Férfi kézi BL: az utolsó percben dőlt el, nem lesz címvédés

2018.05.26. 19:47
Ludovic Fabregas négy góllal járult hozzá a Montpellier győzelméhez (Fotó: AFP)
A Montpellier szinte végig vezetett, de a végjáték drámai volt: a francia csapat az utolsó percben szerzett góllal győzte le 28–27-re a címvédő Vardar Szkopjét a férfi kézilabda Bajnokok Ligája Kölnben zajló négyes döntőjének második szombati elődöntőjében. Mint beszámoltunk róla, a másik ágról a szintén francia Nantes jutott be a vasárnapi döntőbe.

A mérkőzés kezdetén felváltva álltak jobban a csapatok, azonban 7–6-os Vardar-vezetést követően a Montpellier egy 5–1-es szériával megugrott (11–8), és az 59. percig tartotta is az előnyét.

A Nantes és a PSG elődöntőjéről ide kattintva olvashat!

Ez a bizonyos fór persze nem volt ledolgozhatatlan, legfeljebb háromgólos (14–11, 15–12, 20–17) – az viszont demoralizálhatta a címvédő macedónokat, hogy amikor karnyújtásnyira jártak attól, hogy utolérjék ellenfelüket, rendre jött egy francia gól.

A végjátékban aztán csak-csak sikerült az egyenlítés: Melvyn Richardson gólja után (27–25), három perccel a vége előtt Valentin Porte kétperces kiállítást kapott, és bár Vincent Gerard egy ziccert hárított, a Vardar két gólt így is szerzett a fórból – az utolsó perc 27–27-tel indult.

Richardson lövése a lécen csattant, csakhogy a visszapattanót begyűjtötték a franciák, új támadást építettek, és húsz másodperccel a vége előtt Diego Simonet – aki a Barcelona elleni nyolcaddöntő utolsó pillanataiban is kulcsszerepet játszott – a földről, a kapus lába között belőtte a 28. góljukat.

A Vardarnak csupán egy rövidke támadásra maradt ideje, és Vuko Borozan lövése nem is találta el a kaput – nagy csatában, 28–27-es győzelemmel a Montpellier jutott be a fináléba, Sterbik Árpád csapata a harmadik helyért játszhat a PSG-vel.

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
FINAL FOUR, KÖLN
ELŐDÖNTŐ

MONTPELLIER (francia)–VARDAR SZKOPJE (macedón) 28–27 (14–11)
Gólszerzők:
Porte 8, Guigou 7 (4), Richardson 5, Fabregas 4, Truchanovicius 3, Simonet 1, ill. Borozan 6, Cindric 6, Cupic 5 (3), Maqueda 4, Moraes Ferreira 2, Kristopans 1, Sztoilov 1, Dibirov 1, Canellas 1

A másik mérkőzésen
NANTES (francia)–PARIS SAINT-GERMAIN (francia) 32–28 (17–14)

Gólszerzők: K. Lazarov 8 (7), Tournat 8, Balaguer 4, Lagarde 3, Klein 3, Nyokas 3, Claire 2, Gurbindo 1, Ill. Remili 6, M. Hansen 5 (1), Abalo 4, N. Karabatic 4, Sagosen 3, Kounkoud 2, Gensheimer 1, J. Nielsen 2, L. Karabatic 1