Drámai meccsen nyert, és ezzel bajnok a Veszprém

2011.05.22. 11:34
Lusnyikov (jobbra) is betalált utolsó veszprémi meccsén (Fotó: Szabó Miklós)
A címvédő MKB Veszprém hazai pályán nagy küzdelemben 22–20-ra legyőzte a sokáig vezető Pick-Szegedet a férfi kézilabda NB I döntőjének vasárnapi harmadik felvonásában, így 3–0-s összesítéssel elhódította a 2010–11-es szezon bajnoki címét. Ezzel az MKB Veszprém sorozatban negyedszer, összesítésben 19. alkalommal lett első.

A döntő első, veszprémi felvonásán az esélyesebb házigazdák a végére ugyan leadtak az előnyükből, de végül 33–26-ra nyerni tudtak. A szegedi összecsapáson kiütéses, 13 gólos győzelmet arattak a veszprémiek, így hazai pályán biztosíthatták be bajnoki sikerüket.

Perics kulcsszerepet játszott a győzelemben

Közben az MKB keretéből nyolcan is Katarban szerepeltek "kölcsönben" a klubvilágbajnokságon, így nem igazán lehettek pihentek a találkozó előtt. A Szegednél két korábbi sérült, Vadkerti és Sulc játszhatott, így a bokaműtéten átesett Katzirzot leszámítva mindenki pályára léphetett vasárnap a fülsüketítően hangos és zsúfolásig megtelt Veszprém Arénában.

1. FÉLIDŐ

Mint ismert, a nyártól másutt folytatja pályafutását a lejáró szerződésű Dejan Perics, Eklemovics Nikola és Jevgenyij Lusnyikov, valamint a szerződéséből kivásárolt Nagy Kornél, így már csak az ő búcsúztatásuk miattis érdemes volt kilátogatni a veszprémieknek a meccsre.

A szegediek érthető módon nem akartak asszisztálni a hazai fiesztához, és az első félidő nagy részében vezetni is tudtak. Gólszegényen indult a meccs, a vendégek láthatóan nagy motivációval léptek pályára, így Perics védéseinek ellenére is elmentek 4–2-re. Szép gesztus volt a hazaiaktól, hogy Lusnyikov megkapta az esélyt a gólszerzésre, az orosz légiós büntetőjével alakult 6–6-ra az állás.

Egy időre bebetonozódott az eredmény, majd felváltva estek a gólok, végül a Szeged kettős emberhátrányban is meg tudta őrizni előnyét, így 12–11-re vezetett a szünetben.

1-szeres: Debreceni Dózsa, Dunaferr, VM Közért

Fordulás után mintha az öltözőben maradt volna a Veszprém, és csak 10 perc után tudott először betalálni, a vendégek pedig ezt kihasználva 16–12-re elléptek.

Úgy tűnt sikerül feljebb zárkóznia az MKB-nak, de Mikler Roland is több nagy védést bemutatott, így visszaállt a különbség (14–18).

Hatalmas hajrát nyitott azonban a Veszprém, és 19–19-nél utolérte ellenfelét, sőt a vezetést is átvette. Az utolsó 13 percben csak két gólt kapott a hazai csapat, amiben nagy szerepe volt Pericsnek. 10 másodperccel a vége előtt Butenko büntetőjével feljött mínusz egyre a Szeged, de a Veszprém már nem engedte ki a győzelmet, sőt Marko Vujin még a dudaszó előtt belőtte az utolsó gólt.

BAJNOK A VESZPRÉM!

Nem a bajnoknak szól a taps
A Szeged megmutatta, mire képes, ha lebecsülik. Csak Pericsen múlt. Hatosfal

Az MKB kis híján ráfizetett, amiért nyolc játékosát is elengedte Katarba, és a rivális remekül játszott a kéthetes pihenő után. Más kérdés, hogy ez sem volt elég a nyeréshez.

A hazai pontvadászatban immár három éve veretlen Veszprém ezt megelőzően 1985-ben, 1986-ban, 1992-ben, 1993-ban, 1994-ben, 1995-ben, 1997-ben, 1998-ban, 1999-ben, 2001-ben, 2002-ben, 2003-ban, 2004-ben, 2005-ben, 2006-ban, 2008-ban, 2009-ben, 2010-ben volt bajnok.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
MKB VESZPRÉM–PICK-SZEGED 22–20 (11–12)
Veszprém, 5000 néző. V: Dobrobits, Tájok
Veszprém: PERICS – Gulyás 3, Vujin 5 (1), Eklemovics 1, SULIC 3, Pérez 3, Iváncsik G. 2. Csere: Terzic, LUSNYIKOV 1 (1), Császár, Vilovszki 1, IVÁNCSIK T. 3, Nagy K.
Szeged: MIKLER – STRANOVSKY 6, Zubai Sz., Herbert, Bajorhegyi 1, Vadkerti, Törő 1. Csere: Lékai 4, Baláz 1, Beocsanin, BUTENKO 6 (1), Grünfelder, Sulc 1
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–1. 8. p.: 2–5. 18. p.: 7–6. 26. p.: 10–11. 38. p.: 11–14. 42. p.: 12–16. 47. p.: 14–18. 59. p.: 21–19
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/1
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Veszprém javára
Mocsai Lajos: Óriási küzdelemben nyertünk. Az ötvenedik percig görcsös volt a játékunk. Az utolsó néhány percben azonban okosan, taktikusan kézilabdáztunk. Nagy lelki teher is volt a csapaton, gondolok itt a távozó fiúkra, az ő búcsúztatásukra. Nekem üröm az örömben, hogy ezen a találkozón több kedves játékosom elköszönt Veszprémtől.
Skaliczki László: Tisztességesen harcolt csapatom és remélem, hogy a döntő harmadik mérkőzésének színvonala elérte a bronzcsatáét. Álltuk a versenyt a Veszprémmel, mert kapusunk kiemelkedően védett és a védelmünk is összeállt. Támadásban pedig javult csapatunk dinamikája, és majdnem végig uraltuk a meccset.

Sorozatban negyedszer bajnok a Veszprém!
DÖNTŐ, HARMADIK MÉRKŐZÉS
ONLINE TUDÓSÍTÁS – PERCRŐL PERCRE
A Veszprém kezdte a meccset.
2. perc: Gól nélkül eddig a mérkőzés.
3. perc: Lékai lőtt a kapu bal oldalába 0–1
3. perc: Gulyásra játszották ki a figurát. 1–1
5. perc: Gulyás lövését védte bravúrral Mikler, de a Veszprémnél maradt a labda, és Vujin megszerezte első gólját. 2–1
6. perc: Elvesztette a labdát a Szeged, Gulyás lövését hárította Mikler, az ellentámadásból Törő lőtt gólt. 2–2
6. perc: Labdaszerzés után ezúttal Stranovsky indult, és be is lőtte. 2–3
7. perc: Pérez rossz betörése után támadhatott a Szeged, és Lékai betörésből szerzett újabb gólt. 2–4
8. perc: Bajorhegyit küldték ki két percre, de nem élt az első előnybeli helyzetével a Veszprém.
8. perc: Baláz hátrányból is betalált. 2–5
8. perc: Sulic kapott bejátszást és ki is használta. 3–5
9. perc: Lékai lövését védte Perics, Vujin a szaggatottról. 4–5
10. perc: Perics és Mikler újabb védése.
11. perc: Pérez iszonyatos bombát küldött a jobb felsőbe. 5–5
12. perc: Perics belelendült: gyors egymásutánban két védés, majd Törő lőtte a kapufára a hetest.
13. perc: Elvesztette a labdát a Veszprém, és Stranovsky lőtt gólt a jobb szélről. 5–6
14. perc: Hetes a Veszprémnek, Törőt kellett ápolni. Lusnyikov nevét skandálta a közönség, a védekező játékos pedig megkapta a lehetőséget ésélt vele. 6–6
14. perc: Előbb Iváncsik Gergő, majd Lékai hibázott ziccerben.
15. perc: Skaliczki László állította meg a nagy rohanást - időkérés.
15. perc: Törő ziccerét, majd Vadkerti lövését védte Perics.
16. perc: Elveszítette a labdát a Veszprém, de Pericsnek nem lehet gólt lőni - újabb két védés az idány végén búcsúzó kapustól.
17. perc: Törő szenvedett bokasérülést, le is kellett vinni.
18. perc: Iváncsik G. nem hibázott a bal szélről 7–6
19. perc: Ismét egyenlő, Butenko talált be. 7–7
20. perc: Butenko sorozatban második gólja, Perics csak beleérni tudott. 7–8
20. perc: Grünfelder kapott két percet.
21. perc: Pérez betörésből egyenlít. 8–8
21. perc: Butenkót hagyták egyedül, hátrányból is egyenlített. 8–9
22. perc: Stranovsky is kiállt lökésért, Vujin hetesét azonban Mikler hárította.
23. perc: Támadhatott a Veszprém, és Iváncsik G. egyenlített a szélről. 9–9.
24. perc: Eladta a Szeged, Császár jött be irányítónak. Gulyást játszották meg a jobb szélen. 10–9
25. perc: Mindkét oldalon egy kimaradt támadás.
26. perc: Butenkónak nagyon megy, újabb góljával ismét egyenlő. 10–10
27. perc: Zubai szerzett labdát, Starnovsky pedig lerohanásból talált be. 10–11
27. perc: Mocsai kért időt, és türelmesebb játékot kért csapatától.
27. perc: Miler védte Pérez lövését, de utána csúnyán eladta a labdát, Gulyás pedig büntetett. 11–11
28. perc: Lusnyikov áll ki két percre.
29. perc: Kissé körülményesen, de eljutott Stranovskyhoz a labda, aki ki is használta. 11–12
30. perc: Bajorhegyit már másodszor küldik ki.
30. perc: Stranovskynak is ki kell állni, denem tudja kihasználni a kettős előnyt a Veszprém.
30. perc: Vége az első félidőnek, 12–11-re vezet a Szeged!
31. perc: A Szeged kezdte a játékot, majd Mikler védett még kettős előnyben.
32. perc: A Veszprém nem tudott élni előnyével, gólszegényen indul a 2. játékrész is.
34. perc: Stranovsky indult meg, és belőtte a ziccert. 11–13
35. perc: 5 perc után sincs veszprémi gól, Sulic hibázott indulásból.
36. perc: Peics két ziccert is megfogott, majd Zubai lövését is hárította.
37. perc: A kaput sem igazán találják a veszprémiek, Perics azonban továbbra is ihletett formában.
38. perc: Lékai lövése csorgott be. 11–14
39. perc: Császár lövését védte könnyedén Mikler, utána viszont eladta a Szeged.
40. perc: Iváncsik T. indult és átejtette. 12–14
40. perc: Újabb labdaeladás, de beérték Iváncsik Tamást.
41. perc: Bajorhegyi lerohanás után állítja vissza a különbséget. 12–15
42. perc: Továbbra sem megy a Veszprémnek, Butenko talál be. 12–16
44. perc: A második hazai gól: Vilovszki beállóból. 13–16

45. perc: Labdaszerzés után Pérez lőtt nagy gólt. 14–16

Közben Butenko kapott két percet, de a túloldalon Terzicet is kiküldték.

46. perc: Stranovsky a jobb szélről. 14–17
47. perc: Mikler védte Pérez lövését, majd Sulc talált be. 14–18
48. perc: Vujin szépített (15–18), majd a túloldalon hetest kapott a Szeged, de Perics védte Sulc próbálkozását.
48. perc: A visszaállt Eklemovics egyből betört, és betalált. 16–18
49. perc: Skaliczki László kért időt, de csapata nem tudott betalálni.
50. perc: Iváncsik T. a jobb szélről egy gólrahozta fel csapatát 17–18
52. perc: Kimaradt támadások után Lékai bombagólja a bal felsőbe. 17–19
53. perc: Összeállt a veszprémi védekezés, szoros hajrá van kilátásban.
54. perc: Pérez játszott be Sulicnak, aki élt is vele. 18–19
55. perc: Elvesztette a Veszprém, Sulic pedig egy lerohanás után egyenlít. 19–19
55. perc: Perics védett, a vezetésért támad a Veszprém!
57. perc: Sulic harcolt ki hetest, Vujin pedig belőtte. 20–19
57. perc: Lusnyokovot küldték ki két percre.
58. perc: Vadkertinek játszották ki a bal szélre, de Perics védése után az oldalhálóban a labda.
59. perc: Iváncsik T. befutott szélről, és belőtte a mindent eldöntő gólt. 21–19
59. perc: Perics kezében a labda, Mocsai Lajos pedig időt kért.
60. perc: Elveszítette a labdát a Veszprém, Eklemovics visszahúzta a kilépő Stranovskyt. Piros lap, és hetes a vendégeknek. Butenko belőtte. 21–20
60. perc: Kijött egész pályára a Szeged, de a Veszprém nem adta el, sőt Vujin a dudaszó előtt még betalált. 22–20
60. perc: Véget ért a mérkőzés. Drámai találkozón, a hajrában szerezte meg a bajnoki címet a Veszprém.