Hiába vezetett a Szeged a szünetben, simán kikapott a Kielcétől

2017.02.26. 17:48
Ezúttal Sierra védései is kevésnek bizonyultak (Fotó: MTI-archív)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligájának csoportkörében a Szeged a lengyel Kielcéhez látogatott. A magyar csapatnak nagy bravúrra lett volna szüksége a győzelemhez, hiszen két ponttal helyet cserélt volna egymással a két csapat a tabellán. Az első félidőben remekül játszott a magyar csapat, egygólos előnyre is szert tett, de a második félidő közepétől valami megszakadt, a lengyelek elléptek, és biztosan, négy góllal nyertek.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 12. FORDULÓ

VT KIELCE (lengyel)–MOL-PICK SZEGED 28–24 (13–14)
Kielce,
4200 néző. V: Kurgatic, Wetterwik (svédek)
KIELCE: SZMAL – Djukics 2, K. LIJEWSKI 3, Bombac 1, AGUINAGALDE 8, M. Jurecki 2, STRLEK 4 Csere: Ivic (kapus), Chrapkowski, Kus 2 (2), Bielecki 2, Jachlewski 1, Paczkowski, ZORMAN 3. Edző: Talant Dujsebajev
SZEGED: SIERRA – P. Rodríguez 1, Buntic 2, Blazevic, Petrus, Skube 3, Källman 2. Csere: Balogh 4 (3), GORBOK 6, Bánhidi 1, OBRANOVIC 3, Sostaric, Gaber 2, Zubai. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 16. p.: 7–7. 18. p.: 9–8. 24. p.: 10–12. 38. p.: 15–17. 44. p.: 18–20. 54. p.: 26–21
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3
Talant Dujsebajev: – Két vereséget szenvedtünk az előző két fordulóban, vagyis nagyon kellett a sikerélmény, meg persze a két pont. Közönségünk óriási segítséget nyújtott, de szerintem a meccs főszereplője Szmal kapus volt.
Carlos Pastor: – A kitűnő első félidő után túl sokat hibáztunk, és ez nem megengedhető a BL-győztessel szemben. Több volt ebben mérkőzésben, sajnos benne is maradt… Szerintem is Szmal volt a találkozó egyik legjobbja.

Mindkét csapat a téli szünet utáni első győzelmére hajtott, amire kevesen gondoltak volna. A szegedi hívek ugyan kevéssé hitték azt, hogy éppen a BL-címvédő otthonában fogja megtörni idei rossz sorozatát a csapatuk, de az első félidő erre rácáfolt.

A Szeged remek védekezéssel tapadt az ellenfelére, nem engedte, hogy egy-két gólnál többel meglógjon a Kielce. Sőt, a 19. percben Skube révén már a magyar csapat vette át a vezetést. (9–10) Innentől kezdve az egész első félidőben nagyon koncentráltan, remek kapusteljesítménnyel játszott a Szeged, a hazaiak csak futottak az eredmény után. Obranovic és Gorbok is szép gólokat lőtt távolról, a védelem pedig kiválóan állt a lábán. Egyedül Aguinagalde játszott parádésan a lengyeleknél, őt szinte nem lehetett tartani.

Az első félidő egygólos magyar előnnyel zárult, és a játék képe alapján reménykedni lehetett abban, hogy a második félidőre is kitart a lendület. (13–14)

Nos, nem tartott ki. Igaz ugyan, hogy a 44. percig még működött az első félidőben látott játék, de aztán fokozatosan kiment a szusz a vendégekből. (18–20) Ezzel párhuzamosan feltámadt a Kielce, és az addig láthatatlan Jurecki vagy Zorman egyre többször szerzett gólt. A Szeged szinte kizárólag a beállókat erőltette, de hiába. Az első félidőben jól dolgozó átlövők befagytak, és a lengyelek fokozatosan elhúztak.

Pastor időkérésekkel szerette volna feltüzelni csapatát, de már semmi nem jött össze. Az 55. percben öt góllal is vezetett a Kielce, és bár a végére valamit sikerült kozmetikázni az eredményen, mégis keserű az ember szája íze, mert ebben a meccsben jóval több volt. (28–24)

Ha minden a papírforma szerint alakul a hátralévő két fordulóban, akkor a Szeged a negyedik helyen juthat tovább a csoportból

2. FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, a Szeged jó első félidő után simán kikapott, és továbbra sincs győzelme a téli szünet után. 28–24
60. perc:
A végére Lijewski még szerzett egy gólt, és itt a vége. 28–24
60. perc:
Aztán a lengyelek is hibáztak, Gorbok pedig újabb átlövésgóllal jelentkezett. 27–24
59. perc:
Eltopogta Bombac, de a szegedi támadás hatástalan maradt.
58. perc: Szmal
védése után Jurecki került helyzetbe, de Sierra megfogta a ziccert.
57. perc: Jurecki
került helyzetbe, és szépen belőtte. 27–23
57. perc:
Belemenés a lengyeleknél, Gorbok messziről nagyon kilőtte a bal alsót. 26–23
56. perc: Végre valami! Källman
kínai figurából volt eredményes. 26–22
55. perc: Belőtték... Lijewski
emelkedett magasra, és könnyedén lőtt a kapu jobb oldalába. 26–21
55. perc: Időt kért a Kielce. Ha belövik, alighanem nyertek.
55. perc:
Hááááát... Nincs átlövés a Szegedben, így aztán gyorsan el is vesztette a labdát a magyar csapat.
54. perc:
Még emberhátrányból is belőtték... Ezúttal Djukics volt jó befutás után eredményes. 25–21
53. perc:
A hetest ezúttal is Balogh lőtte, de ezútal kimaradt.
53. perc:
Hetest és két perces előnyt kapott a Szeged. Chrapkowski ment le.
53. perc:
Már három góllal vezetnek... Ezúttal Jurecki került ziccerbe, és belőtte. 24–21
52. perc:
Elég tanácstalan volt a szegedi támadás, és nem is lett belőle semmi...
51. perc:
Egészen egyszerűen szenzációs passz adtak Aguinagaldénak, aki kíméletlen volt. Immár nyolcadszor. 23–21
50. perc:
Heteshez jutott a Szeged, amelyet Balogh biztosan lőtt a kapu közepébe. 22–21
50. perc:
Passzívnál támadott a Kielce, de Zorman remekül pörgetett el Sierra mellett. 22–20
48. perc:
Kiegészült a Szeged, de Sostaric lövését könnyen védte Szmal.
48. perc: 9–8 után először jutott vezetéshez a Kielce, jött is a szegedi időkérés.
47. perc:
Ezúttal Aguinagalde harcolt ki egy hetest. Megint Kus érkezett, és biztosan belőtte. 21–20
47. perc:
Gyorsan passzívot jeleztek a bírók, Gorbok lövését lesáncolták.
46. perc:
A hetest Kus a kapufa segítségével értékesítette. 20–20
46. perc:
Túlkombinálta a Szeged a támadását, az ellentámadásból hetest kapott a Kielce, ráadásul Bánhidit kiállították két percre.
45. perc: Skube
eladta a labdát, de Zormannál belemenést láttak.
44. perc: Zorman
kígyózott át a szegedi védelmen, és biztosan lőtt a bal alsóba. 19–20
43. perc: Skube
kiváló átadását Gaber ügyesen átvette, majd azonnal dobta a jobb alsóba. 18–20
43. perc: Lijewski
lövését szépen védte Sierra, de a kipattanót összeszedte Auginagalde, és belőtte. 18–19
42. perc:
Már-már úgy tűnt, labdát vesztettünk, de Bánhidi lehalászta a labdát, adta Källmannak, aki a bal fölsőbe lőtt. 17–19
41. perc:
Kapus nélkül támadtak a lengyelek, Bombac kiváló észrevételét Zorman váltotta gólra. 17–18
40. perc: Balogh
óriási átadását Gaber végre belőtte ziccerből. Kellet már ez. 16–18
40. perc: Aguinagalde
csapta le Baloghot, kapott két percet.
39. perc: Lijewski
használta ki, hogy előtte eldőltek az emberek, és Thiagus Petrus mellett belőtte. 16–17
38. perc: Skube
remekül vette észre, hogy szabadon maradt Gorbok, aki be is vágta a bal fölsőbe. 15–17
38. perc: Jurecki
nagy lövését remek mozdulattal védte Sierra!
37. perc: Gaber
alakította ki magának a ziccert, de Szmal lábát találta el a labdával.
36. perc: Bombac
nagyszerűen került helyzetbe, de ellépte. A Szeged eladta a labdát, a gyors indításból Djukics szépített. 15–16
35. perc: Aguinagaldénál
belemenést láttak, esély nyílt a kétgólos előny megszerzésére. Balogh talpról, mit sem törődve az eddigi kudarcokkal, nagy gólt lőtt. 14–16
34. perc:
Az ellentámadásból Balogh harcolt ki hetest, és ő maga váltotta gólra. 14–15
34. perc:
Újabb eladott szegedi labda után Bombac ziccerét kivédte Sierra.
34. perc:
Heteshez jutott a Kielce, Bielecki lövését viszont Sierra kivédte.
33. perc: Balogh
került ziccerbe, de nem tudott túljárni Szmal eszén...
33. perc:
Emberelőnybe került a Szeged, Jureckit küldték ki.
32. perc: Bombac
keveredett ziccerbe, és simán ki is használta. 14–14
32. perc:
A másik oldalon Jurecki sem célzott pontosan, mellé szállt a labda.
31. perc: Balogh
lövése nem volt túlságosan helyezett, védett is Szmal.
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, egy góllal vezet a Szeged. 13–14
30. perc:
Időntúli szabaddobás a vége. Jurecki cseles lövését nagyszerűen védte Sierra!
30. perc:
Alig húsz másodperccel a vége előtt Gabert kiküldték két percre.
29. perc: Obranovic
szépen megszórta magát, ezúttal is elvállalta, és ezúttal is bedobta. 13–14
29. perc: Auginagaldét
nehéz tartani, márt hat gólnál jár... Ezúttal is belőtte a helyzetét beállóból. 13–13
28. perc: Gorbok
lövését kiszedte Szmal, de a labda maradt a Szegednél, mert az oldalvonalon kívül. Obranovic került lövőhelyzetbe, és irtózatosan kilőtte a jobb alsót. 12–13
28. perc: Jurecki
a vonalra lépett, újra a vezetésért támadhatott a Szeged.
27. perc: Gaber
kapott labdát beállóban, de a kapusba lőtt.
27. perc: Obranovic
támadóhibája után gyorsan indulhatott a Kielce, Strlek pedig egyenlített. 12–12
27. perc: Gorbok
lövése a kapufán csattant, de a kipattanót megszerezte a Szeged.
26. perc:
Az időkérés után Obranovic betört, gólt is lőtt, de a bírók már belefújtak.
26. perc: Ezért Pastor edző időt kért.
26. perc:
Kapus nélkül támadott a Szeged, de helyzetig nem jutott.
25. perc: Aguinagalde
csodásan szedte össze a nemkülönben remek átadást, és Sierra szeme közé lőtte. 11–12
25. perc: Blazevic
rántotta vissza Jureckit, kiküldték két percre.
24. perc: Obranovic
ugrott fel a hatosról, nem állt össze előtte a védelem, így a labdája könnyen jutott a bal alsóba. 10–12
23. perc: Sierra
nagyszerűen védte Djukics lövését a jobb szélről.
22. perc: Gorbok ezúttal is nagy erővel lőtte el a labdát, de most már figyelt Szmal.
22. perc: Balogh
bejátszása rossz volt, jöhettek a lengyelek, Bielecki azonban a lécet találta el.
21. perc:
Labdát vesztettünk, Jachlewski szaladt ziccerben, de váratlanul fölé lőtt. Nem bántuk...
21. perc: Zorman
kapufája után kipattant a labda az oldalvonalon kívül, jöhetett a Szeged.
20. perc: Buntic
figyelt föl arra, hogy nincs előtte védő, el is lőtte, Szmal nem védhette. 10–11
20. perc: Bielecki
egy védővel a nyakán fogta magát, és nagy gólt szerzett. 10–10
19. perc: Skube
labdát szerzett, gyorsan indult, majd remekül a léc alá lőtt. 9–10
keveredett be beállóba, ő pedig remekül ismerte fel a helyzetet, és belőtte. 9–9
18. perc: Sierra
nagyszerű bravúrral védte Zorman felső sarkos lövését.
18. perc: Bielecki
is megmutatta, hogy az ő kezében is van ágyú, és a jobb alsóba lőtt. 9–8
17. perc: Gorbok
igen messziről, hatalmas lendülettel ugrott fel, és nagyon bevágta. 8–8
17. perc: Aguinagalde
már megint egyedül maradt, neki pedig úgy könnyű belőni. 8–7
16. perc: Paczkowski
lövése a kapufáról jött ki, az ellenakcióból Pedro végre betalált. 7–7
15. perc: Buntic
jó átadása tisztán találta Bánhidit, aki a hálóba lőtt. 7–6
15. perc: Bombac
szenzációs, hát mögötti passzát Aguinagalde összeszedte, aztán bedobta... 7–5
14. perc:
Nem találta a rést sokáig a Szeged a hazai védőfalon, de aztán Skube szépen kilőtte a jobb felsőt. 6–5
13. perc: Gorbok
eladta a labdát, Jachlewski meglódult, és ő bezzeg bedobta a ziccert. 6–4
12. perc: Lijewski
belemenése után indulhatott volna a Szeged, de megállt az akció.
12. perc: Buntic
vállalta el a lövést, de nem volt túl erős, nem is ment be.
11. perc:
Hosszan támadtak a lengyelek, Lijewski azonban a kapufát döngette meg, jöhetett előre a Szeged.
10. perc:
Szép védekezés után Källman indulhatott egy az egyben, de ő is nagyon elrontotta a ziccert.
9. perc: Sierra
labdát szerzett, de Pedro ziccert rontott, pedig ott tátongott előtte a kapu..
8. perc: Bombac
rossz passza után Skube is eladta a labdát...
7. perc:
Passzívot jeleztek a bírók, amikor Gorbok ellőtte, és valami rettenetesen nagy gól lett belőle! 5–4
7. perc: Aguinagalde
vált le remekül a védőkről, persze hogy bepattintotta. 5–3
6. perc: Skube
passzából Buntic tört be a jobb szélről, és szépen lőtt a jobb alsóba. 4–3
5. perc: Aguinagaldét
találták meg a falban, ő pedig könnyedén lőtte a kapu bal oldalába a ziccert. 4–2
4. perc: Gorbok
vette észre, hogy végre szabadon hagyták, és a léc alá bombázott. 3–2
3. perc: Buntic
két kézzel húzta vissza Aguinagaldét, de egy sárgával megúszta. végül Strlek egészen éles szögből lőtt gólt, majd gyors indítás után egy újabbat... 3–1
2. perc: Bánhidi
kapott remek átadást, befordult, és hetest harcolt ki. A hetest Balogh a bal fölsőbe vágta. 1–1
1. perc:
Mindenki a sípszóra várt, de Strlek eszmélt, és a hatosról belőtte a ziccert. 1–0
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Kielce sárga-kékben, a Szeged tiszta kékben játszik.