A Szeged fontos pontokat hagyott Bresztben

2017.02.09. 18:21
A Mol-Pick Szeged az idei első Bajnokok Ligája-mérkőzésén 25–23-as vereséget szenvedett a Dzsamali Iman vezette Meskov Breszttől. A magyar együttes fontos pontokat hagyott Fehéroroszországban, míg a hazaiak nagy lépést tettek a továbbjutás felé.

FÉRFI KÉZILABDA BL
B-CSOPORT, 10. FORDULÓ
MESKOV BRESZT (fehérorosz)–MOL-PICK SZEGED 25–23 (14–14)
Breszt, 2500 néző. V: Pavicsevics, Raznatovics (montenegróiak)
BRESZT:
Pesic – Gy. Rutenka 1, KRISTOPANS 4, SILOVICS 5, Sztojkovics 3 (1), OSZTROUSKO 3, Razgor. Csere: DZSAMALI 8, Sumak, Prodanovics, Vukic 1
Edző: Szergej Bebesko
SZEGED: Sego – P. Rodríguez 1, BUNTIC 4, Blazevic, Bánhidi, KäLLMAN 6, Skube 2. Csere: Gorbok 2, Gaber 1, Sostaric 2, Bodó 2, Obranovic, BALOGH 3 (1)
Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–0. 12. p.: 5–5. 17. p.: 9–5. 22. p.: 11–11. 30. p.: 13–14. 35. p.: 15–16. 48. p.: 21–18. 58. p.: 24–22
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/1
Szergej Bebesko: – Pontosan tudtuk, milyen nehéz csata vár ránk, de a csoportban előrébb szeretnénk jutni, ezért mindent megtettünk a két pont megszerzéséért. Hetek óta erre a találkozóra készültünk és a szünet utáni játékunkkal meg is érdemeltük a sikert.
Carlos Pastor: – Dicséretesen küzdöttek a hazaiak. A világversenyek utáni első jelentősebb meccs mindig lutri, mert a válogatottakat adó klubcsapatok még nem állnak vissza a régi kerékvágásba. A Breszt megérdemelten nyert, mert kiválóan védekezett, remek volt a kapusa. Emellett precízen támadott, pontosan lőtt. Mi lassan építettük fel az akciókat, nem volt meg a játékunk kellő ritmusa. FÉRFI KÉZILABDA BL
BRESZT:

A Mol-Pick Szeged idei első Bajnokok Ligája-mérkőzése megemlékezéssel kezdődött, ugyanis a vendéglátó csapat névadója, az egykori fehérorosz szövetségi kapitány Anatolij Petrovics Meskov a héten ünnepelte volna 80. születésnapját. A magyar együttesnél is akadt egy ünnepelt – Bánhidi Bence éppen ma lett 22 esztendős.

Az ünnepi hangulatból inkább a hazaiak merítettek erőt, már az első percben megszerezték a vezetést később pedig egyre csak nőtt a két csapat közti különbség – 5–5 után elsősorban Dzsamali Iman vezérletével négy góllal ellépett a Breszt. (9–5)

A szegedi időkérés meghozta az eredményét, a 15. perctől egyre jobban összeállt a magyar együttes – ebben az időszakban Bodó Richárd, Mario Sostaric és Jonas Källman vitte hátán a csapatát –, és 11–11-nél utolérte ellenfelét. A félidő utolsó percében Denis Buntic találatával a mérkőzésen először a vezetést is megszerezte a Szeged.

Egálról folytatódott a második játékrész, amelyben Marin Sego, a Szeged kapusa belelendült a védésbe, igaz, ez csak arra volt jó, hogy egy ideig ne lépjenek el a hazaiak. Míg a szegedi támadójáték akadozott, addig Dainis Kristopans és a végére 8 találatig jutó Dzsamali Iman felváltva szerezték a gólokat.

A félidő közepén állva hagyta ellenfelét a Breszt, a csongrádi együttes azonban nem adta fel, és nagyot hajrázva egy gólra feljött. Az utolsó percben a Szegednek labdája is volt az egyenlítésre, de nem tudta kihasználni. Végszóként lőtt még egy gólt a Breszt, a végeredmény 25–23.