Sokáig tartotta magát, de kikapott a Szeged a PSG-től

2019.09.22. 18:50
Sokáig tartotta magát a Szeged, de kikapott Párizsban (Fotó: Micheller Szilvia, archív)
Sokáig szinte egyenrangú ellenfele volt a Mol-Pick Szeged a Mikkel Hansent nélkülöző, ám így is klasszisokkal felálló Paris Saint-Germainnek, ám a mérkőzés vége felé a sok hiba eldöntötte a mérkőzést – 30–25-re kapott ki a magyar csapat.

KÉZILABDA
Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló
A-csoport

PARIS SAINT-GERMAIN HB (francia)–MOL-PICK SZEGED 30–25 (16–14)
Párizs, Stade Pierre de Coubertin, 1800 néző. V: Nikolov, G. Nacsevszki (északmacedónok)
PSG: Gérard – Kounkoud 2, Remili 5 (1), Sagosen 4, L. Karabatic 2, N. KARABATIC 8, Nahi 4 (1). Csere: CORRALES (kapus), H. Toft Hansen, Ekdahl Du Rietz 1, Syprzak 3, Morros, Abalo 1. Edző: Raúl González
SZEGED: MIKLER – Radivojevics 4 (2), Maqueda 6, Gaber 1, Bánhidi 3, Källman 1, Bombac 2. Csere: Alilovic (kapus), BODÓ 5, J. Canellas 1, Kaspárek, Stepancic 1, Henigman, Zsitnyikov 1, Sostaric. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0. 6. p.: 3–0. 10. p.: 4–3. 15. p.: 7–7. 17. p.: 8–9. 25. p.: 13–11. 33. p.: 17–16. 36. p.: 18–18. 42. p.: 21–18. 46. p.: 23–19. 53. p.: 25–22
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/2
Raúl González:
– A Szeged Barca elleni győzelme után tudtuk, hogy csakis kiváló játékkal lehet esélyünk. A szünet után a védekezésünk tovább javult, kellően kemény és határozott volt. Ez még csak a második csoportmeccsünk, de elégedettek lehetünk egyelőre.
Juan Carlos Pastor: – Megérdemelte a győzelmet a párizsi csapat, ahogy úgy érzem, nem szolgáltunk rá arra, hogy öt góllal maradjunk alul, mert ennél közelebb voltunk ellenfelünkhöz. A második félidőben több labdát is eladtunk döntetlennél, és Rodrigo Corrales is jól védett, ami kulcsfontosságúnak bizonyult. A PSG szünet után jobban játszott, és védekezésben is jobb volt az egy egy elleni helyzeteknél. Javulnunk kell, hiszen fontos mérkőzések várnak ránk az újabb héten is.

A Barcelona elleni győzelem után újabb bravúrért harcolhatott a Szeged, hiszen Juan Carlos Pastor csapata ezúttal a Paris Saint-Germainhez utazott. A párizsiaknál ugyan nem játszott Mikkel Hansen, ám a Karabatic testvérekkel, Sander Sagosennel és a többi klasszissal felálló csapat így sem számított éppen gyenge ellenfélnek.

A Szeged sajnos kissé beragadt a rajtnál, 3–0-s párizsi előny és csaknem hat perc után szerezte meg az első gólt Bodó Richárd. Ám ezzel szerencsére be is rúgta a motort a Tisza-parti gárda: elsősorban Bánhidi Bence és Bogdan Radivojevics, valamint Bodó Richárd eredményes játékával felzárkózott a Szeged, sőt, a vezetést is átvette. Erre természetesen – elsősorban a nyolc gólig jutó Nikola Karabatic és az ötször betaláló Sagosen remek játékával – reagáltak a párizsiak, sokáig fej fej mellett haladtak a felek, majd kétgólos hazai előnnyel vonulhattak pihenőre.

A fordulás után sem adta meg magát a Szeged: újra kiegyenlítettek a vendégek, Mikler is jelentkezett néhány védéssel, és a félidő elején a támadásokat is sikerült többnyire jól befejezni. Ám a 40. perchez közeledve kissé visszaesett a magyar csapat, többször is elszórta a labdákat, a PSG viszont kegyetlenül kihasználta a hibákat, így háromgólos előnyre tett szert.

Juan Carlos Pastor időt is kért, ám ezt követően is becsúszott néhány hiba. A szegedi irányítókat szinte az egész meccsen már a kaputól távol felvették a párizsi védők, így ők sem tudtak lendíteni azon a bizonyos szekéren – ez pedig egy PSG-szintű csapat ellen nem fért bele. Öt góllal is elmentek a hazaiak annak ellenére, hogy Mikler Roland a második félidőben különösen elkapta a fonalat, ám a túloldalon Rodrigo Corrales is nagyszerűen teljesített a kapuban.

Három gólra még visszakapaszkodott a magyar csapat, ám a több lehetőség ellenére ennél közelebb nem került, a hazaiak viszont még a végén is növelték előnyüket – öt góllal nyerte meg a találkozót a PSG (30–25). A Szeged sokáig jól tartotta magát a klasszisokkal felálló párizsiak ellen, a pontszerzéshez azonban ez kevés volt.

ESEMÉNYEK

60. perc: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

60. perc:
Nikola Karabatic ma kíméletlen, lő még egyet, 30–25.

60. perc:
még egy párizsi időkérés, 9 másodperc maradt az órán.

60. perc:
Kounkoud kimegy még két percre, de ez már mit sem számít.

60. perc:
Nikola Karabatic hetedszer is eredményes, Henigman sáncáról pattan be. 29–25.

59. perc:
Bodó válaszol gyorsan! 28–25.

59. perc:
Bombac sajnos eladja, Kounkoud kihasználja, 28–24.

58. perc:
nagyszerű szegedi sánc, jöhet a magyar támadás!

57. perc:
Karabatic belövi a hatodik gólját, Gaber gyorsan válaszol. 27–24.

56. perc:
Bodó adja oda a labdát Källmannak, 26–23.

56. perc:
szépen kijátsszák a hazaiak, Syprzak talál be. 26–22.

55. perc:
hazai időkérés.

55. perc:
rossz Gaber-passz, Bánhidi nem tudja elcsípni a labdát a falban.

54. perc:
Sagosen kap óriásit Källmantól, csoda, hogy nincs két perc. A hazai lövés kijön a kapufáról, jöhet a Szeged!

53. perc:
Bombac megint! 25–22.

53. perc:
Mikler megint! Rajta nem múlik semmi…

52. perc:
Mikler véd Du Rietz kísérleténél, a túloldalon Bombac szerzi meg első gólját! 25–21.

51. perc:
Corrales megint… Maqueda kísérletét hárítja.

51. perc:
Alilovic jön, de Remili magabiztosan bedobja a hetest. 25–20.

51. perc:
Sagosen passza után Syprzak akad fenn Henigmanon, hetes.

50. perc:
Bodó, mekkora gól! 24–20, hatalmas találat volt!

49. perc: Pastor harmadszor is időt kér.

49. perc:
elúszni látszik a mérkőzés, Syprzak talál be. 24–19.

48. perc:
Corrales sem véd rosszul… Källman kísérletét hárítja.

48. perc:
Mikler megint! Kounkoud lövését védi.

47. perc:
nem, nem és nem. Maqueda lövését Corrales hárítja.

46. perc:
Du Rietz marad bántóan üresen, 23–19.

46. perc:
még egy szegedi eladott labda. Úgy tűnik, sajnos kezd fáradni a magyar csapat.

45. perc:
Bombac passza rossz, a kontrát Karabatic viszi végig. 22–19.

44. perc:
meg ez is kellett! Mikler védi Remili lövését!

44. perc:
ez most nagyon kellett! Bodó közelről, 21–19.

43. perc:
magyar eladott labda az időkérés után.

42. perc:
Pastor időt kér.

42. perc:
Luka Karabatic szerzi az újabb párizsi gólt, 21–18.

42. perc:
Stepancic próbálkozása a kapufáról jön ki.

41. perc:
Sagosen sajnos már könyörtelen, 20–18.

41. perc: MIKLER!
Szép párizsi akció végén Kounkoud lő, a magyar kapus ziccert véd!

40. perc:
Corrales sem véd rosszul, újabb mentést mutat be.

39. perc:
Canellas eladja a labdát, Kounkoud büntet. 19–18.

38. perc:
Mikler visszajön, ki is védi Remili kísérletét!

37. perc:
kimarad a hetes! Alilovic talán végül nem ér bele, de az biztos, hogy a kapufáról kifelé jön a labda!

37. perc:
Luka Karabatic megy át két szegedin, hetes az ítélet. Alilovic jön védeni.

36. perc:
Radivojevics belövi a hetest, 18–18!

36. perc:
Bánhidi két ember között tör be, be is lövi, de már leér – hetest lőhet a Szeged.

36. perc:
Sagosen átlövésénél érzi meg a sarkot Mikler, ki is üti a labdát!

35. perc:
gyors válasz, Canellas lő Remiliéhez hasonlóan nagy gólt! 18–17!

34. perc:
óriási gólt kapunk sajnos, Remili bombázott hatalmasat. 18–16.

33. perc:
Luka Karabatic áll ki két percre reklamálás miatt.

33. perc:
szép csel után Zsitnyikov lövi át a falat! 17–16!

32. perc:
hetest kap a PSG, Nahi be is lövi. 17–15.

32. perc:
ez már bent van, Stepancic megy fel lőni! 16–15.

31. perc:
Corrales máris véd egyet, Stepancic próbálkozott.

31. perc: kezdődik a második félidő! Zsitnyikov is a pályán a folytatásban.

30. perc: már nem ér fel az újabb akcióhoz a Szeged, vége az első félidőnek! Két gól a különbség.

30. perc:
Sagosen lő még egyet, 16–14.

30. perc: hosszú szegedi támadás, passzív is, Corrales védi az utolsó pillanatban elengedett lövést.

29. perc:
az újabb párizsi akciónál Radivojevics szerez labdát, N. Karabatic túl sokáig gondolkodott!

29. perc:
Mikler nagy védése, Toft Hansen lövését hatástalanítja!

29. perc: szép akció! Bombac passza után Bánhidi lő ziccert, 15–14!

28. perc:
szépen kijátssza ezt a PSG, Remili lő távolról gólt. 15–13.

27. perc:
Maqueda újabb gólja, 14–13!

26. perc:
sajnos Abalo azonnal válaszol, 14–12.

26. perc:
Maqueda szépen veri meg az emberét, be is talál! 13–12.

25. perc:
Maqueda lőhet tisztán, ám Corralesben elakad a labda. Újra a Szeged támadhat, hiszen a labda kipattan a pályáról.

25. perc:
Bodó lövése nem talál kaput, a túloldalon Nahi kér felszállási engedélyt a szélen – be is dobja. 13–11.

24. perc:
Bombac irtózatos erejű lövése kijön a kapufáról, a túloldalon bezzeg N. Karabatic megint bedobja. 12–11.

23. perc:
szegedi időkérés.

23. perc:
Remili hetese kijön a kapufáról!

23. perc:
eddig tartott az előny, Stepancic ökleli fel Nikola Karabaticot. Hetes is lesz belőle.

21. perc:
Morrost ki is állítják két percre, Bánhidivel birkózott.

21. perc:
óriási gól a jobb felsőbe, Bodó! 11–11!

21. perc:
hatalmas védés Miklertől, Syprzak közeli ziccerénél ment nagyot!

20. perc:
Maquedát is kiküldik két percre.

20. perc:
Nikola Karabatic talál be kontrából, 11–10.

19. perc:
Nahi talál be a szélről, 10–10.

18. perc:
emberhátrányban is betalál a Szeged, Bodó passza után Bánhidi-gól! 9–10!

18. perc:
Sagosen átlövésből egyenlít, 9–9.

17. perc:
Gaber birkózik túl hevesen, kiküldik két percre.

17. perc:
Mikler-védés után Radivojevics talál be a szélről, vezet a Szeged – 8–9!

16. perc:
Maqueda hozza vissza a döntetlent, 8–8.

15. perc:
Syprzak kap labdát a vonalon, be is fordul vele – 8–7.

14. perc:
ott az újabb szegedi gól, döntetlen – 7–7!

14. perc:
Mikler védi Sagosen távoli kísérletét!

13. perc:
Bodó hatalmas bombája is utat talál a kapuba. 7–6.

13. perc:
Remili növeli a párizsi előnyt, 7–5.

12. perc:
szép akció, lejut a labda a szélre, Radivojevics talál be. 6–5.

12. perc:
egy remek kereszt után Sagosen kíméletlen. 6–4.

12. perc:
Nikola Karabaticot még ki is küldték két percre.

11. perc:
Bánhidi talál be, 5–4!

11. perc:
Mikler véd egy nagyot! Kounkoud nagy helyzeténél ment.

10. perc:
N. Karabatic, te jó ég… Talpról, elemi erővel lövi át a Szeged falát. 5–3.

10. perc:
Radivojevics dobja be a hetest! 4–3.

9. perc:
Bánhidi harcol ki hétméterest.

9. perc:
Nahi kísérlete kijön a kapufáról, a túloldalon Maqueda fejezi be a gyorsan felépített támadást. 4–2.

8. perc:
Gerard remekel, megint Maqueda lövését hárítja.

7. perc:
Luka Karabatic kap jó labdát a testvérétől, 4–1.

6. perc:
Végre! Bodó talál be átlövésből, 3–1.

5. perc: 3–0
sajnos, Nikola Karabatic talál be.

4. perc:
Gerard eddig nagyszerűen véd, Maqueda kísérletét is hárítja.

3. perc:
lejátssza a labdát a szélre a PSG, Nahié a második gól. 2–0.

2. perc:
Gerard védi Bodó kísérletét.

1. perc:
Remili óriási átlövésével vezet a PSG. 1–0.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK (N. P., V. SZ.)

Hogy mit jelent a Barca legyőzése után Párizsba utazni, arról leginkább Luka Stepancic, a Mol Pick Szeged jobbátlövője tudna beszélni, aki mielőtt a nyáron Magyarországra igazolt volna, három éven át szolgálta a világsztárokat felvonultató francia együttest. A PSG-vel Bajnokok Ligája-ezüstérmet (2017), háromszor bajnoki címet és francia Ligakupát (2017, 2018, 2019), valamint Francia Kupát (2018) nyerő horvát kézilabdázót sokan megállították egy fotó erejéig még indulás előtt a budapesti Liszt Ferenc nemzetközi repülőtéren.

„Szurkolunk!” – kiabálták Mikler Rolandék után búcsúzóul a hálás drukkerek, akiknek Dmitrij Zsitnyikov jelenléte talán még nagyobb örömet szerzett: az orosz irányító szemébe edzés közben kaptak bele még a múlt héten, aki így a katalánok elleni nyertes mérkőzést kénytelen volt kihagyni, a vasárnap 19 órakor kezdődő összecsapáson azonban már a pályán segítheti a csapatot. A horvát Alen Blazevic és az izlandi Stefán Sigurmannsson sérülése továbbra sem jött rendbe, így velük nem számolhat Juan Carlos Pastor vezetőedző. Bánhidi Bencéék ugyan nem várost nézni érkeztek Párizsba, bár a napos, 27 fokos idő senkinek sem volt ellenére a délutánt már a francia fővárosban töltő szegedieknél, akikre este még egy átmozgató edzés is várt.

Pastor a klub hivatalos honlapjának elmondta, most is a védekezés lesz a kulcs, a világklasszisokat felvonultató franciák sokat egy egyeznek, ezért folyamatos koncentrációt és kevés labdavesztést vár az övéitől. A szegediek a hatalmas tempóra is felkészültek, de ha kell, lassítani fogják a játékot, akárcsak a katalánok ellen. Ami a hazaiakat illeti, az Istres elleni szezonnyitón megszerezte 1000. találatát a francia élvonalban Mikkel Hansen, amire a PSG történetében még nem volt példa. A világ legjobbjának kétszer megválasztott (2011, 2015) dán balátlövő 2012-ben érkezett Párizsba, azóta kétszer is sikerült 200 gól fölé jutnia egy idényben, új rekordot felállítva ezzel a Lidl Starligue-ben, ám a Szeged ellen nem lép pályára.

Legutóbb 2018 novemberében a Temesvári körúti arénában találkoztak a felek, akkor óriási csatában, a 11 gólos Sigurmannsson vezetésével 33–32-re a Tisza-partiak diadalmaskodtak.