Brazíliát a románok sem tudták megállítani

2011.12.09. 00:56
A brazilok egyre félelmetesebbek (Fotó: Cinara Piccolo / Photo&Grafia)
A Brazíliában zajló női kézilabda-világbajnokságon a házigazda válogatott a negyedik, Románia elleni mérkőzését is megnyerte. A horvátok nagy csatában győzték le az Eb-ezüstérmes svédeket, míg a dánok és a franciák nagy különbséggel diadalmaskodtak.

C-CSOPORT

Japán a végletekig kiélezett mérkőzésen egy góllal legyőzte Tunéziát, ezzel valószínűleg továbbjutott.

A továbbra is pont nélküli kubaiak ma a franciáktól kaptak méretes zakót. Az európai csapat ezzel átvette a vezetést a csoportban, de csak ideiglenesen, mert az esti mérkőzésen Brazília begyűjtötte negyedik győzelmét is. Mégpedig a meccset szintén veretlenként kezdő románok ellen, akik azonban végig rohantak az eredmény után. Az ellenfelüket a játék minden elemében felülmúló házigazdák – akiknél a győri Eduarda Amorim ötször volt eredményes – újabb sikerükkel már biztos csoportelsők, így valószínűleg sikerrel veszik a nyolcaddöntőt is.

D-CSOPORT

Linnea Torstenson tíz találatig jutott a horvátok ellen, a svédeknél azonban másik kiemelkedő teljesítmény nem akadt. Kristina Franicék végig a kezükben tartották az irányítást, és bár a végén a svédek felzárkóztak egy gólra, egyenlíteni már nem tudtak, így elszenvedték első vereségüket a tornán.

A dánokat ez a veszély nem fenyegette, mivel Elefántcsontparttal találkoztak, amely minimális ellenállást fejtett ki. Az afrikaiak az 5-ös számmal játszó Mambo találataival 3–2-re még vezettek, ám az első félidő közepén volt egy 0–10-es szériájuk, amivel végleg leszakadtak. A 21 góllal nyerő dánoknak pénteken elég egy döntetlent elérniük a svédek ellen a csoportelsőséghez.

A nap dél-amerikai derbijén az uruguayiak gólszegény meccsen 19–16-ra megverték Argentínát – amely a 42. percben még 15–12-re vezetett (!) –, ezzel megőrizték esélyüket a továbbjutásra. Az utolsó fordulóban Elefántcsontparttal játszanak ki-ki mérkőzést.

Ld:
Bille Hansen 8, Fisker, Trölsen, Norgaard, Spellerberg 4–4, ill. Mambo, Courcelles 3–3