Férfi kézi BL: ismét kevés volt Nagy hat gólja a PSG ellen

2015.03.22. 19:51
A Mol-Pick Szeged – az EHF-kupa-címvédő szenzációs teljesítménnyel, kettős győzelemmel jutott túl a Rhein Neckar Löwenen – mellett a PSG, a PPD Zagreb, a THW Kiel és a Barcelona is csatlakozott a legjobb nyolc mezőnyéhez a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. Kiesett a címvédő Flensburg.
3 GUARDIOLA, 3 VERESÉG
Vasárnap nem volt jó Guardiolának lenni. Gedeón a Löwen, míg testvére, Isaías az Aalborg játékosaként búcsúzott a BL-től. Leghíresebb névrokonuk, Pep Guardiola eközben a Bayern München labdarúgócsapatának vezetőedzőjeként szenvedett hazai pályán vereséget a Mönchengladbachtól.

Nagy Kornél – akárcsak az első meccsen – újra hat gólt szerzett a PSG ellen, ám a Dunkerque Párizsban is csak megszorítani tudta Mikkel Hansenéket, akik ezúttal egy góllal bizonyultak jobbnak, és összesítésben három góllal jutottak tovább.

A Kolding-Köbenhavn a visszavágón ugyan két góllal nyert Bröndbyben a PPD Zagreb ellen, ám így is a horvát bajnok örülhetett, három gólt megőrzött az előnyéből.

A német párharcban a Kiel az idegenbeli kiütéses győzelem után hazai pályán is nyert öt góllal a Flensburg ellen, így a címvédő kettős vereséggel búcsúzott a sorozattól.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
PSG (francia)–Dunkerque (francia) 23–22
(15–15)
Ld: M. Hansen 8, Honrubia, Kopljar 4-4, ill. Butto 8, Nagy K. 6, Causse 5
Továbbjutott: a PSG, 46–43-as összesítéssel

Kolding-Köbenhavn (dán)–PPD Zagreb (horvát) 23–21 (11–9)
Ld: Dolk, Spellerberg 6-6, ill. Horvat, Obranovic 5-5
Tj: a PPD Zagreb, 43–40-es összesítéssel

Barcelona (spanyol)–Aalborg (dán) 29–22 (14–9)
Ld: G. V. Sigurdsson 6, Sz. Rutenka, Tomás 5-5, ill. Berggren 5
Tj: a Barcelona, 60–33-as összesítéssel

THW Kiel (német)–Flensburg (német) 33–28 (16–10)
Ld: Vujin 6, Jícha, Klein, Weinbold 5-5, ill. Jakobsson 6, Eggert 5
Tj: a Kiel, 63–49-es összesítéssel

A NEGYEDDÖNTŐ MEZŐNYE
1. kalap:
THW Kiel (német), Barcelona (spanyol), MKB-MVM VESZPRÉM, Vive Tauron Kielce (lengyel)
2. kalap: PSG (francia), PPD Zagreb (horvát), MOL-PICK SZEGED, Vardar Szkopje (macedón)

A negyeddöntő sorsolását kedden tartják 11.30 órától Bécsben. A nyolc közötti párharcok első mérkőzéseit a 2. kalapból sorsolt csapat otthonában rendezik. A sorsoláson nincs nemzeti védettség és a korábbi csoportellenfelek is összekerülhetnek. A negyeddöntő-mérkőzések időpontjai: április 8–12., ill. 15–19.

4. BALATONFÜRED 6 1 1 4 140–165 –25 3

A Füchse Berlin rendezőként automatikus résztvevője a négyes döntőnek. A csonka negyeddöntőben hat csapat, a Hamburg, a Velenje, a Holstebro, a Skjern, a Melsungen és az Eskilstuna Guif küzd meg a final four másik három helyéért.