Balogh- és Sierra-parádéval lett meg az első idei szegedi BL-siker

2017.03.04. 17:22
Sandro Obranovic veszi célba a Zagreb kapuját (Fotó: MTI)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában a Mol-Pick Szeged hazai pályán döcögős kezdés után a hét gólig jutó Balogh Zsolt és a nagyszerűen védő José Sierra vezérletével 26–21-re legyőzte a PPD Zagrebet, így 2017-ben először nyert BL-meccset.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 13. FORDULÓ

MOL-PICK SZEGED–PPD ZAGREB (horvát) 26–21 (14–12)
Szeged, 3000
néző. V: López, Ramírez (spanyolok)
SZEGED: SIERRA – Sostaric, BALOGH ZS. 7 (1), Bánhidi 3, Obranovic 3, GORBOK 4, KÄLLMAN 5. Csere: Nagy M (kapus), Bodó 1, Goncalves, Zubai, Skube 1 (1), Blazevic, Gaber, P. Rodríguez 1, Buntic 1. Edző: Carlos Pastor
ZAGREB: SKOK – Eres, Mrakovcic 2, Vujic, Kontrec 2, Vori, Markovics 3. Csere: Stevanovic (kapus), Horvat, Susnja 1, J. VALCIC 4, T. Valcic 1, Mandalinic 2, Miklavcic 3, Markoski 1, Pavlovic 2. Edző: Silvio Ivandija
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3. 10. p.: 4–4. 16. p.: 7–9. 24. p.: 12–11. 33. p.: 15–12. 46. p.: 22–15. 53. p.: 22–18
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/0
Carlos Pastor:
– Rendkívül fontos a megszerzett két pont, mert megalapozhatja a jövőnket a Bajnokok Ligájában. Nagy akarással, hatalmas szívvel küzdöttünk, a védekezésünk főleg a második félidőben volt kiemelkedően hatékony. José Sierra védései nélkül nem nyertünk volna.
Silvio Ivandija: – Egy félidőn át sikerült megvalósítanunk, amit elképzeltünk. A szünet után már az történt, amit a Szeged akart, és ebben mi is segítettük a házigazdát. Sok hibát követtünk el, a védekezésünk szétesett.

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Meskov Breszt (fehérorosz)–Vardar (macedón) 30–26 (15–13)
Kristianstad (svéd)–Kielce (lengyel) 29–25 (15–13)

A Szeged számára nem alakult fényesen eddig a BL 2017-es része, előbb Bresztben kapott ki (23–25), majd a Vardar ellen itthon maradt alul (21–23), legutóbb pedig a Kielce vendégeként bukott el (24–28). A két csapat zágrábi meccse viszont jó előjel volt, idegenben 26–24-re nyert a magyar együttes.

A vendégek kezdték jobban a mérkőzést, 3–1-nél és 4–2-nél is kettővel vezettek, és bár utolérte ellenfelét a Szeged (4–4), sokáig csak futott az eredmény után.

Tette ezt azért, mert Skok nagyszerűen kezdett a túloldalon, míg a szegedi védekezés nem akart összeállni, és Sierra sem volt élete formájában, továbbá mert a rengeteg hét a hat elleni szituáció rendre vendégziccereket eredményezett.

A zágrábi előny során újra kettő lett a vendégfór (7–9), de innentől beindultak Gorbokék, és a 24. percben először vezettek is (12–11), a szünetig hátralévő időszakban pedig csupán egyszer voltak eredményesek a horvátok (14–12).

A fordulást követően pedig már az történt a pályán, amit a szegediek szerettek volna, Balogh hatodik góljával először volt közte négy (17–13), majd Mandalinic szépítése (18–15) után nyolc percig nem tudtak betalálni a vendégek, addigra pedig gyakorlatilag eldőlt a meccs (22–15).

A vendégek egy 3–0-s sorozattal próbáltak ráijeszteni a szegediekre (22–18), de hiába, a végén még az is belefért, hogy Nagy Martin is bemutatkozhatott a parádésan védő Sierra cseréjeként (26–21).

57.
Sierra 12. védése, már 40 százalékon áll.
56. Skube
először a pályán, bepattintja lázasan is. 24–18
56.
Obranovic betörése után csak hetest kap a Szeged a gól helyett.
55.
Mandalinicet blokkolják, passzívnál marad a vendégeknél. De Sierra véd.
51.
Bodó szétlőtte a kapufát, ezt pedig már szépen kihasználja a Zagreb, Susnjak beállóból a bal alsóba lőtt. 22–17
50.
Nem fújnak Gabernek semmit, de a kapufa segít Sierrának.
49.
Buntic átlövését Skok megfogta, de belemenés a túloldalon.
48.
Miklavcic lövése most beakad. 22–16
47. Bodó lövése pattan a bal felső fölé, Bánhidi pedig lent marad.
47.
A gól nem ér, marad a Zágrábnál, viszont kiegészült a Szeged. Sierra megint véd.
46.
Újabb zágrábi időkérés.
46. Obranovic
passzívnál a kapu jobb oldalába lőtt. 22–15
45. Nem volt lehetőség bejátszani, emberhátrányban szerzett labdát a Szeged.
45. Blazevic
nem engedte el időben ellenfelét.
44.
Thiagus Petrus szerez szépen labdát, Källman pedig nem ront. 21–15
43.
Thiagus Petrus szerez szépen labdát, de támadó hiba nálunk.
42. Balogh
teljesen visszafordított testhelyzetből lő a rövidbe, 20–15.
41.
Pavlovic harcolt ki büntetőt, de Horvat hetesét is védte Sierra!
41. Obranovic
fájlalja a bokáját, le kell mennie. Skube betegség miatt nem játszhat.
41. Bodó
szépen visszahúzza a rövid alsóba, 19–15.
40. Mandalinic
átlövéséhez hozzáérni tud csak Sierra. 18–15
39. Buntic
is beköszön. 18–14
39. Az előző sorozat szebb volt, Balogh megint ront, de Sierra véd.
38.
Hibázgatnak a horvátok folyamatosan támadásban, most rossz bejátszás. Cserébe láb nálunk, Kontrec pedig büntet. 17–14
37.
A hetedik Balogh-lövés már kimarad.
37.
Bánhidi harcolt ki hetest.
36.
Passzívnál Blazevic blokkol egy óriásit.
35.
Időt is kért a vendégcsapat.
35.
Thiagus Petrus labdát szerez, indítja Källmant, ő Baloghhoz játszik, aki a láb alatt a kapuba pattint. 17–13
34.
Leviszi Sierrát a Szeged, Balogh lövése pedig a kapussal együtt megy be. 16–13
34. J. Valcic
fut be szépen, szépít is. 15–13
33.
Källmanék labdát szereznek, Obranovic lövése még kimaradt, de Källman ismétlése már nem. 15–12
32. Gaber
lökte a levegőben ellenfelét, két perc.
32.
Eladott labda, de kissé túl hosszú indítás, így nincs gyors ellencsapás.
31.
Továbbra is nyitott védekezéssel kezd a szegedi csapat. Pavlovic rossz lövése zárja le a támadást.
31.
Folytatódik a meccs.

1. félidő

30.
Nincs jó felívelés, véget ért az első félidő.
30.
Sierra véd, még 4 mp, szegedi időkérés.
30.
Miklavcic lövését Sierra védi, Källman pedig gyorsan büntet. 14–12
29. Balogh
szépen átemeli a védőt, majd a kipókhálózza a jobb felsőt. 13–12
28. Obranovic lövése kimarad, rossz bejátszás a túloldalon.
28. Miklavcicra
nincs kilépő, szétlövi a bal felsőt. 12–12
27. Visszaállnak a 7 a 6 elleni játékra, de csak egy láb miatt marad a horvátoknál.
26. Passzívnál elveszik Baloghtól lépés miatt.
25. A vendégek védője belépett a labdaszerzés közben, marad a Szegednél.
25. Nincs igazán lövőhelyzet, ki is marad.
24.
Jön is a vendég időkérés.
24.
Belemenés, Källman indul, végre itt az előny. 12–11
23. Sierra kettőt is véd, na talán most! Bánhidi ziccerét védi a kapus.
17.
Sierra védi Markovic ziccerét, csupán két gólig jutott öt lövésből. Balogh viszont nem ront. 9–9
14. Sierra
Markovic hetesét és az ismétlését is védte!
14. Sostaric
két percet, a Zagreb hetest kap.
13.
Nagyon él a 7 a 6 elleni játék, most Markovic maradt üresen a bal szélen, de jön Obranovic válasza. 7–7
12. Källman
kap parádés labdát, újra egál. 6–6
11. Obranovic
9-ről a jobb sarokba, majd Kontrec lövése a kapufáról Sierrára, majd a kapuba. 5–6
10. Pavlovic
használja ki gyorsan a 7 a 6 elleni játékot.
4–5
9.
Sostaric szerzett labdát, Gorbok pedig egyenlít is. Kicsit most a szegedieket segítette a sánc. 4–4
8.
Na ez már bent van, Bánhidi visszaszerzi a kipattanót, és kozmetikáz. 3–4
7.
Bánhidi ziccere kimarad, a kipattanó után Källman nem talál kaput cunderrel.
6. Balogh
szépít átlövésből, de jön a válasz Pavlovictól. 2–4
5. Josip Valcic
használja ki a rossz váltást, majd az elveszített szegedi labda után Markovszki büntet. 1–3
5. Balogh
a jobb felsőbe ágyúz. 1–1
4. Bánhidi harcolt ki hetest.
4. Miklavcic
lövése pattant a sáncról a kapu jobb oldalába. 0–1
3.
Kapus lent, passzív a zágrábi csapat, de egy sárga kisegíti a gárdát. Majd jön gyorsan még egy.
2. Skok védi Sostaric próbálkozását.
2. Tonci Valcic
lerántásért két percet pihen.
1. Obranovic első átlövése a kapusban hal el, de marad a magyar együttesnél a labda.