatott neki a franciaországi túrának a Mol-Pick Szeged, míg a Montpellier egyik kulcsemberét, Diego Simonet-et nélkülözte a mérkőzésen. A magyar csapat bátran és lendületesen kezdte a találkozót, magához ragadta a kezdeményezést és a vezetést is már az első percben Dean Bombac góljával. Ilyés Ferenc és Balogh Zsolt is beszállt a gólgyártásban, már kettő is volt közte az ötödik percben, de gyorsan egyenlíteni tudott a Montpellier.

A román játékvezetők következetesen szórták a két perceket mindkét oldalon, a Szegednél Zubai Szabolcsnak és Ilyésnek is jutott egy-egy az első félidőben. Kétgólosnál nagyobb előnyre egyik csapat sem tudott szert tenni, a Szeged szinte végig egy-két góllal vezetett, de a Montpellier rendre egyenlíteni tudott. A szünetben Dragan Gajic találatát követően 17–17-re álltak a felek.

A fordulás után folytatódott az első félidő hajrájában tapasztalt eszeveszett rohanás a pályán, egymás hibáiból éltek a csapatok nagyon gyakran. Az eladott labdákat szinte mindig góllal torolták meg a csapatok, Bombac és Dolenec is nagy formában kézilabdázott.

A 42. percben három góllal vezetett a Szeged, de nem tudta megtartani előnyét, a 48. minutumban Esteki egyenlített. Innentől ismét fej-fej mellett haladtak a csapatok, az utolsó percnek pedig 29–29-es állással vágtak neki a csapatok. A Montpelliernek lett volna lehetősége eldönteni a mérkőzést, de nem tudta megtenni ezt, így mindkét együttes egy ponttal gazdagodott.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 9. FORDULÓ
MONTPELLIER (FRANCIA)–MOL-PICK SZEGED 29–29 (17–17)
Montpellier, 2600
néző. V: Dinu, Din (románok)
MONTPELLIER: GERARD – GAJIC 7 (3), DOLENEC 8, Gaber, FABREGAS 6, Bonnefond 1, Guigou 1. Cs: Siffert (kapus), Kavticnik 2, Costa, Esteki 3, Toumi, Borges 1. Edző: Patrice Canayer
SZEGED: SIERRA – PRODANOVICS 5, Balogh Zs. 2, BOMBAC 9 (5), Vranjes 1, Ilyés 3, Kälmann 4. Cs: Wyszomirski (kapus), Blazevic 1, Zubai Sz., Mindegia, Parrondo 1, García, Ancsin G. 3, Goncalves. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–4. 11. p.: 6–5. 17. p.: 10–9. 19. p.: 10–12. 24. p.: 14–14. 28. p.: 14–16. 37. p.: 20–19. 42. p.: 20–23. 52. p.: 25–25. 57. p.: 27–29
Kiállítások: 14, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/5
Patrice Canayer:
– Izgalmas, szoros meccset játszottunk, és a végén örülhettünk az egy pontnak. Nagyon erős, idegenben is remekül teljesítő ellenféllel találkoztunk. A hajrában újra, sokadszor is felzárkóztunk, volt esélyünk a győzelemre, de a döntetlent igazságos eredménynek tartom.
Carlos Pastor: – Nem könnyű bármit is mondani percekkel a hihetetlenül szoros, nehéz mérkőzés után. Inkább örülnünk kell az egy pontnak, mert a két fáradt együttes csatájában benne volt az is, hogy kikapunk. Még jobb eredményt azért nem sikerült elérnünk, mert technikai hibáinkkal helyzetbe hoztuk az ellenfelet.
A CSOPORT MÁSIK VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSÉN
Kolding-Köbenhavn–Barcelona 28–36 (15–16)

2. FÉLIDŐ

60. perc: Passzívnál elveszik a labdát a Szegedtől, fél perc van vissza. 18 másodperc van még hátra, amikor időt kér a Montpellier. Nincs már gól.DÖNTETLEN A VÉGE! 29–29
59. perc: Dolenec ellen fújnak, támadó szabálytalanság. Időt kér a Szeged.
58. perc: EGYENLŐ! Guigou betalál egy lerohanás végén, minden a hajrára marad, teljesen nyílt a mérkőzés. Passzívnál elveszik a labdát a Szegedtől, Ancsin lábához ér a labda.29–29
57. perc: GÓÓL! Ancsin eredményes a jobb oldalról, kettő közte. Dolenec tényleg tarthatatlan, nyolcadik gólját lövi a találkozón.28–29
56. perc: Kiegészül a Montpellier. NAGY VÉDÉS! Sierra lábbal hárítja Fabregas ziccerét.
55. perc: Gólt kap a Szeged emberelőnyben, Fabregas beállóból veszi be a kaput. JÖN A VÁLASZ! Kallmanbetalál a túloldalon szinte egyből, ismét előnyben a Szeged.27–28
54. perc: KÉT PERC! Gaber a kiállított, lemarad García Robledóról. Rögtön kihasználja az emberfórt a Szeged, méghozzá egy kínai figurával, melynek Bombac a befejezője. 26–27
53. perc: Borges egyenlít beállóból, Guigou hatalmas passzt ad neki. 26–26
52. perc: Ismét egyenlő, Doleneccel nem bír a Szeged. Robledo játssza meg Zubait, aki befordul, de a földre kerül, hetes. GÓL! Bombac hetesét védi Gerard, de a kipattanót bevágja a szlovén.25–26
51. perc: VEZET A SZEGED! Kallman megtöri a jeget, néhány perces szegedi gólcsend után betalál. 24–25
50. perc: Esteki lövését fogja Sierra, passzívnál gyengén teszi kapura a labdát az átlövő. NAGY VÉDÉS! Sierra fogja Kavticnik próbálkozását.
49. perc: Gerard nagyon belelendül a védésbe, újabb lövést hárít Kallmantól.
48. perc: Kallman lövését hárítja Gerard. Ezúttal betalál Esteki, középről lövi át a szegedi falat, a jobb alsóba helyez, ezzel egál. 24–24
47. perc: Elváltja magát védekezésben a Szeged, Fabregas üresen marad, büntet is egy góllal a francia beálló. 23–24
46. perc: SZÉP GÓL! Ilyés egy passzcsel után betör az üres területen és lő a hálóba. Estekinek nem megy ma este, ezúttal sem találja el Sierra kapuját. Vranjes szabálytalankodik támadásban, elveszik a labdát a Szegedtől.22–24
45. perc: Időt kér a Montpellier. A rövid szünet után Guigou eredményes, először a meccsen. 22–23
44. perc: Esteki lő mellé, a túloldalon Ancsin passza rossz.
43. perc: Szemfüles gól, Dolenec talpról, laposan tüzel a kapu jobb oldalába. Ilyés lövését védi Gerard a túloldalon.21–23
42. perc: Ezek nem Toumi percei, Vranjest viszi a földre, amiért két percet kap. MICSODA GÓL! Ilyés a háta mögött teszi tovább a labdát Kallmannak, aki a bal szélről talál be. Kavticnik eladja a labdát, Bombac megszerzi, majd indítja Prodanovicot, aki betalál a lerohanásból, három közte!20–23
41. perc: NAGY HIBA! Eladja a labdát a Szeged a nagy rohanás közepette... De megteszi ezt Toumi is a túloldalon, a vendégeké a labda.
40. perc: Belül védekezés a Montpellier-nél, hetes a Szegednek. BOMBAC! Ő sem tud hibázni hétméteresből, vezet a Szeged. Kavticnik eladja a labdát, a Szeged pedig kiegészül közben. Ráadásul a hét gólos Gajic megsérül, lebiceg a pályáról.20–21
39. perc: EMBERHÁTRÁNYOS GÓL! Vranjes eredményes nagyon fontos pillanatban. SIERRA! A spanyol kapus védi Bonnefond ziccerét, ez is hasonlóan fontos. 20–20
38. perc: Ancsin talpról elengedett átlövését fogja Gerard. A túloldalon Ancsin két percet kap, Guigout rántja le. A második két perce az átlövőnek. KIMARAD A HETES! Wyszomirski jön a kapuba, ez megzavarja Gajicot, aki mellé pattint.
37. perc: Kallman ellen fújnak, hetes a házigazdának. Gajic nem tud hibázni, ezt is bevágja. 20–19
36. perc: Az első félidő hajrájában tapasztalt eszeveszett rohanás ismét a pályán, sok hibával mindkét oldalon.
35. perc: Kiegészül a Szeged, Bombac lövését blokkolják. Eladott labda a Szegedtől, de a Montpellier indításába Kallman belepiszkál, így ismét a magyar csapaté a labda. Vrajnes lövését védi Gerard.
34. perc: BOMBA(C)GÓL! A szlovén irányító óriási gólt ragaszt a francia kapuba, ezzel ismét egyenlő. Dolenec viszont hibázik támadásban, mellé lő, így támadhat a vezetésért a magyar csapat.19–19
33. perc: Ancsin kap két percet, a Montpellier pedig hetest. Gajic gólra váltja ezt, így ismét a hazaiaknál az előny. 19–18
32. perc: Bonnefond lövése rossz, jöhet a Szeged. GÓÓÓÓL! Ancsin egészen messziről lövi át a francia falat, a jobb oldalról a rövid felsőbe bombáz. 18–18
31. perc: FOLYTATÓDIK A MÉRKŐZÉS! Kiegészül a Montpellier néhány másodperc után, Dolenec pedig meglövi ötödik gólját a meccsen. Ilyés eladja a labdát támadásban...18–17

1. FÉLIDŐ

30. perc: Ancsin góljával kezdődik az utolsó perc, beáll és egyből a hálóba talál. Guigou pattintja a labdát oda Gajicnak a lábak között, ő pedig befordul és belövi a ziccert. EZ A VÉGE!17–17
29. perc: Kavticnik nagyon keményen ütközik Bombaccsal, két percet kap. MICSODA HIBA! Balogh eladja a labdát emberelőnyben, Fabregas pedig megiramodik és a bal alsóba lő. 16–16
28. perc: MEGTÖRIK A JÉG! Prodanovic a jobb szélről a rövidbe lő ismét, negyedik gólja a meccsen. Villámgyorsan jön a válasz a túloldalon, Kavticnik eredményes. 15–16
27. perc: Dolenec eladja a labdát támadásban, a lefordulásból Bombac lövését védi Gerard. A túloldalon támadó szabálytalanság ismét, ezúttal Fabregas a vétkes. Őrült rohanás a pályán, mindkét csapat sokat hibázik most az utóbbi percekben.
26. perc: Támadó szabálytalanságot látnak Gajicnál, a Szegedé a labda.
25. perc: Időt kér a Szeged. Balogh harcol ki hetest. Siffert jön a kapuba a hétméteresre, de Bombac neki is gólt lő. 14–15
24. perc: Bombac középről lő, de Gerard számít rá és hárít. NAGY VÉDÉS! A túloldalon Sierra is bemutat egy védést, Esteki a bal szélről tör be, de Sierra hárítja a rövid felsőbe tartó kísérletet. Baloghot sáncolják, a kontrából Dolenec a hálóba talál a hatalmas rohanás végén. 14–14
23. perc: Eladott labda a Szegedtől is most, Esteki eredményes a bal oldalról a túloldalon, Sierra magasra emeli a lábát, de nem tud védeni már. 13–14
22. perc: Dolenec lövését védi Sierra, fordulhat a Szeged. Kiegészül a Montpellier.
21. perc: Ráadásul Bonnefond megkapja második két percét a meccsen. Kavticnik ellő a szegedi fal mellett, a lapos lövés Sierra lábai között pattog a hálóba. JÖN A VÁLASZ! Prodanovic a jobb szélről a rövid alsóba helyez. 12–14
20. perc: MI AZ, HOGY?! Újabb labdát szerez a magyar csapat emberhátrányban, ezúttal García-Parrondo, a lerohanásból ő is a hálóba talál, szinte hihetetlen francia hibák. Időt is kér a Montpellier. Dolenec hozza eggyel közelebb a franciákat a rövid szünet után. Rögtön válaszol a Szeged, Bombac első akciógóljával újra kettő közte.11–13
19. perc: EMBERHÁTRÁNYBAN EGYENLÍT A SZEGED! Bombac készít le Kallmannak, aki meglövi első gólját a mérkőzésen. SŐT! Fordít a Szeged emberhátrányban, Blazevic pedig bevágja a ziccert.10–11
18. perc: Fabregas nagy nehezen befordul két védő mellett és kiszorított helyzetben talál a hálóba, ráadásul Ilyést kiállítják róla... 10–9
17. perc: Dolenec talpról bombáz a jobb felsőbe. SZÉP GÓL! Balogh játssza meg a teljesen üresen álló Prodanovicot a jobb szélen, a szélső pedig a rövid alsóba lő. 9–9
16. perc: Emberelőnyben kap gólt a Szeged, Fabregas egy eladott labdával iramodik meg és talál a hálóba ziccerben. JÖN A VÁLASZ! Balogh eredményes a jobb oldalról, szépen megugraszt két védőt, majd a kapuba bombáz. 8–8
15. perc: Bonnefond lő mellé, fordulhat a Szeged. KIÁLLÍTÁS! Nem Bonnefond percei ezek, arcon vágja Bombacot védekezésben, amiért két percet kap.
14. perc: ISMÉT EGYENLŐ! Blazevic egyenlít egy lefordulást követően, kiegészül a Szeged. 7–7
13. perc: Emberelőnyben kijönnek a franciák emberfogásra, Bombac és Ilyés is külön őrzőt kap. EGYENLÍT A SZEGED! Prodanovic eredményes. A vészkapusként játszó Prodanovic nem tud lemenni időben, Sierra még nem ér vissza a kapuba, Gajic pedig a felezőről ejt az üres hálóba. 7–6
12. perc: Ilyés lövi el messziről passzívnál, Gerard azonban hárít. KIÁLLÍTÁS! Zubai a nyakánál fogva rántja le Guigout, két percet kap érte. NA DE! Kavticnik eladja a labdát támadásban, borzalmas oldalpassza után fordulhat a Szeged.
11. perc: Vezet a Montpellier, Dolenec futtából pókhálózza ki a jobb felsőt, nagy gól. 6–5
10. perc: Hetes a túloldalon is, Gajic harcolja ki. A sértett bevágja a hetest, méghozzá a bal felsőbe. Bombac eladja a labdát támadásban a túloldalon.5–5
9. perc: Bejön Zubai, rögtön ki is harcol egy hetest, ráadásul Fabregast ki is állítják róla. Bombac lövőcsel nélkül vágja be a hetest, a jobb alsóba helyez. 4–5
8. perc: Balogh lő középről, messziről, de Gerard hárít. A kontrából egyenlít a Montpellier, Fabregas eredményes. KÉT PERC IS! Ráadásul Vranjes löki a gólszerzőt lövés közben, két percet kap.4–4
7. perc: Ilyés kap sárgát védekezésben. NAGY VÉDÉS! Gajic megy be ziccerben a jobb szélről, de Sierra hárít. Labdát veszít a Szeged támadásban, a lerohanásból Gajic most gólt dob. 3–4
6. perc: Kavticnik lő fölé középről passzívnál. Szépen kijátssza a figurát emberelőnyben a Szeged, de Vranjes fölé lövi a ziccert.
5. perc: Ilyés tör be két védő között harcosan és lő a rövid sarokba. Labdát szerez Blazevic védekezésben, megiramodik vele, de Gajic lerántja. Két percet kap a Montpellier játékosa, a Szeged pedig újabb hetest. EZ IS BENN VAN! Bombac keze ezúttal sem remeg meg, kettővel megy a magyar csapat. 2–4
4. perc: Hatalmas góllal egyenlít a Montpellier, Bonnefond a jobb oldalról felhúzza a hosszú felsőbe. 2–2
3. perc: Kapufa a túloldalon is, Ilyés lövése kifelé pattan. Gajic húz be középre és egyenlít futtából. NA DE! Balogh a jobb oldalról kilövi a hosszú felsőt, nagy gól. 1–2
2. perc: Blazevic védekezik nagyon keményen, sárga lapért. Dolenec fut el a jobb szélen, de kapufát lő. Sierra biztosít, támadhat a Szeged.
1. perc: KEZDŐDIK A MÉRKŐZÉS! A Szegedé az első támadás, Vranjes harcol ki hetest. MEGVAN AZ ELSŐ GÓL! Vezet a Szeged, Bombac értékesíti a hétméterest. 0–1

A Szeged narancssárga-fekete szerelésben lép pályára, a Montpellier sötétkékben.

A Szeged a Pler elleni magabiztos győzelemmel (34–23) hangolt a találkozóra, míg a Montpellier meglepetésre vereséget szenvedett odahaza a Toulouse ellen.

A Szeged teljes kerettel vágott neki a franciaországi túrának. A Montpellier egyik kulcsembere, Diego Simonet sérült, így ő biztosan nem lép pályára ma este.

A két csapat magyarországi találkozóján a Szeged kiélezett küzdelemben 28–27-re legyőzte a francia csapatot, ám vendégként még sohasem tudott nyerni Montpellier-ben. Vajon ma megtörik az átok?

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Montpellier–Mol-Pick Szeged férfi kézilabda BL-csoportmeccs élő tudósításában. Tartsanak velünk!