A szegediek egy félidőig tartották a Kielce rohamtempóját

2014.10.04. 13:58
Balogh Zsolt volt a Szeged egyik legjobbja Kielcében (Fotó: MTI)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában a Mol-Pick Szeged 37–32-re kikapott a Kielce otthonában. A lengyel csapat elsősorban a második félidei játékának köszönhette a szombat kora délutáni győzelmét.

FÉRFI KÉZILABDA BL
D-CSOPORT, 2. FORDULÓ
KS VIVE TAURON KIELCE–MOL-PICK SZEGED 37–32 (18–17)
Kielce, 4000
néző. V: Geipel, Helbig (németek)
KIELCE: Szmal – Reichmann 3, K. LIJEWSKI 6, Strlek 4, Musa 1, M. Jurecki, ZORMAN 4. Csere: Sego (kapus), BIELICKI 5, AGUINAGALDE 4, Chrapkowski 2, Cupic 2, Tkaczyk 3, Buntic 2 (1), Jachlewski 1, Grabarczyk
SZEGED: Sierra – Parrondo 1, BALOGH ZS. 9, BOMBAC 9 (6), Zubai 2, Ilyés 2, Källman 2. Csere: Wyszomirski (kapus), Blazevic, Vranjes 3, Mindegía 2, R. Prodanovics 1, Vadkerti A., Ancsin 1
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 7. p.: 2–4. 14. p.: 8–7. 22. p.: 12–13. 27. p.: 18–15. 38. p.: 24–19. 44. p.: 27–23. 49. p.: 31–24. 57. p.: 35–29.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 6/6
TALANT DUSABAJEV, a Kielce edzője:
– Egyelőre két lehetőség van: vagy én leszek a magyar válogatott szövetségi kapitánya, vagy nem – én sem tudom a választ. Ami a mérkőzést illeti, elégedett lehetek, bár minden gólért meg kellett harcolnunk.
JUAN CARLOS PASTOR, a Szeged edzője: – Sok gólt szereztünk, amivel elégedett lehetek, de ez nem volt elég a győzelemhez, hiába játszottunk jó mérkőzést. Az is tény, hogy a továbbjutáshoz egyszer mindenképpen nyernünk kell idegenben is.

A CSOPORT MÁSIK SZOMBATI MÉRKŐZÉSÉN
Motor Zaporizzsja (ukrán)–Dunkerque (francia) 21–23 (10–9)

6. Schaffhausen (svájci)1128–33–50

Jól kezdett a magyar csapat, és 2–1-es hazai vezetést követően a nyitott védekezés tökéletes ellenszerének bizonyuló Zubai révén gyorsan fordított is, a Balogh, Bombac duó vezérletével pedig kétgólos előnyre tett szert, amelyet a 11. percig őrzött is (5–7).

A fonalat nagyon elkapó Lijewski irányításával a hazaiak 3–0-s sorozattal fordítottak (8–7), de Bombac úgy egyenlített, hogy Michal Jureckit egyből piros lappal még ki is állították (8–8).

Ezt követően fej fej mellett haladtak a felek, és a 22. percben Balogh betörésével még egyszer megszerezte a vezetést a Szeged – a meccsen utoljára (12–13).

Tkaczykék ugyanis egy 5–1-es rohammal feleltek (17–14), de a szünetre így is csak egy volt közte (18–17).

A fordulást követően beragadtak a szegediek, támadásban nem tudtak mit kezdeni a Szmal helyére beálló Segóval, és a 37. percben Reichmann ziccere után először volt négy (22–18) a felek között, majd befutása után már öttel mentek a lengyelek (24–19).

A szegedi időkérés után Ancsin és Mindegía is betalált, 24–21 után azonban már nem volt közelebb, 25–22 után 6–2-es sorozatot produkáltak Lijewskiék, így az utolsó tíz percre 31–24-es hazai előnnyel érkeztek meg a csapatok.

A hajrában a magyar csapat még szépíthetett volna, de emberelőnyből sem tudták megakadályozni a hazai gyors indulásokat. Balogh és Bombac kilenc-kilenc góllal zárt, rajtuk kívül azonban senki nem jutott három fölé. A 32 gól még így is szép teljesítmény, a 37 kapott viszont egyszerűen túl sok volt.

60. Véget ért a mérkőzés.
60. Bielecki óriási gólt vágott passzívnál. 37–32
60. Időt kért Dusebajev, még 19 mp.
59. Belemenés, Källman-ziccer. 36–32
58. Borzalmas passz, lengyel labdaszerzés, Cupic-lerohanás. García Parrondo felel a jobb szélről. 36–31
57. Tkaczyk még egy két percet is kapott.
57. Betörés ott és itt, nálunk Balogh. 35–30
57. Vranjes most hetest harcol ki, Bombac a hatodikat a jobb felsőbe pattintja. 34–29
53.
Källman ziccerét védte Sego, de marad nálunk.
52. Bielecki átlövésével szakad meg a hazai góltalan időszak. 32–26
52. Balogh erőszakos, és lő a jobb alsóba. 31–26
51.
Ellenállás nélkül jutnak el ziccerig, de szerencsére fölé pattintanak.
51. Vranjes kap szép bejátszást Mindegíától, majd a kapu jobb oldalába lőtt. 31–25
50.
Itt a léc véd, Ancsin lövésénél Sego.
49.
Passzív, könnyű blokk. 43–29 kapura lövés...
49. Ancsinnak nem megy, Lijewskinek igen. 31–24
47. Aguinagalde maradt üresen emberhátrányban. 30–24
47. Bombac a léc segítségével szerez újabb gólt. 29–24
47. Vrajnes harcolt ki hetest és két percet, utóbbit Grabarczyknak.
46. Újabb magyar időkérés. Wyszomirski a szegedi kapuban.
46. Chrapkowski lövéséhez hozzáér Sierra, de védeni nem tud. 29–23
45. Strlek megszerzi a 28. lengyel gólt. 28–23
44. Bombac bombájával 27–23.
44. Gyors hazai kontra, Strlek-gól. 27–22
43. Nincs passzív, van nagy gól, Zorman a bal felsőbe ágyúz. 26–22
42. Mindegía kígyózik be a jobb oldalról, és pattint a jobb felsőbe. 25–22
41. Negyedszer is... Kipattanó az övék, és be is vágják. Pont ennyi a különbség most. 25–21
40. Hazai oldalháló, Mindegía szépít. 24–21
40. Mindegía hát mögött Ancsinnak, aki hatról belövi. 24–20
39. Jött is a szegedi időkérés. Talán kicsit későn.
39. Zorman bejátszása után a középre befutó Reichmann is eredményes. 24–19
38. Hiába véd a kapufa, megint a hazaiak szerzik meg, és gólra is váltják az ismétlést. 23–19
38. Bombac Segónak is bevágja, láb közé. 22–19
37.
Újabb szegedi hetes jöhet, most Zubai harcolta ki.
37. Nincs hazai fault sem a játékvezetők szerint, Reichmann pedig indul, és ziccert értékesít. 22–18
36.
Bombac feldöntött két embert, de nincs belemenés.
36.
Chrapkowski átlövését most védte Sierra.
35. Ancsint pedig még ki is szórják.
35. Chrapkowski Ancsinnal a nyakán is belövi. 21–18
34.
Megint Lijewski, most kimarad a helyzet, de marad a lengyeleknél.
34.Lijewski most nem ront, a bal felsőbe ágyúz. 20–18
33. Balogh talpról, kilencről óriási gólt lőtt a léc alá. 19–18
32.
Sego védéssel nyit, de Sierra is hárítja Lijewski lövését.

Buntic lövését védte Sierra.
30. Mellé szálló lengyel lövés, Prodanovics pedig a jobb szélről a bal alsóba húzza a labdát. 18–17
29.
Bielecki lövését védte Sierra, de a kontra végén Ilyés túlfigurázza.
28. Bombac most a bal felsőbe pattint. 18–16
28.
Balogh újabb hetest harcolt ki.
27. Hősiesen védekezett a Szeged, de visszapattant a labda a hazaiakhoz, Cupic pedig a szélről a jobb felsőbe lőtt. 18–15
27. Balogh ment fel gyönyörűen, és húzta vissza a bal alsóba. 17–15
26. Ilyést blokkolják, Bielecki lövése pedig bepattan. 17–14
25. Időt kért Pastor.
25. Belemenést ítélnek, Tkaczyk pedig átlövésből lőtt alulra. 16–14
24. Ancsint még ki is állítják az esetnél.
24. Ilyés átlövésére Tkaczyk felel betörésből. 15–14
23. Lengyel labdaszerzés, Jachlewski indult, és ziccerből nem ront, pedig Sierra még hozzá is ért. 14–13
22. Aguinagalde kapott szép bejátszást, majd lőtt a bal alsóba. 13–13
22. Gyors labdavesztések, majd újabb kimaradó hazai helyzet után Balogh tört be szépen. 12–13
21. Buntic átlövését védte Sierra, Ilyés pedig óriási gólt vágott 9 méterről, felugrás közben elhajlásból a léc alá. 12–12
20.
Källman esett óriásit, de támadó hibát fújnak. A védője bent állt a hatoson belül...
19. Buntic szép passzcsel után tört be, és lőtt a kapuba. 12–11
18. Bombac passzából Vranjes szerez erőszakosan gólt. 11–11
18. Bielecki válasza nem sokáig késett. 11–10
17. Balogh harcolt ki hetest, Bombac pedig meghajazta Szmalt. 10–10
16.Zorman betörésből lőtt a kapu bal oldalába. 10–9
16. Ilyés kap két percet, miután szabálytalankodott Cupiccsal szemben, ennyi volt az emberelőny.
16. Källman pattint a bal szélről a kapu jobb oldalába. 9–9
15. Lijewski most átsodródott a bal oldalra, és a bal alsóba lőtt hat méterről. 9–8
15. PIROS LAP! Jurecki fejre ütött előbb, egyből kiszórják.
15. Bombac lőtt az elmozduló Szmal helyére, ráadásul ápolni is kell. 8–8
15. Zubai hiába reklamál blokkot, megkapják a lengyelek, Lijewski pedig Ilyéssel a nyakán fordít. 8–7
14. Bielecki átlövését is hárítja a szegedi kapus, de marad náluk, Zorman pedig középről felel. 7–7
13. Källman átlövése nem okozott gondot, Lijewski pedig rohan, és a jobb alsóba zúdít. Balogh lövését Szmal védte. 6–7
12.
Zorman szépen lefektette ellenfelét, de Sierra vállát, fejét talált el.
11. Balogh lóbál, és alulról húzza be a kapuba, jön egyből a válasz, de Bombac sem késlekedik. 5–7
10. Sierra védi az átlövést, de Strlek megszerzi a bal szélen, és a rövidbe lőtt. 4–5
9. Megy ez, most megint Balogh tört be. 3–5
8. Bielecki ugrott fel 7 méterről, ez pedig neki ziccer. 3–4
8. Bombac óriási erővel a léc alá húzta. 2–4
7.
Most Bombac tört be jobb kettőben, és kiharcolt egy hetest.
6.
Aguinagalde nem tudja középen összeszedni.
6. Zubai tarthatatlan eddig, 2–3.
5. A nyitott védekezés ellenszereként Balogh szépen pattint Zubaihoz, aki átejti Szmal. 2–2
5. Zubai telibe lőtte Szmalt, majd a kipattanó után szabálytalankodik. Védekezésben lemaradt, de a lengyelek is hibáznak.
4. Rossz bejátszás kínaira, Musa pedig beállóból, ziccerből nem ront. 2–1
3. Gyönyörűen húzták végig a hazaiak, a bal szélről pedig Reichmann kilőtte a jobb felsőt. 1–1
2.
Kicsúszott a labda a hazaiak kezéből, az ellentámadás végén azonban Blazevic lövését védte Szmal.
2. Balogh gyönyörű betörés után pattintott a hazai kapuba. 0–1
1. A szegediek kezdték el a mérkőzést.

„A BL egyik legjobb együttese ellen sokkal hatékonyabban kell védekeznünk és eredményesebben kell támadnunk, mint tettük legutóbb a Zaporizzsjával szemben – mondta Zubai Szabolcs, a pénteken már Kielcében edző Szeged válogatott beállósa. – Zárt és nyitott védekezési taktikát egyaránt játszik a Kielce, de mindkettőre van ellenlépésünk. A legjobbja a szlovén a beállós, Uros Zorman, ha neki jól megy a játék, szárnyal a csapat, ezért rá külön kell vigyáznunk. Tőlünk csak Antonio García hiányzik, aki a lábsérülése miatt még három-négy hétig nem játszhat.”

A Kielcével eddig kétszer mérkőzött a Szeged a BL-ben: tavaly március 17-én itthon 26–25-re nyert, idegenben 32–27-re kikapott, amivel a lengyelek jutottak be a legjobb nyolc közé.

A meccs érdekessége lesz, hogy a Kielcét a kirgiz-spanyol Talant Dusebajev edzi, akit várhatóan néhány napon belül kineveznek a magyar férfiválogatott szövetségi kapitányának, tehát a tréner leendő játékosai közül máris találkozhat Zubaival, Ancsin Gáborral, Vadkereti Attilával, Ilyés Ferenccel és Balogh Zsolttal, valamint megbeszélheti a kerettel kapcsolatos elképzeléseit Carlos Pastorral, a Szeged trénerével.

AZ EDDIGI EREDMÉNYEKET ÉS A CSOPORTÁLLÁSOKAT ITT TALÁLJA MEG!