A szenzációs Szeged másodszor is legyőzte a Löwent!

2015.03.22. 17:11
A Bundesliga-aranyra hajtó Löwen kétszer is kudarcot vallott a Szeged ellen (Fotó: MTI)
A Mol-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata bejutott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, miután a nyolcaddöntő hazai visszavágóján két góllal nyert a német Rhein-Neckar Löwen ellen.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

MOL-PICK SZEGED–RHEIN-NECKAR LÖWEN (német) 31–29 (16–13)
Szeged, 3200
néző. Vezette: Krstic, Ljubic (szlovénok)
SZEGED:
SIERRA – R. Prodanovics 1, BALOGH ZS. 8, BOMBAC 8 (4), Zubai Sz. 1, Ilyés 1, Källman 3. Csere: Wyszomirski (kapus), BLAZEVIC, Parrondo 2, Vranjes 3, A. García Robledo 3, Vadkerti A., Ancsin 1. Edző: Juan Carlos Pastor
LÖWEN:
LANDIN – Groetzki 3, Petersson 1, Kneer 1, G. Guardiola 2, M. Mensah Larsen, GENSHEIMER 12 (3). Csere: Rutschmann (kapus), Schmid 2, MYRHOL 5, Ekdahl du Rietz 1, Reinkind 2, Ganshorn. Edző: Nikolaj Jacobsen
Az eredmény alakulása. 3. perc:
2–1. 10. p.: 4–7. 17. p.: 9–8. 21. p.: 10–11. 29. p.: 16–12. 40. p.: 18–20. 44. p.: 23–21. 56. p.: 28–25
Kiállítások:
4, ill. 6 perc
Hétméteresek:
6/4, ill. 3/3
Carlos Pastor:
– Rettentően nehéz feladat volt felkészülni a Bundesliga egyik legerősebb csapata ellen, és büszke vagyok együttesemre, hogy kettős győzelemmel jutott tovább. A második félidőben akadtak hullámvölgyeink, de megtaláltuk a megoldást az Andre Schmid, Bjarte Myrhol játékkapcsolat megnehezítésére.
Nikolaj Jacobsen: – Visszatért sérüléséből Gedeon Guardiola, aki védekezésben sokat segített, de ez is kevés volt a vereség elkerülésére. A hat nullás variációt jól alkalmaztuk védekezésben, a második félidőt remekül kezdtük, ám a hajrát elidegeskedtük. A Szeged mindkét meccsen jobb volt, szerintem esélyes a kölni négyes döntőbe jutásra is.

TOVÁBBJUTOTT: a SZEGED,
kettős győzelemmel, 65–59-es összesítéssel

Csányi Sándor Szeged után Budapesten is tapsolna

Az első mérkőzésen nyújtott kimagasló teljesítményét hazai pályán is megismételte a szegedi együttes, így az EHF-kupa-címvédő búcsúztatta a Bundesliga egyik élcsapatát, és kettős győzelemmel jutott tovább a Rhein-Neckar Löwenen.

ÍGY FOLYTATJÁK
A NEGYEDDÖNTŐ MEZŐNYE
1. kalap:
THW Kiel (német), Barcelona (spanyol), MKB-MVM VESZPRÉM, Vive Tauron Kielce (lengyel)
2. kalap: PSG (francia), PPD Zagreb (horvát), MOL-PICK SZEGED, Vardar Szkopje (macedón)

A negyeddöntő sorsolását kedden tartják 11.30 órától Bécsben. A nyolc közötti párharcok első mérkőzéseit a 2. kalapból sorsolt csapat otthonában rendezik. A sorsoláson nincs nemzeti védettség és a korábbi csoportellenfelek is összekerülhetnek. A negyeddöntő-mérkőzések időpontjai: április 8–12., ill. 15–19.

A férfi kézilabda BL összes vasárnapi eredményét itt találja!

Ugyan Ilyés Ferenc kezdte a gólszerzést, de az első percek inkább a vendégcsapatról szóltak. A német együttes rendre indulni tudott, és ziccerben vagy rendezetlen védelem ellen támadhatott, Uwe Gensheimer vezérletével a sárga mezesek a 10. percben már 7–4-re vezettek.

Ezt követően azonban összekapta a védekezését a hazai csapat, és a szünetig kevesebb gólt kapott, mint az első szakaszban, a félidő utolsó felében hat percig nem is tudott kapuba találni a Löwen, ami a hatalmas tempó mellett óriási szó volt. Balogh Zsolt és Dean Bombac rendre meg tudta lepni ellenfelét, Antonio García Robledo is látványos gólokkal szállt be a kispadról az összecsapás, így a játék összképe alapján joggal vezetett a szünetben 16–13-ra a Pick.

A fordulás után ismét magas fordulatszámra kapcsolt a Löwen, amely a nyitott védekezéssel szemben sorozatosan kiválóan játszotta meg Bjarte Myrholt, így a szünet utáni első tízperces szakasz ismét egyértelműen a vendégeké volt. Juan Carlos Pastor időkérését (19–21) követően azonban újra stabilizálódott a védekezés, amiben óriási szerepe volt José Manuel Sierrának, aki lélektanilag fontos pillanatokban többször is óriási bravúrral védett, így 19–21 után fordította a Szeged, és újra meglépett 23–21-re.

Bő negyedórája maradt a Löwennek, amely sok taktikai variációval próbálkozott, de a Tisza-parti támadójátékot nem tudta feltartóztatni, aminek jó példája, hogy Robledo és Balogh révén emberhátrányban is betalált kétszer a Pastor-csapat.

Bombacék nem is engedték már ki a folytatásban a kezükből a meccset, ráadásul a malmukra hajtotta a vizet, hogy a mannheimiek játéka az egyre tetemesebbnek tűnő hátrány miatt kapkodóvá vált. A második meccsen is nyert a Szeged, ezúttal 31–29-re, így hazánk – egyetlen országként – két csapatot ad a legjobb nyolc közé. Bravó!

Zubai: Nagy dolog ez a Szeged történetében

60. VÉGE! A SZEGED SZENZÁCIÓS TELJESÍTMÉNNYEL JUTOTT A NEGYEDDÖNTŐBE!
55.
Viszi a vaklendület a Löwent. Larsen bombázott mellé.
55. Parrondo
labdája a lécről pattant be. 28–25
54.
Ismét nem szereztek gólt az időkérés után a vendégek, Sierra-védés.
54.
Német időkérés.
54.
Robledo harcolt ki hetest betöréssel, Bombac ezt is bedobta. 27–25
53.
Petersson ziccerben fölé-mellé dobta a labdát.
50.
Myrhol fölé pattintott, de Blazevic szabálytalan volt. Hetes, kétperc.
48.
Schmid már létszámegyenlőségnél dobta mellé a labdát.
47.
Sierra-védés után elhibázott vendégakció a beálló felé.
46.
Zubai a szélről indulva teljesen egyedül maradt, ám Landin fölé tolta.
45.
Blazevic és Zubai szerzett együttes erővel labdát.
44.
Löwen-időkérés.
44. Zubai
beállóból növelte az előnyt. Óriási a hangulat! 23–21
44.
Rossz szegedi indítás után Groetzki került ziccerbe, ám Sierra óriásit védett!
32.
Ancsin harcolt ki hetest, Parrondo lécre pattintott.
32.
Gensheimer trükkösen fejezte be a ziccert, Sierra olvasta.

30.
Gensheimer lépéshibája után Robledo lövése mellé pattant a sáncról.
29. Ekdahl Du Rietz
hat perc után dobott gólt a vendégeknek. 16–13
28. Vranjesre
játszotta ki a figurát a Szeged, be is dobta a bosnyák. 16–12
28.
Akadozik az előnyös támadójáték, Pastor időt kért.
27.
Elcserélték magukat a németek, kétperces kiállítás a Löwennek, és a Szegedé a labda.
27. Balogh
felment, körülnézett, majd a jobb felsőbe tüzelt. 15–12
26.
Schmid gólja lépéshiba miatt nem érvényes.
26.
Myrhol térde koccant össze Vranjesével, a norvégot ápolni kellett.
25.
Négy az egy ellen támadott a Szeged, Källman volt a befejező. 14–12
24. Balogh
estében pattintott a jobb felsőbe. 13–12
24.
Kneert elkapta a hév, ezúttal középről csúnyán fölé lőtt.
23. Kneer
maradt támadásban is, be is vette a kaput. 12–12
23. Robledo
bombagóljával átvette a vezetést a Szeged. 12–11
22.
Myrhol labdáját Sierra a kapufára tolta.
22. Robledo
egyenlített. 11–11
21.
Schmid lövése elakadt Sierrában. Bombac hát mögötti passza pontatlan, Petersson ziccert dobott. 10–11
20.
Időt kértek a vendégek.
19.
Több mint egy percig támadott a Löwen, góllal a végén. Schmid találatára Vranjes válaszolt villámgyorsan. 10–10
18.
Bombacot kellett ápolni, Kneer kicsit bántotta. Robledo lövését Landin hatástalanította.
17. Gensheimer
bedobta a hetest. 9–9
17.
Schmid verte meg egy az egyben Blazevicet. Hetes és kétperces büntetés.
13.
Groetzki találta el a kapufát, a túloldalon belemenést láttak a bírók.
12.
Bombac-labdaszerzés után ismét Källman szerzett gyors gólt. 7–7
11.
Indult a Szeged is, Bombac passza után Källmané a gól. 6–7
11.
Zubai harcolt ki hetest, Balogh kihagyta, de a kipattanót elhelyezte a kapus lába alatt. 5–7
10.
Újabb gyors indítás, ismét Gensheimer. 4–7
9. Balogh
lőtt a léc alá, Groetzki a szélen használta ki a helyet. 4–6
8.
Kneer kapott sárgát. Bombac lövése után Landin indított, Gensheimer végigrohant. 3–5
4.
Húsz másodperc, három támadás: Petersson lövése mellé ment, Landin védett, elhibázott gyors Löwen-akció.
3. Balogh első lövése is jó volt a bal alsóba. 2–1
2.
Myrholtól jött a válasz. 1–1
1.Ilyésé volt az első gól. 1–0
1.A Szeged kezdte a meccset. A hazaiak kezdője: Sierra – Prodanovics, Balogh, Bombac, Zubai, Ilyés, Källman.
Ott van a keretben Vladimir Vranjes is, aki kétmeccses eltiltásból tér vissza.