A Pick Szeged az utolsó percben bukta el a Kielce elleni meccset

2014.12.06. 16:26
Nagyot küzdött a Szeged, de a végén a Kielce ünnepelhetett (Fotó: Móricz-­Sabján Simon – archív)
A kézilabda Bajnokok Ligája D-csoportjának nyolcadik fordulójában a Mol-Pick Szeged 27–26-os vereséget szenvedett a listavezető Kielcétől.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
D-CSOPORT
MOL-PICK SZEGED–KS VT KIELCE (lengyel) 26–27
(11–14)
Szeged, 3000 néző. V: Horácek, Novotny (csehek)
SZEGED: Sierra –R. PRODANOVICS 6, Ancsin 1, Bombac 3 (2), Zubai Sz. 1, García 1, KÄLLMAN 4. Csere: WYSZOMIRSKI (kapus), Blazevic, Parrondo 2, Vadkerti A., Vranjes 1, ILYÉS 3, Mindegia, BALOGH ZS. 4. Edző: Carlos Pastor
KIELCE: SEGO – CUPIC 5, K. Lijewski 2, Musa 2, Chrapkowski 1, TKACZYK 3, Strlek 2. Csere: Szmal (kapus), BIELECKI 6 (3), Grabarczyk, M. JURECKI 5, Jachlewski, Buntic 1. Edző: Talant Dujsebajev
Az eredmény alakulása. 3. p.: 1–3. 7.p.: 4–5. 17. p.: 5–9. 22. p.: 8–11. 28. p: 11–13. 36. p.: 17–15. 45. p.: 22–18. 54. p.: 24–23. 57. p.: 25–26
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3
Carlos Pastor:
– Dicséret illeti csapatomat a küzdőszelleméért, de meg kell tanulnunk, hogyan kell kezelni a hasonlóan feszült, szoros végjátékot. Kis lépés hiányzik, hogy az ilyen szituációkból ne vesztesként kerüljünk ki, és fel tudjuk venni a versenyt a nyolcaddöntőben a hasonlóan erős vetélytársakkal.
Talant Dujsebajev: – A szünetig minden rendben volt, de a második félidő első tizenöt percét el kell felejteni. Illetve abból is lehet tanulni, de tilos megismételni. Együttesem négygólos hátrányból fordított, és ezzel megmutatta igazi erejét.

A MÉRKŐZÉS, 1. FÉLIDŐ

A csoportelsőség volt a tét az EHF-nél a hét mérkőzésének választott Pick Szeged–Kielce találkozón. Lengyelországban a házigazda öt góllal nyert, így a magyar csapatnak is ennyivel kellett volna győznie legalább ahhoz, hogy csoportelső lehessen. A Tisza-parti együttes kissé megilletődötten kezdte a találkozót, a Talant Dujsebajev irányította Kielce pedig kihasználta ezt, így korán állandósította a kétgólos különbséget.

Támadásban kapkodott és sokat hibázott a Pick Szeged, ráadásul védekezésben sem volt a helyzet magaslatán Juan Carlos Pastor csapata, ám a Sierra helyére beálló Piotr Wyszomirski új lendületet adott a csapatnak: a lengyel válogatott kapus elképesztően nagy védésekkel tartotta a lelket a magyar együttesben.

Az első félidő hajrájában emberelőnyben játszhatott a Szeged, ezt Dean Bombac és Ilyés Ferenc révén sikerült is gólokra váltani, így háromgólos hátránnyal vonulhatott pihenőre a Tisza-parti csapat. (11–14)

2. FÉLIDŐ

A szünet után egy teljesen más Pick Szeged futott ki a parkettre, Balogh Zsolt rögtön két átlövésgóllal kezdett, majd Zubai Szabolcs találatával máris egyenlő volt az állás. Sőt! A 35. percben Jonas Kallman vezetéshez juttatta a magyar csapatot, mely extázisban kezdte a második játékrészt, egy 5–1-es rohammal magához ragadva a vezetést.

Prodanovics is remek napot fogott ki, a szerb szélső is több találattal járult hozzá ahhoz, hogy a Szeged a 41. percben már három góllal vezessen. Sőt, Dean Bombac góljával már négy volt közte a 45. percben, ekkor egy találatra volt a Szeged attól, hogy ledolgozza a Lengyelországban megszerzett ötgólos hátrányt a csoportelsőségért vívott harcban.

Ám a nagy feltámadás elvette a szegediek erejét a hajrára, az 55. percben egyenlített a folyamatosan feljavuló Kielce Musa találatával, így az utolsó percre maradt a döntés. Balogh Zsolt lövését védte Szmal, a túloldalon Ivan Cupic az utolsó pillanatban talált be, ezzel a Kielce győzelemmel távozott Szegedről, és bebiztosította csoportelsőségét. (26–27)

„A Szeged minden gólért megszenvedett a Kielce ellen”

60. perc: Szmal védi Balogh Zsolt lövését, így a Kielce támadhat a győzelemért. Dujsebajev időt kér. Cupic bepattintja a ziccert, Blazevic kap egy két percet, ami kizárással is jár, hiszen a harmadik ez neki a meccsen. VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! 26–27-RE GYŐZ A KIELCE.
59. perc: Lengyel kapufa, Ancsin gyűjti be a kipattanót, támadhat a Szeged a vezetésért.
58. perc: Jurecki gólját nem adják meg, aztánGarcía Parrondo talál begyorsan a túloldalon.26–26
57. perc: Fordít a Kielce, Strlek értékesít egy ziccert. Szmal közben bemutat még egy védést, ezúttal Balogh Zsolt lövését hatástalanítja.25–26
56. perc:
Szmal védése után a Kielce támadhat az egyenlítésért. Musa meg is teszi ezt. 25–25
55. perc: Jureckivel nem tud mihez kezdeni a Szeged, újabb gólt dob. Szegedi időkérés.25–24
54. perc: Prodanovics talál be Balogh passza után beállóból. 25–23
53. perc: Bombac lő mellé, Musa tolja a levegőben, de nincs szabaddobás. A túloldalon Jurecki talál be. 24–23
52. perc: Buntic kapufát dob, fordulhat a Szeged. Jurecki szerez labdát védekezésben, Cupic bedobja a ziccert. 24–22
51. perc: García Robledo harcol ki hetest, Bombac pedig bevágja, a kapu jobb oldalába helyez. 24–21
50. perc: Bielecki bedobja a hetest, hatodik gólja a meccsen. 23–21
49. perc: Zubai ziccerét védi Szmal, a kontrából Cupic ellen fújnak belemenést, Balogh védekezik jól. Bombac lövését védi Szmal, a túloldalon Cupic trafál mellé, de Vadkertit állítják ki két percre, mert meglöki Cupicot a levegőben, ráadásul hetes is.
48. perc: Balogh a kapufát trafálja telibe, a kipattanót Cupic szerzi meg. Sőt, támadásban eredményes is Cupic, három közte. 23–20
47. perc: Prodanovics lő gyönyörű gólt García Robledo passzából. A túloldalon Wyszomirski mutat be egy újabb hatalmas bravúrt. 23–19
46. perc:
Passzívnál kapja Musa beállóban, kapufát lő, de hetes, Ancsin szabálytalan. Bielecki bevágja a büntetőt. 22-19
45. perc: Bombac góljával már néggyel vezet a Szeged, szépen tör be a szlovén irányító. 22–18
44. perc: Támadásban elveszik a Szegedtől a labdát, a fordulásból Chrapkowski eredményes, de nem adják meg, rossz zárás a beállónál.
43. perc: Kallman a beálló helyéről eredményes Bombac lepattanó lövését begyűjtve, ez a negyedik gólja a második játékrészben. Wyszomriski extázisban, itt a tizedik védése!21–18
42. perc: Bielecki óriási gólt ragaszt a bal alsóba. 20–18
41. perc: Cupic a szélről tör be, de Wyszomirski újabb fontos védést mutat be. Kallman ugrik be és Szmal lábai között lő a hálóba. 20–17
40. perc: Bombac szenzációs passzát Prodanovics váltja gólra. Bieleckit viszi földre Blazevic, két perc, a második a horvátnak.19–17
39. perc: Kijön nyitott védekezésre a Szeged, Lijewski szabaddobást harcol ki. Tkaczyk lövi át a szegedi falat végül. 18–17
38. perc: Ilyés feltartóztathatatlanul tör be és lő a kapu bal oldalába emberelőnyben. 18–16
37. perc: Itt a második Kielce-gól a fordulás után, Cupic a szerzője. Musa teríti le Zubait, jár a kettő perc. Balogh Zsolt veszíti el a labdát, de Cupic mellé dobja a ziccert.17–16
36. perc: Gyönyörű kínai figura, Bombac teszi fel Kallmannak, aki nem is rontja el, befejezi. 17–15
35. perc: Ismét labdát szerez a Szeged védekezésben, Kallman pedig ezt a ziccert nem rontja el, a meccsen először vezet a magyar csapat egy 5–1-es rohammal. Lijewski átlövését védi Wyszomirski.16–15
34. perc: Wyszomirski nagy védése után Kallman megy ziccerben, de Sego véd nagyot. Marad a labda a Szegednél, Zubai egyenlít!! Persze, hogy zúg a "Pick Szeged, Pick Szeged!".15–15
33. perc: Lijewski vezeti be a labdát középre és óriási gólt lő, de Ilyés azonnal válaszol, megveri védőjét egy az egyben és a hosszúba lő a bal oldalról. 14–15
32. perc: Lijewski próbálja átemelni Wyszomirskit, de a lengyel kapus ismét véd. Balogh Zsolteredményes újra, ezúttal felugrásból lövi át a lengyel falat. 13–14
31. perc: A Kielce kezdi a második játékrészt. Bielewski fölé durrant az első támadásból. Balogh Zsolt talpról talál be Musa mellett. 12–14

Kissé megilletődötten kezdett a Pick Szeged, mely már a 3. percben kétgólos hátrányban volt. A lengyel fölény állandósult is, támadásban és védekezésben is hatékonyabb volt a Kielce. Piotr Wyszomirski beállítása jó húzásnak bizonyult, a szegediek lengyel kapusa több nagy bravúrral járult hozzá, hogy a szünetben csak hárommal vezessen a Kielce.

30. perc: Vadkerti lövését védi Sego, a kipattanót Ancsin közelről a keresztlécre bombázza, de marad a Szegednél, a Kielce azonban megszerzi, Jachlewski mehet ziccerben, Wyszomirski azonban óriásit véd lábbal! 11–14 A SZÜNETBEN!
29. perc: Vranjes közeli lövését védi Sego, majd Vranjes védekezésben javít egy labdaszerzéssel.
28. perc: Újabb emberelőnyös gól, Ilyés Ferenc pedig felhozza kettőre a Szegedet egy bátor lövéssel. Jurecki válaszol egy nagy átlövéssel.11–14
27. perc: Hetest harcol ki a Szeged emberelőnyben, Bombac gólra váltja. 10–13
26. perc: Vranjes váltja gólra ezt a lehetőséget, de mire észbe kap a Szeged, máris gólt kap, Bielecki a találat szerzője. Grabarczyk viszi földre Mindegíát, kettő perc.9–13
25. perc: Wyszomirski újabb védést mutat be, ez is nagyon fontos.
24. perc: Chrapkowski szerez labdát védekezésben, a Szegednek javítania kell a támadójátékán. Dujsebajev időt kér.
23. perc: Prodanovics lövi a hetest, de Sego lábbal védeni tudja. Buntic ziccerből eredményes a túloldalon. 8–12
22. perc: Nincs gól egyik oldalon sem, Bombac viszont kiharcolja az első szegedi hetest a meccsen.
21. perc: Hetes a Kielcének, Wyszomirski pedig védi Buntic hetesét, jól kezd a lengyel kapus! A támadásból Balogh Zsolt talál be, ismét három közte. 8–11
20. perc: Nagyon keményen védekezik a Kielce, Kallman átlövését fogja Sego.
19. perc: Jurecki megy be beállóba és meg is kapja a labdát, lengyel gól. Balogh Zsolt villámgyorsan válaszol, a léc alá zúdít átlövésből. Tkaczyk lövését fogja Sierra, de sajnos bepattan a labda a kapusról, nincs szerencséje. Wyszomirski jön is a szegedi kapuba.7–11
18. perc: Buntic kap sárgát védekezésben. García Parrondo hozza fel háromra a Szegedet Bombac szép átadása után. 6–9
17. perc: Jurecki friss emberként áll be és egyből góllal mutatkozik be, a túloldalon Sego védi Bombac lövését. Grabarczyk kísérletét hárítja Sierra.5–9
16. perc: Labdát szerez a Kielce védekezésben, Cupic robog ziccerben, de fölé dob. Ezt most megköszönhetik a szegediek... Támadásban ismét elveszíti a labdát a Tisza-parti együttes, sok a hiba és a kapkodás....
15. perc: Fordul gyorsan a Kielce, Strlek a bal szélről talál be. Juan Carlos Pastor időt kér. 5–8
14. perc: Gyorsabban próbál támadni a Szeged, vészkapus a pályán az emberhátrányra a hazaiaknál. Mindegía vezeti középre a labdát, de ellépi.
13. perc: García Robledo indul meg befelé két védő között, de belemenést fújnak ellene. Blazevic lábbal ér bele Lijewski passzába, ismét emberhátrányban a Szeged két percig. Bieleckiközépről óriási gólt ragaszt átlövésből a szegedi kapuba. 5–7
12. perc: A túloldalon García Robledo lövését fogja Sego. Lijewski veszíti el a labdát támadásban a lengyeleknél, hiába reklamál, a Szegedé a labda.
11. perc: Hosszas gólcsend után Prodanovics megdobja harmadik gólját a meccsen, az imént eladott labdából fut végig a szerb és lő a hálóba. Közben megvan Sierra első védése, Tkaczyk lövését hárítja.5–6
10. perc: Sego védi Bombac kísérletét, a túloldalon Musa elveszíti a labdát.
9. perc: Lijewski teszi fel kínaira, de Sierra hárítja a közeli labdát.
8. perc: Kiegészül a magyar csapat, a visszatérő Zubai be is talál egyből, de nem adják meg. Ancsin lő messziről passzívnál, de Sego hárít.
7. perc: Ancsin emberhátrányban is szépíteni tud, de gyorsan jön a válasz, Lijewski a gólszerző, Sierrának egyelőre nincs védése. 4–6
6. perc: Musát viszi a földre Zubai Szabolcs, ezért megkapja a meccs első két percét. Ivan Cupic a szélről ragaszt hatalmas gólt a hosszú felsőbe Sierra feje mellett. 3–5
5. perc: Tkaczyk csínbe kapja a labdát, de be tud fordulni és a hálóba talál. A túloldalon Prodanovics eredményes, a szerb szélső egy kipattanót szór be. 3–4
4. perc: Prodanovics a jobb szélről talál be, felzárkózik egyre a Szeged. 2–3
3. perc: Blazevic kap sárgát, a Kielce pedig hetest. Bielecki a kapu közepébe vágja a hetest, Sierra tehetetlen. A Szeged eladja a labdát, a fordulásból Chrapkowski pedig betalál.1–3
2. perc: García Robledo egyenlít azonban, első BL-gólja a Szeged színeiben. 1–1
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ! A kék mezes Pick Szegedé az első támadás, de nem sikerül gólt dobni, a kontrából viszont Musa eredményes. 0–1

Felcsendül a Bajnokok Ligája himnusza, hamarosan kezdődik a találkozó, ne menjenek már messzire.

A csoportból már mindkét csapat továbbjutott, a tét az, hogy ki végez az élen, azaz ki kap majd potenciálisan könnyebb ellenfelet a nyolcaddöntőben.

Lengyelországban, még a második fordulóban ötgólos vereséget szenvedett a Pick Szeged,a Kielce 37–32-re győzött.A Tisza-partiak visszavághatnak hazai pályán.

A Kielce hibátlanul vezeti a csoportot, a Szeged pedig két ponttal lemaradva a második helyen követi a lengyel együttest, melynek egyébként az a Talant Dujsebajev az edzője, aki a magyar válogatottat is irányítja.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdetét veszi a Pick Szeged–Kielce mérkőzés a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 8. fordulójőában. Tartsanak velünk!